بیانیه هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام در پایان نشست جمعه

  • 1400/01/20

جلسه کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک

جلسه کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک

بیانیه هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام

در پایان نشست جمعه و موکول شدن مذاکرات به هفته آینده

جلسه کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) جمعه، ۹آوریل (۲۰فروردین)، کار خود را در وین به‌صورت حضوری به ریاست انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپایی و با شرکت نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا و رژیم ایران از سر گرفت.

کمیسیون مشترک در رابطه با کار دو کار گروه رفع تحریم‌ها و اقدامات اجرای تعهدات هسته‌یی توجیه شد… هماهنگ‌کننده، تماسهای جداگانه خود با همه شرکت‌کنندگان برجام و ایالات متحده را ادامه خواهد داد.

کمیسیون مشترک گروه‌های کارشناسی را موظف کرد کار خودشان را ادامه دهند و توافق کرد طی هفته آینده در وین مجدد تشکیل جلسه بدهند (یونیون اکسترنال اکشن).

 

رویترز: با وجود پیچیدگی مراحل قانونی لغو تحریم‌ها علیه رژیم ایران بسیار خوش‌بینانه است. فکر کنیم که این موضوع طی چند هفته حل و فصل شود. این کار نیازمند آن است که رژیم ایران از خواسته‌های خود بر سر تحریم‌ها کوتاه بیاید.

 

اگر خامنه‌ای نگران پیامدهای سیاسی یک موفقیت دیپلماتیک در وسط انتخابات در ایران باشد آن وقت رژیم تهران پای خود را روی ترمز می گذارد. خامنه‌ای که حرف آخر را می‌زند با لغو گام‌به‌گام تحریم‌ها مخالفت کرده است

 

رویترز ۹آوریل-۲۰فروردین درباره مذاکرت برجامی در وین گزارش داد:

دیپلماتهای غربی گفتند طی هفته‌های آینده معلوم می‌شود که آیا این گفتگوها قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری رژیم ایران به نتیجه خواهد رسید یا نه؟

یک منبع ارشد دیپلماتیک اروپایی گفت، با وجود پیچیدگی موضوع مراحل قانونی لغو تحریم‌ها علیه رژیم ایران، بسیار خوش‌بینانه است که فکر کنیم که این موضوع طی چند هفته حل و فصل شود.

هنری رم Rome تحلیلگر گروه یوروآسیا گفت در حال حاضر بسته به انتخاب رژیم ایران دارد. اگر رژیم تصمیم بگیرد که تا قبل از انتخابات ریاست جمهوریش سریع عمل کند، آمریکا بدون شک همراه خواهد آمد. اما این کار نیازمند آن است که رژیم ایران در مورد خواسته‌های خود بر سر تحریم‌ها و روند لغو آن کوتاه بیاید. اگر این رژیم با موضع آمریکا ناخرسند باشد، یا خامنه‌ای نگران پیامدهای سیاسی یک موفقیت دیپلماتیک در میان انتخابات باشد، آنوقت رژیم تهران پای خود را روی ترمز می‌گذارد.

خامنه‌ای که حرف آخر را در امور کشوری می‌زند با لغو گام‌به‌گام تحریم‌ها مخالفت کرده است.

 

 

عراقچی در پایان نشست وین: لغو کلیه تحریم‌های آمریکا گام ضروری برای احیای برجام است، در غیراین صورت دلیلی برای ادامه مذاکرات وجود نخواهد داشت

خبرگزاری رسمی رژیم (ایرنا ۲۰فروردین۱۴۰۰) عباس عراقچی رئیس هیات جمهوری اسلامی تأکید کرد: لغو کلیه تحریم‌های آمریکا که در دوران رئیس‌جمهور گذشته آن کشور وضع شده‌اند، گام ضروری برای احیای برجام بوده و تنها پس از راستی‌آزمایی لغو این تحریم‌ها، ایران آمادگی دارد تا اقدامات جبرانی خود را متوقف نموده و به اجرای کامل برجام بازگردد.

عراقچی ضمن تأکید بر اراده نظام برای ادامه تعاملات جدی، گفت: این امر منوط به مشاهده اراده سیاسی و جدیت در طرفهای مقابل است و در غیراین صورت، دلیلی برای ادامه مذاکرات وجود نخواهد داشت.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.