حریرچی: وضعیت کرونا با شیب خیلی تند و دارد موشکی می‌شود

  • 1400/01/18

بستری کرونایی در ایران

بستری کرونایی در ایران

حریرچی معاون کل وزرات بهداشت رژیم چهارشنبه ۱۸فروردین، در گفتگویی در تلویزیون رژیم با اعتراف به افسارگسیختگی کرونا، وضعیت پیشروی کرونا را به شیب تند و آسانسوری توصیف کرد.
وی آمار سه روز گذشته را سه برابر خواند و گفت هم‌اکنون مجموعاً ۸۵شهر در وضعیت قرمز و نارنجی دارند و تمامی مراکز استانها در وضعیت قرمز به‌سر می‌برند و ۱۱شهر در وضعیت آبی هستند.
وی در ادامه با اعتراف به گستردگی شیوع کرونا گفت: «من اصطلاح پلکانی بکار می‌برم ولی الآن آسانسوری شده، شیب خیلی تند و اینجوری که داره پیش میره داره موشکی میشه».
وی هم‌چنین افزود: «پیش‌بینی نمکی این بود که بدتر از موجهای قبلی خواهد بود. دیروز ۲۴۰۰بستری داشتیم که از این تعداد ۱۵درصد فوتی خواهیم داشت یعنی ما با این تعداد بستری، کانال سیصد تایی احتمالش زیاده» (تلویزیون رژیم ۱۸فروردین)…
حریرچی گفت: «تنها راه این است تشدید محدویتها را بیشتر بکنیم و مردم همکاری بکنند تا به واکسیناسیون برسیم».

وی گفت: بدون واکسیناسیون و تشدید محدودیتها سوخت خرمن است.

وی پیشروی شیوع کرونا را به یک خرمن سوخت تشبیه کرد و گفت بدون واکسیناسیون و تشدید محدودیتها سوخت خرمن است. و گفت: «تا خرمنت نسوزد احوال ما ندانی» (تلویزیون رژیم ۱۸فروردین).

 

همه مراکز استانها از ۱۸ فروردین در وضعیت قرمز کرونایی قرار می‌گیرند
به گزارش سایت حکومتی اقتصاد آنلاین، در حال حاضر ۱۲۹شهرستان نارنجی، ۵۱شهرستان زرد و ۱۱شهرستان آبی هستند. سرعت افزایش بستری در خیز سراسری چهارم به‌مراتب شدیدتر از خیزهای قبلی است.
ستاد حکومتی مبارزه با کرونا روز چهارشنبه ۱۸فروردین اعلام کرد ضروری است بلافاصله دو هفته تعطیلی کامل سراسری شامل تمامی ادارات دولتی، شرکتها و اصناف غیرضروری، منع کامل سفر شامل خودروهای شخصی و وسایل نقلیه عمومی، بیرون بر شدن تمامی رستورانها و غذاخوری هتل‌ها، محدودیت جدی تردد شامگاهی و اعمال جرایم سنگین برای هر گونه مراسم یا تجمعات در سراسر کشور وضع شود. در غیراین صورت، باید منتظر فوت حداقل ۲۰هزار نفر از هم میهنان و آمار روزانه فوت بالای ۶۰۰نفر باشیم.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.