توجیهات شیادانهٔ روحانی نسبت به خیز چهارم کرونا و اوجگیری بحران درونی نظام

  • 1400/01/21

آخوند روحانی

آخوند روحانی

به‌دنبال حمله باند خامنه‌ای به آخوند روحانی در مورد خیز چهارم کرونا در ایران که آنرا به باز گذاشتن پروازهای ترکیه و صفهای مرغ ربط دادند، رئیس‌جمهور ارتجاع روز شنبه ۲۱فروردین در یک توجیه شیادانه تأکید کرد که موج چهارم کرونا از عراق آمده و از طرفی تقصیر را مثل موجهای قبلی بر سر مردم خراب کرد و گفت: «چند عامل باعث خیز چهارم کرونا شده است: اول: ورود ویروس انگلیسی از عراق؛ دوم: تردد و تجمع مردم در شب عید؛ سوم: خود مراسم عید نوروز و مراعات نکردن مردم؛ چهارم: عروسی‌ها و عدم مراعات مردم در آنها؛ پنجم: مراعات نکردن مردم در سفرها…»

وی افزود: ما فرودگاهها را کنترل کردیم، اما ویروس انگلیسی از مرز عراق وارد شد. خب شده، اما این‌که هر کس یک حرفی بزند به نفع نظام نخواهد بود.

 

در حالی‌که آخوند روحانی روز ۷فروردین گفته بود ما از موج کرونا عبور کردیم، امروز  اذعان کرد که در زمینهٔ کرونا ما ۳خیز را تا الآن پشت سر گذاشتیم و الآن وارد خیز چهارم هم شده‌ایم، ما از بهمن فکر می‌کردیم که موج چهارم خواهد آمد.

رئیس جمهور ارتجاع با شیادی تقصیر موج چهارم کرونا را به گردن مردم انداخت و گفت: باید با رعایت نکردن (مردم) برخورد شدید شود! اگر مردم دستور‌العمل‌ها را بالای ۹۰درصد رعایت کنند اتفاقی نمی‌افتد، اما اگر ۶۰ تا ۷۰درصد رعایت کنند کرونا در کمین است. مردم فقط ۵۶درصد پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند.

 

وی برای توجیه عدم واکسیناسیون در کشور گفت: غربی‌ها واکسن به کسی نمی‌دهند. اگر واکسن هم تزریق شود، ممکن است ویروس موتاسیون یافته دوباره مبتلا کند.

 

آخوند روحانی سپس نشان داد که نگرانی‌اش از بابت اوجگیری کرونا، مردم نیستند بلکه وحشت از افشاگریهاست و امنیت و حفظ نظام مد نظر او است چرا که تاکید کرد: در زمینهٔ کووید۱۹ باید همه یک حرف بزنیم، نباید چند صدایی (در نظام) باشد. نمی‌شود هر کس خواست برود در تلویزیون یک حرفی بزند، جز این‌که بهانه می‌دهیم به دست ضد انقلاب کار دیگری نمی‌کنیم. این‌که ما در تبلیغات و در سخن گفتن با مردم، آنها را دچار یأس و دچار مشکل کنیم، این‌که هر کس (در نظام) یک حرف بزند به نفع نظام نخواهد بود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.