جان مردم، بازیچهٔ حاکمان ضدبشر

  • سخن روز
  • 1400/01/07

سخن روز

سخن روز

در سراسر جهان واکسیناسیون علیه کرونا با سرعت فزاینده‌یی در حال پیشرفت است. تقریباً در همهٔ کشورهای جهان، گامهای مؤثری در جلوگیری از گسترش ویروس کووید۱۹ برداشته شده و میزان ابتلا و مرگ و میر بر اثر کرونا پایین آمده است. اما در این میان یک کشور و فقط یک کشور استثناست و آن ایران است. رژیم حاکم بر ایران، نه تنها هیچ شتابی برای واکسیناسیون نشان نمی‌دهد، بلکه بالاترین سردمدارانش، خامنه‌ای و روحانی واکسن و اثر‌بخشی آن را زیر سؤال می‌برند، یا با وعده‌های پوشالی که واکسیناسیون ۶، ۷ماه دیگر آغاز می‌شود یا با انبوهی دروغ و خبرهای متناقض سعی می‌کنند مردم را در انتظار نگه دارند و گیج کنند، این‌که بالاخره واکسن آری یا نه؟ و این‌که واکسیناسیون کی آغاز می‌شود؟ و چه تعدادی و چه طیف‌هایی از مردم را در برمی‌گیرد؟ و غیره…

زحمتکشان وسیلهٔ آزمایش واکسن کوبایی

یک نمونه از دروغهای زنجیره‌یی و عملکرد ضدبشری رژیم را در مورد آزمایش قرار دادن زحمتکشان بدون اطلاع دادن به‌آنها، می‌توان مشاهده کرد.

روز ۴فروردین تلویزیون رژیم از واکسیناسیون ۱۰۰۰پاکبان شهرداری شیراز خبر داد. روز بعد (۵فروردین) تلویزیون آخوندی از واکسیناسیون کرونا در مورد پاکبانان مشهد خبر داد و تصریح کرد: «امروز در مشهد مرحله دوم واکسیناسیون این گروه آغاز شد». بدون آن‌که مشخص کند مرحله اول واکسیناسیون آنها کی صورت گرفته و رژیم چرا تاکنون آن را اعلام نکرده است؟ این ابهامات و این‌که رژیم ضدمردمی آخوندها چطور یکباره دلسوز پاکبانها و نگران ابتلای زحمتکشان از پاکبانان تا کارکنان غسالخانه‌ها شده، کاملاً شک برانگیز بود، این تردیدها وقتی به‌باور پیوست که در فضای مجازی درز کرد آنچه تحت عنوان واکسیناسیون پاکبانها صورت گرفته، در واقع بخشی از مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کوبایی است که بر اساس یک قرارداد میان رژیم و دولت کوبا قرار بوده در ایران و بر روی داوطلبان ایرانی انجام بگیرد. اما رژیم ضدبشری بدون آن‌که این زحمتکشان را در جریان قرار دهد، واکسن آزمایشی را به‌آنها تزریق کرده است. هم‌چنین از آنجا که در این خبر، صحبت از مرحله دوم واکسیناسیون در مورد «نیروهای کارگری حوزه خدمات شهری» شهرداری مشهد در میان است، می‌توان نتیجه گرفت که واکسن تزریق شده، از واکسنهای ساخت داخل است که بنا‌به گزارش منابع رژیم مرحله دوم و سوم آنها قرار است در هم ادغام شده و به‌طور همزمان عملی شود. اقدامی کاملاً غیرعلمی و جنایتکارانه که تنها از این رژیم ضدانسانی برمی‌آید.

به‌دنبال انتشار خبر تزریق واکسن آزمایشی به‌پاکبانها در فضای مجازی و طوفان خشم و تنفری که این اقدام ضدانسانی برانگیخت، جهانپور از مهره‌های وزارت بهداشت دولت روحانی به عنوان «سخنگوی سازمان غذا و دارو» ناگزیر به‌صحنه آمد و تزریق آزمایشی واکسن کوبایی به‌پاکبانان را تکذیب کرد. نامبرده هم‌چنین مدعی شد که «آزمایش واکسن ایرانی ـ کوبایی کرونا هنوز آغاز نشده است» (تلویزیون رژیم ـ ۶فروردین).

