خامنه‌ای؛ «دشمن در کمین است»

  • سخن روز از سایت سازمان مجاهدین خلق
  •  1400/01/10

سخن روز

سخن روز

سه‌شنبه، ۱۰فروردین سایت خامنه‌ای با دو هفته تأخیر، گزارشی از دیدار ولی‌فقیه ارتجاع با عده‌یی تحت عنوان «دست‌اندرکاران کنگرهٔ ۴هزار» پاسدار و بسیجی به‌هلاکت رسیدهٔ استان یزد را منتشر کرد.

صحبت‌های خامنه‌ای در این دیدار گویای شدت هراس وی از وضعیت انقلابی کنونی، بحران درونی نظام و گستردگی ریزش در بدنهٔ رژیم و بریدگی و وادادگی پاسداران و بسیجی‌هاست. خامنه‌ای در بیان وحشت خود از شرایط کنونی به «دشمن در کمین» اشاره و تأکید می‌کند و می‌گوید: «من که مدام تعبیر «دشمن» را بیان می‌کنم، یک عده‌یی ناراحت می‌شوند که چرا فلانی مدام می‌گوید دشمن؛ بله، باید تأکید کرد تا مردم فراموش نکنند که دشمن در کمین است، به‌طور دائم کار می‌کند برای این‌که جوانها را مأیوس کند، منحرف کند، از راه باز بدارد»؛

 

خامنه‌ای آنگاه تأکید می‌کند تأثیرگذاری این دشمن تنها بر قشر عظیم جوانان عاصی از ستم و غارت حاکمیت آخوندی نیست، بلکه این دشمن «آنهایی که (به‌نظام) معتقدند را (هم) منحرف و زاویه‌دار از خط نظام» می‌کند.

خامنه‌ای با ابراز نگرانی و وحشت شدید خود از گسترش جوانان شورشی و «برنامه‌های دشمن برای آنها» به نیروهای وارفته‌اش خط می‌دهد که: «در مقابلش تلاش شما باید این باشد که جوانهایتان را حفظ کنید، نگذارید وسوسهٔ دشمن در جوانها اثر بگذارد و بتواند آنها را سرد و در نهایت به خدمت بگیرد».

ولی‌فقیه ارتجاع آنگاه «وسوسة دشمن» و «سرد» شدن را تعریف کرد و گفت: «دشمن می‌خواهد (انگیزهٔ آنها) را از بین ببرد و خاموش کند، در این زمینه وسوسه صورت می‌گیرد، فلسفه‌بافی می‌کنند، حرف می‌زنند برای این‌که این (انگیزه) را نفی کنند». خلیفهٔ مفلوک ارتجاع ته خط را هم نشان می‌دهد: «مهمتر از همه این‌که «دشمن آمده… نظام جمهوری اسلامی را بر هم بزند!».

 

خامنه‌ای چندی پیش هم از «ایدئولوژی زدایی» نظام توسط دشمن حرف زده بود و اعتراف کرده بود: تنبلی، ترسیدن، ناامید شدن، ندانسته در نقشهٔ دشمن وارد شدن در نظام بیداد می‌کند (۲۹بهمن۹۹)؛ و همان موقع هم هشدار داده بود: «دشمن روی ناکامی‌های ما تبلیغات می‌کند، جنگ روانی می‌کند، ناکامی‌ها را چند برابر بیشتر نشان می‌دهد. برای این است که جوانان را ناامید کنند و مردم را نسبت به آینده بدبین کنند!».

اکنون وقتی خامنه‌ای دوباره همان هشدارها را به‌صورت جدی‌تر تکرار می‌کند، بیشتر روشن می‌شود ریزش و وادادگی در نیروهای نظام تا کجاست، آن‌قدر که بالاترین سرکردگان سپاه به جوانان و حتی بسیجی‌های اسمی التماس می‌کنند پایگاهها را خالی نکنند و خامنه‌ای را تنها نگذارند. یکی می‌گوید: «امروز بیش از هر زمان به حضور بسیج نیازمندیم. شما بسیجی‌ها پایگاهها را احیا کنید، به درون پایگاهها بروید، از خدمت به نظام دریغ نکنید!» (پاسدار سلامی، سرکردهٔ سپاه-۱۲بهمن۹۹)؛ آن یکی هم پرده‌ها را کنار می‌زند و وحشت‌زده می‌گوید: «مشکل نظام در بیماری هویتی آدم‌ها و آسیب‌های جریان‌شناسی درون حکومت است. عیب کار (در نظام) در «وادادگی و واماندگی» در پشت جبهه است. این مشکل در کل (نظام) وجود دارد» (ازغدی-۶دی۹۹)؛ و کار به جای رسیده که دختر قاسم سلیمانی جلاد هم خطاب به پاسدارها و بسیجی‌ها می‌نویسد: «خامنه‌ای خیلی تنهاست، خیلی تنها» (زینب سلیمانی-۷دی۹۹).

 

گسترش جوانان شورشی، ریزش بسیجی‌ها و پاسداران

صحبت‌های خامنه‌ای یک دما‌سنج از وضعیت سیاسی-اجتماعی ایران و هم‌چنین بازگو کنندهٔ مختصات رژیم آخوندی است. این صحبت‌ها از یک‌سو اقرار به گرایش گستردهٔ جوانان به دشمن برانداز نظام است و از سوی دیگر شدت ریزش، وادادگی و خستگی بسیجی‌ها و پاسداران را نشان می‌دهد. آن هم در وضعیتی که جامعه ایران بیش از هر زمان در نقطهٔ غلیان و در آستانهٔ انفجار قرار دارد و هر روز سران و جلادان نظام آژیر‌های خطر را به‌صدا در می‌آورند که «به‌هیچ عنوان نباید اجازه داد امنیت نظام دچار آسیب شود و افراد با شرارت و ایجاد ناامنی‌ها، نظام را ناامن جلوه دهند» (آخوند رئیسی -۱۰فروردین).

خامنه‌ای خوب می‌داند از نظر سیاسی برملا کردن این وضعیت بحرانی برایش ضرر دارد؛ چه بسا به همین علت، همان روز ۲۵اسفند این حرفها را علنی نکرد و اکنون پس از دو هفته تردید، دستور انتشار آن را داده است. اجبار در علنی کردن این اعتراف‌ها و هشدارها نشان می‌دهد شدت بحران آن‌چنان از حد گذشته که خامنه‌ای با به جان خریدن پیامدهای سیاسی، مجبور شده به نیروهایش هشدار دهد و اعلام خطر کند که حواستان باشد، شیرازهٔٔ نظام در حال از هم پاشیدن است.

 

اما این هشدارها و اعتراف‌ها بسیار دیرهنگام است. چرا که همه چیز در ایران گواه این است که پس از ۴۲سال غارت، جنایت، ستم و دیکتاتوری، کار از کار این رژیم غرقه در بحران گذشته و «فرصت» استفاده از «نعمت» کرونا هم رو به پایان است؛ و اکنون این مردم و مقاومت ایران هستند که با پایداری بر استراتژی سرنگونی، با قیام و کانون‌های شورشی، در اوج اعتلا و آمادگی برای وارد کردن ضربه نهایی به پیکر فرتوت رژیم پا‌به‌گور آخوندی سر از پا نمی‌شناسند و علیه وطن‌فروشی خامنه‌ای به خیابان‌ها می‌آیند و خروش اعتراض سر می‌دهند؛ آری، به راستی دشمن و تقدیر محتوم در کمین است!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.