مریم رجوی: انتظار مردم ایران از اروپا، یک سیاست قاطع در قبال رژیم ایران و دفاع از حقوق‌بشر

  • 1400/01/07

مریم رجوی: انتظار مردم ایران از اروپا، یک سیاست قاطع در قبال رژیم ایران و دفاع از حقوق‌بشر

مریم رجوی: انتظار مردم ایران از اروپا، یک سیاست قاطع در قبال رژیم ایران و دفاع از حقوق‌بشر

خانم‌ها و آقایان منتخبان مردم فرانسه!
دوستان عزیز!
در شروع سال جدید، از این‌که در جمع دوستان وفادار مقاومت ایران هستم، بسیار خوشحالم. ای کاش پاندمی نبود و می‌توانستم مثل همیشه شما را این‌جا، در اور ببینم.
ابتدا مایلم یاد یاران عزیز مان را که در سال گذشته از دست دادیم، گرامی بداریم؛ از جمله سناتور ژان پیر میشل عزیز و هم‌چنین دوستان و همسایه‌های عزیز مان، ماری لورت گیوی عزیز، مانوئل ریسکز، کلود و ژان کلود دوپویی. آنها عدالت‌خواهان دوران ما و اعضای خانواده بزرگ مقاومت ایران بودند. آنها برای همیشه در روح و قلب اعضای مقاومت ایران زنده‌اند.

دوستان عزیز،
سال گذشته به‌دلیل پاندمی، سال بسیار سختی برای همه مردم جهان بود. اما برای مردم ایران، به‌دلیل حاکمیت رژیم جنایتکاری که حتی از خرید واکسن آمریکایی و انگلیسی خودداری کرده و مردم را عمداً به سمت مرگ می‌فرستد، به‌طور مضاعف دشوار بود.
برای توجیه این جنایت آشکار، خامنه‌ای گفت به این کشورها و هم‌چنین به فرانسه اعتماد ندارد. این فاجعه‌بار است. ولی رژیم از افزایش مرگ و میر در اثر کوید-۱۹ برای فلج کردن مردم و ممانعت از قیامهای مردمی استفاده می‌کند.

اظهارات خامنه‌ای در هفته گذشته نشان داد که او تمایلی برای تغییر سیاست‌هایش ندارد. بحرانهای اقتصادی- اجتماعی، او را در تنگنا و حتی بن‌بست قرار داده و از پیدا‌ کردن راه‌حل ناتوان است.
به‌رغم بحران بیماری، جامعه، خشم و عصیان خود را در شورش زندانها و در اجتماعات اعتراضی تمام اقشار نشان داده است. مطبوعات حکومتی جامعه را به بشکه باروتی تشبیه می‌کنند که هر لحظه ممکن است منفجر شود.
مردم ایران هم‌چنین خواهان تحریم به‌اصطلاح انتخابات آینده ریاست‌جمهوری رژیم هستند. چرا که خواست آنها یک جمهوری آزاد و دموکراتیک است.
در سال گذشته ما با موج گسترده‌یی از پیوستن جوانان به مقاومت مواجه بودیم. به‌رغم دستگیریهای گسترده، کانون‌های شورشی در سراسر کشور گسترش یافت. فعالیت‌های آنها نیز پیشرفت قابل‌ملاحظه‌یی داشت.

سیاست رژیم برای شیطان‌سازی مقاومت در داخل ایران ناموفق بود. اخیراً وزیر اطلاعات که از شیوه‌های گشتاپو استفاده می‌کند، مجبور به اعتراف شد که برنامه‌های تلویزیونی پخش شده علیه سازمان مجاهدین، توسط وزارت اطلاعات تأمین مالی و تهیه شده بود.
در صحنه بین‌المللی، همان‌طور که می‌دانید دادگاه آنتورپ در بلژیک، اسدالله اسدی یک دیپلمات رژیم و سه همدستش را به‌خاطر اقدام به بمب‌گذاری در گردهمایی ویلپنت در ۳۰ژوئن ۲۰۱۸ به حبس‌های ۱۵ تا ۲۰سال محکوم کرد. همان گردهمایی که بسیاری از شما در آنجاحضور داشتید.
تحقیقات قضایی اثبات کرد که این اقدام تروریستی توسط وزارت اطلاعات رژیم طراحی شده بود و در همکاری کامل با وزارت‌خارجه به اجرا در آمد و نشان داده شد که تمامیت دیکتاتوری مذهبی درگیر تروریسم است.