این ادعا در تناقض آشکار با حرف بیگلری رئیس انستیتو پاستور رژیم است که به‌عنوان متولی واکسن کوبایی در ایران، حدود دو ماه پیش اعلام کرد: «ظرفیت تست ما روزهای اول حدود ۲ تا ۳هزار تست بود که سریعاً افزایش یافت و امروز حدود ۵۰هزار تست روزانه انجام می‌دهیم و اگر نیاز بالاتر از این هم شود می‌توانیم به‌آن برسیم» (خبرگزاری حکومتی ایسنا – ۱۵بهمن ۹۹).

حرف کدام را باید باور کنیم؟ حرف جهانپور را که مدعی است «واکسیناسیون بعضی قشرها با واکسن مشترک کوبا و پاستور کذب محض است» یا حرف رئیس انستیتو پاستور را که دو ماه پیش اعلام کرد واکسیناسیون آزمایشی شروع شده و در حال انجام است؟ اما در ورای این دعاوی ضد و نقیض، واقعیت چیست؟

واقعیتها در بحران کرونا

  • واقعیت این است که آنچه «کذب محض» است، خود رژیم و همهٔ سردمداران و مقام‌های آن از بالا تا پایین است،
  • واقعیت این است که از خود خامنه‌ای و روحانی تا نمکی و حریرچی و جهانپور و بقیه… که تاکنون در مورد کرونا پیوسته و پیوسته به‌مردم دروغ گفته‌اند؛ از زمان و نحوهٔ ورود ویروس به‌ایران، تا چگونگی انتشار آن، تا آمار و ارقام اعلام شده در مورد مرگ و میر ناشی از کرونا و غیره…
  • واقعیت این است که برخی مقام‌های درمانی خود رژیم رقم واقعی فوتی‌های کرونا را دو و نیم برابر آمار رسمی و برخی ۴، ۵برابر و حتی بیشتر می‌دانند.
  • واقعیت این است که واکسیناسیون برای رژیم صرفاً یک بازی است و هیچ قصدی برای آن ندارد. چرا که همان‌گونه که خامنه‌ای تصریح کرده، کرونا «فرصت» و «نعمت» است
  • واقعیت این است که آمار قطعی واکسیناسیون که تاکنون رسماً اعلام شده، فقط ۱۰هزار دوز است؛ بجز واکسیناسیون مخفیانهٔ همهٔ سردمداران رژیم و اطرافیانشان و اعضای رده اول نهادهای حکومتی مانند ریاست‌جمهوری و قضاییه و خبرگان و مجلس ارتجاع و غیره… شاهد این مدعا آن‌که مدت مدیدی است که خبری از مرگ مهره‌های رده یک و دو رژیم نشنیده‌ایم، در حالی که طی همین هفته‌های اخیر خبر درگذشت چندین تن از کادر درمانی اعم از دکتر و پرستار را در شهرهای مختلف کشور شنیده‌ایم.
  • واقعیت این است که بر اثر این سیاست جنایتکارانه دروغ و فریب و لاپوشانی، سراسر کشور اکنون در آستانهٔ طغیان موج چهارم کروناست که بنا‌به‌اذعان بالاترین مقام‌های درمانی رژیم، به‌دلیل شیوع انواع ویروسهای جهش‌یافته، بسا خطرناکتر و مرگبارتر از موجهای قبلی است و رژیم با سیاست‌های جنایتکارانهٔ خود مانند اجازهٔ سفر در ایام نوروز (بر خلاف اغلب کشورهای جهان) عامدانه آن را تسریع و تشدید کرده است.
  • واقعیت این است که در حالی که در سراسر جهان کرونا در حال عقب‌نشینی و مهار شدن است، ایران نمی‌تواند جزیره‌یی تک افتاده در جهان باشد که کرونا در آن تاخت و تاز کند و اصرار جنایتکارانهٔ خلیفهٔ ارتجاع بر ماندگاری کرونا، خواه ناخواه چرخهای جدیدی را علیه او و رژیم ضدبشری‌اش به‌حرکت درمی‌آورد.
  • اما واقعیت برتر همان است که رهبر مقاومت، مسعود رجوی در پیام (اول فروردین) خود بر آن تأکید کرد: «نباید در برابر کرونا تسلیم بشویم. باید روزی نو و فصلی نو در جنگ با هر دو ویروس منحوس کرونا و ولایت آغاز کنیم. نباید تسلیم شد. باید به‌پاخاست و به‌هر قیمت شورش و قیام کرد».

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.