در محاصرهٔ بحرانها

  • سایت سازمان مجاهدین خلق ایران

  • سخن روز
  • 1400/01/23

سخن روز

سخن روز

بحران درونی رژیم هر چه عمیق‌تر می‌شود. روز گذشته ۱۹۰عضو مجلس ارتجاع گزارشی را با عنوان «استنکاف روحانی» به‌خاطر ۱۳فقره سرپیچی او از مصوبات مجلس، امضا کردند. بر اساس قانون رژیم، مجلس ارتجاع می‌تواند استنکاف رئیس‌جمهور نظام را به قوه قضاییهٔ آخوندی ارجاع دهد.

بدین‌ترتیب در ادامهٔ شدت یافتن جنگ گرگ‌های درون نظام، به‌ویژه در آستانهٔ نمایش انتخابات ریاست‌جمهوری و کشاکش بر سر کرسی قدرت و غارت، اکنون باند خامنه‌ای با اهرم استنکاف، چماق قضاییه را هم بالای سر روحانی نگه‌داشته است.

 

به‌موازات این اقدام، باند خامنه‌ای با اهرم فاجعهٔ کرونا هم به روحانی حمله کرد که «‌مقصر موج چهارم کرونا شخص رئیس ستاد کرونا (روحانی) است» (شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ارتجاع-۲۲فروردین)؛ و بی‌درنگ آخوند رئیسی در اقدامی هماهنگ دست به تهدید روحانی زد که «به‌رغم هشدارها تصمیمات (کرونا) به‌موقع گرفته و انجام نمی‌شود و پاسخگویی حتماً باید صورت گیرد» (۲۳فروردین). بدین‌ترتیب در زمینهٔ فاجعهٔ کرونا هم، اهرم قضاییهٔ رژیم را علیه روحانی به‌کار گرفتند.

از سوی دیگر بحران برجام و مذاکره با آمریکا روی میز خامنه‌ای است و حملات باندی متقابل هر روز شدت بیشتری می‌گیرد. یکی با حمله به باند روحانی می‌گوید: «امیدواریم مسئولان دیپلماسی از هول هلیم مجدداً به دیگ ترفندهای آمریکا نیفتند» و «منتظر باشند که مجلس و دستگاه قضا محاکمه آنها را» آغاز کند (صباغیان، عضو مجلس ارتجاع-صحن مجلس-۲۲فروردین)؛ آن یکی در پاتکی سنگین اعضای مجلس و باند خامنه‌ای را «نفوذی‌هایی» می‌نامد که «ریش می‌گذارند، پیراهن روی شلوار می‌اندازند و ادعای انقلابی‌گری می‌کنند» و «هر چه فحش و ناسزای آنها (علیه باند روحانی) غلیظ‌تر و رکیک‌تر باشد مقامشان بالاتر می‌رود!» (نوروزپور-مشاور روحانی-۲۳فروردین) و سپس پرده از شدت بحران درونی نظام برمی‌دارد و اعتراف می‌کند: «این عده امروز (حتی) مقابل خامنه‌ای هم ایستاده‌اند!» (همان منبع).

 

در این میانه، ناگاه پرده‌ها از پوسیدگی و باز شدن هر چه بیشتر پیچ و مهر‌ه‌های زنگ زدهٔ نظام کنار می‌رود و خبر انفجار در سایت فوق سری هسته‌یی نظام، نطنز و «خسارتی که بر اثر یک انفجار بزرگ حاصل شده» (نیویورک تایمز-۲۲فروردین) ارکان نظام را می‌لرزاند. آن هم به‌فاصلهٔ کمتر از یک سال از انفجار قبلی در سایت هسته‌یی نظام، هم‌چنین در کمتر از ۵ماه پس از کشته شدن فخری‌زاده، نشان می‌دهد رژیم تا کجا به‌لحاظ امنیتی پرشکاف است که حتی حساس‌ترین مراکز رژیم زیر ضرب گستردهٔ شبکهٴ نفوذ سرویس‌های خارجی قرار دارد.

رژیم آخوندی با چنین وضعیت بحرانی در برابر یک جامعه جوشان و انفجاری قرار دارد. جامعه‌یی که در قیامهای دی۹۶ و تابستان ۹۷ و آبان و دی۹۸ نشان داده وقتی فوران کند، چگونه با سرعت برق و باد، در صدها شهر ایران مراکز حکومتی را در هم می‌کوبد؛ جامعه‌یی که به‌گفتهٴ کارگزاران رژیم، پس از یک سال سیاست جنایتکارانهٔ کشتار مردم با کرونا و با گرانی و فقری بسا بیشتر، وضعیتی به‌مراتب انفجاری‌تر از آبان ۹۸ دارد.

 

این نمایی از وضعیت خامنه‌ای و رژیم است. خطر جرقه و انفجار در پایین و شقه و نفوذ و گسست در بالا؛ که به حتمیت و جدیت قیام و انفجار اجتماعی ضریب می‌زند. وضعیتی که با صدایی هر چه پرطنین‌تر زنگ‌های خطر سرنگونی را برای تمامیت نظام به‌صدا درآورده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.