پمپئو برای تحریم‌های رژیم ایران به قانونگذاران جمهوریخواه در کنگره می‌پیوندد

  • 1400/02/01

مایک پمپئو

مایک پمپئو

به گزارش نشریه کنگره آمریکا- هیل، روز چهارشنبه اول اردیبهشت، مایک پمپئو وزیر خارجه سابق آمریکا برای ارائه قانون تحریم‌های رژیم ایران به قانونگذاران جمهوریخواه در کنگره می‌پیوندد.

به گزارش هیل، مایک پمپئو وزیر خارجه سابق حمایت خود را پشت قانونگذاران جمهوریخواه قرار داده که می‌خواهند جلوی قدرت پرزیدنت بایدن برای برداشتن تحریم‌های رژیم ایران را بگیرند.

گفته شده بود که پمپئو روز چهارشنبه به کنگره بازمی‌گردد تا به اعضای کمیته مطالعهٔ جمهوریخواه (آر.اس.سی.) در ارائه لایحه‌یی به‌نام ”قانون فشار حداکثری“ بپیوندد که هدف از آن تبدیل کارزار فشار حداکثری دولت ترامپ در تحریم‌ها علیه رژیم ایران به قانون است.

دیپلمات ارشد در دولت ترامپ به‌عنوان یک کاندید احتمالی ریاست‌جمهوری برای سال۲۰۲۴ دیده می‌شود و کارزار تحریم‌ها علیه ایران که طی سال‌های ترامپ اعمال شد بخشی کلیدی از میراث پمپئو قلمداد می‌شود.

هیل می‌افزاید، لایحه جدید توسط نماینده جمهوریخواه جیم بنکز پیشنهاد شده است و اغلب قانونگذاران دموکرات از تلاش پرزیدنت برای بازگشت به توافق حمایت می‌کنند اما جمهوریخواهان در مخالفت خود با برداشتن تحریم‌ها از روی رژیم ایران قاطع هستند.

قانون فشار حداکثری می‌گوید که تحریم‌ها روی رژیم ایران تنها زمانی می‌تواند برداشته شود که تهران به ۱۲ خواسته ترسیم شده توسط پمپئو در مه ۲۰۱۸تن بدهد.

این لایحه مدتی که امکان اعطای برخی از معافیتها وجود دارد را محدود می‌کند و قبل از برداشته شدن تحریم‌ها از روی رژیم ایران امکان باز بینی بیشتر کنگره را می‌دهد.

این لایحه هم‌چنین می‌خواهد که هر گونه توافق جدید با رژیم ایران برای تأیید به سنا تقدیم شود.

حامیان کارزار فشار حداکثری تحریم‌های رژیم ایران می‌گویند که این سیاست اگر به اندازه کافی بکار گرفته شود با تحت فشار قرار دادن مالی تهران و محروم کردن آن از پول برای فعالیت‌های شریرانه قادر به اخذ امتیاز از این رژیم خواهد شد.

به گزارش هیل، این ماه، جیم ریش، عضو ارشد جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا بهمراه سناتور جمهوریخواه بیل هگرتی نیز لایحه‌یی را تقدیم کردند که باز بینی توسط کنگره از هر پیشنهاد قوه مجریه برای ”پایان دادن یا دادن معافیت تحریم“ به رژیم ایران را الزام‌آور می‌سازد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.