از سوی دیگر بعد از گذشت دو ماه از شروع کار رئیس‌جمهور جدید آمریکا، رژیم به نقض بیشتر مفاد توافق اتمی روآورده است. این نشان می‌دهد که رژیم هرگز از دستیابی به بمب اتمی صرف‌نظر نکرده است. و روشن شد که بازگشت به تعادل و وضعیت پیشین توافق (۲۰۱۵) غیرممکن است.
رژیم در این مدت حتی همه تلاش‌های دولت فرانسه برای رسیدن به یک راه‌حل را رد کرد.

از طرف دیگر، حملات موشکی رژیم به پایگاههای آمریکا در عراق یا حملات شبه‌نظامیان تحت کنترل سپاه پاسداران در یمن، علیه عربستان شدت پیدا کرده است.
بقای این رژیم از یک‌سو متکی است به سرکوب در داخل ایران و از سوی دیگر صدور تروریسم و دخالت‌هایش در کشورهای منطقه.
برای مقابله با سیاست مخرب رژیم در منطقه و ممانعت از دستیابی رژیم به سلاح اتمی و محدود‌کردن برنامه موشکی آن، فرانسه می‌تواند نقش مهمی ایفا کند. الزام موفقیت در این امر، دیدن واقعیت‌های جامعه در حال جوشش و خواست‌های مردم ایران است.
امتیاز دادن به آخوندهای حاکم تحت هر عنوانی که صورت بگیرد، آنها را به سرکوب مردم ایران و تروریسم تشویق می‌کند.

اقدامات اروپا در قبال رژیم ایران

در چنین شرایطی مردم ایران انتظار دارند که اروپا یک سیاست قاطع در قبال رژیم اتخاذ کند و از خواسته آنها برای حقوق‌بشر و دمکراسی حمایت کند.
انتظار مردم ایران است که، فرانسه و اتحادیه اروپا علیه دستگاه تروریستی رژیم در اروپا اقدام کنند.
سفارتهای رژیم در اروپا، به‌عنوان مرکز پشتیبانی برای اقدامات تروریستی استفاده می‌شوند.
سکوت و بی‌عملی، پیام نا‌امید کننده‌یی به مردم ایران در مورد پایبندی اروپا به اصول و ارزش‌هایش می‌دهد.
جامعه ایران آماده قیامهای مردم، بسا بیشتر از آبان ۱۳۹۸ است. البته من همیشه گفته‌ام که تغییر این رژیم و استقرار آزادی و دمکراسی به‌عهده مردم ایران و مقاومت آن‌هاست و آن را محقق خواهند کرد.
خواست مقاومت و مردم ایران یک جمهوری کثرت‌گرا، دموکراتیک مبتنی بر انتخابات آزاد و منصفانه، جدایی دین و دولت، برابری زن و مرد، رفع همه تبعیضات علیه پیروان مذاهب دیگر و ملیت‌های مختلف و یک ایران غیراتمی است.

دوستان عزیز،
مثل همیشه حمایت و حضور شما در کنار مقاومت ایران تجلی ارزش‌های اصیل فرانسه است.
در کارزارهای متعددی که با هم پیش بردیم، حضور شما نقش تعیین‌کننده‌یی در حمایت از مردم ایران برای دمکراسی و حقوق‌بشر داشته است. و در این مرحله حساس، مطمئن هستم که شما هم‌چنان در حمایت از مجاهدین و اشرف۳ پیشتاز خواهید بود.
همه شما را به همبستگی با خواست‌های مردم و مقاومت ایران فرا می‌خوانم و از همه شما متشکرم.

برگرفته از سایت مریم رجوی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.