بیش از ۳۰۰تن از متخصصان ایرانی مقیم آمریکا طی نامه‌یی از بایدن خواستار اقدامات قاطع و فوری در حمایت از آرمان مردم ایران شدند

  • 1400/01/18

نامه بیش از ۳۰۰تن از متخصصان ایرانی مقیم آمریکا به بایدن

نامه بیش از ۳۰۰تن از متخصصان ایرانی مقیم آمریکا به بایدن

بیش از ۳۰۰تن از متخصصان ایرانی مقیم آمریکا شامل اساتید دانشگاه، پزشکان، آکادمیسینها، پژوهشگران و مدیران صنایع طی نامه‌یی از رئیس‌جمهور ایالات متحده خواستار اقدامات قاطع و فوری در حمایت از آرمان مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک غیراتمی و مبتنی بر جدایی دین از دولت شدند

 

متخصصان ایرانی در نامهٔ خود به جو بایدن تأکید کردند:

-مردم ایران در قیامهای ۴سال گذشته پیوسته خواهان تغییر رژیم شده‌اند. این خواست مبرم مردم ایران برای تغییر رژیم بسیار واضح و بلند شنیده می‌شود و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

-برای مقابله با قیام مردم ایران، رژیم علاوه بر سرکوب و کشتار وحشیانه، به صدور تروریسم در خارج روی آورده و دامنه آن را به اروپا و آمریکا هم گسترش داده است.

-اقدامات تأثیرگذار دولت آمریکا می‌بایست در جهت جلوگیری از صدور تروریسم رژیم در منطقه و فراتر از منطقه باشد.

-۳۰۰ متخصص ایرانی مقیم آمریکا از کاخ‌سفید خواسته‌اند تا هنگامی که رژیم به‌صورت اثبات‌شده نقض حقوق‌بشر در ایران و تروریسم در خارج کشور را پایان نداده است هیچ تحریمی علیه این دیکتاتوری تروریستی لغو نشود و هیچ امتیازی به این رژیم ضدانسانی داده نشود.

 

-دفاع از حقوق‌بشر و دمکراسی در ایران می‌بایست عنصر اصلی و پایدار سیاست آمریکا در قبال رژیم حاکم بر تهران باشد.

-چندین دادگاه اروپایی تأیید کردند دستورات تروریستی توسط بالاترین لایه‌های رژیم صادر شده و سفارتخانه‌های رژیم یک پناهگاه امن برای کارهای تروریستی و جاسوسی است.

-رژیم حاکم بر ایران در تمامیت خود یک دیکتاتوری غیرقابل تغییر است، طی چهار دهه ثابت شده که این رژیم قابلیت زایش حکومتی با سرکوب کمتر را ندارد. سیاست‌هایی که بر اساس افسانه قدرت گرفتن جناح مدره در رژیم بنا شده‌اند به شکست منجر می‌شوند و سیاست‌های آمریکا باید از اشتباهات چهار دهه گذشته که منجر به‌آسیبهای جبران‌ناپذیر برای مردم ایران و منطقه شد جلوگیری کند.

 

پروفسور کاظم کازرونیان هماهنگ‌کننده کمیته ایرانیان متخصص در رابطه با سیاست در قبال ایران گفت:

بسیاری از امضاکنندگان این نامه هدف توطئه شکست‌خورده تروریستی رژیم ایران در ژوئن۲۰۱۸ در پاریس بودند که به‌خاطر آن اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم دستگیر و به ۲۰سال زندان محکوم شد.

 

ژیلا عندلیب، مدیر فن‌آوری اطلاعات گفت:

این نامه بیانگر نظرات بسیاری از متخصصان ایرانی عالیرتبه مقیم آمریکاست که خانواده‌هایشان قربانی نقض حقوق‌بشر رژیم از جمله قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در تابستان سال۱۳۶۷ و کشتار ۱۵۰۰نفر در جریان قیام آبان‌ماه ۹۸ بوده‌اند.

رضا تاند، معاون ارشد صنایع علوم محیط‌زیست گفت: ۴۰سال جستجوی بیهوده برای عناصر میانه‌رو در رژیم به‌نحو فضاحت‌آمیزی شکست‌خورده است قیام مستمر و اوج‌یابنده مردم و نسل جوان ایران واقعیت جدید ایران است. آمریکا باید در کنار مردم ایران بایستد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.