درگیری در زندان مرکزی ارومیه به‌دلیل اعمال محدودیتهای بی‌سابقه

  • 1400/02/08

زندان مرکزی ارومیه

زندان مرکزی ارومیه

در زندان مرکزی ارومیه به زندانیان ابلاغ شده که حق رفت و آمد به سایر بندها به‌خصوص بند زندانیان سیاسی را ندارند. زندانیان تهدید شده‌اند که اگر کسی این قانون را نقض کند توسط حفاظت اطلاعات و اداره اطلاعات، مورد بازجویی و پرونده‌سازیهای مجعول قرار خواهد گرفت و اسامی آنها به مراجع بالا ارسال و از بعضی تسهیلات نداشته! محروم می‌شوند.

بر همین اساس روز دوشنبه ۶اردیبهشت زندانیان بندهای ۲-۱ و ۴-۳ ضمن اعتراض به این قانون خودساخته با افسر نگهبانهای زندان درگیر شدند و زندانبانان نیز متقابلاً اقدام به بستن درب تمامی بندهای زندان کرده‌اند.

گزارشها حاکی است که در ایام ماه رمضان از رفت و آمد زندانیان به فروشگاههای زندان هم جلوگیری به‌عمل می‌آید. این محدودیتها برای اعمال فشار و شکنجه زندانیان و به‌خصوص زندانیان سیاسی اعمال می‌شود.

 

به‌دنبال اعمال این محدودیتها و تنشهای ناشی از آن درگیری شدیدی بین افسر نگهبان و زندانیان بندهای ۲-۱ و ۴-۳ زندان مرکزی ارومیه روی داد و هنوز هم ادامه دارد. مأموران زندان و افسر نگهبان اجازه ورود زندانیان بیمار به بند بهداری را نمی‌دادند و مانع آنها شده بودند. به همین دلیل بین آنان و افسر نگهبانها درگیری شدیدی رخ داد.

افسر نگهبان و مأمورین سرکوبگر، زندانیان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و زندانیان که از دیدن این صحنه‌ها به‌شدت خشمگین شده بودند، به‌صورت جمعی بیرون ریخته و افسر نگهبان را گوشمالی دادند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.