هشدار نسبت به شرایط انفجاری جامعه

  • 1400/01/02

حسین راغفر

حسین راغفر

حسین راغفر اقتصاددان حکومتی روز دوشنبه ۲فروردین، در گفتگو با روزنامه حکومتی انتخاب، نسبت به دادن گرای مشکلات اقتصادی جامعه هشدار داد و گفت اگر یک تغییر اساسی در اقتصاد ایران رخ ندهد، قطعاً در آینده نزدیک با شرایط بدتری مواجه خواهیم شد.

وی گفت: «شرایط اقتصادی ایران در سال جدید بستگی به آن دارد که دولت آینده چه رویکرد و نگاهی نسبت به مسائل اقتصادی و سیاسی داشته باشد. چون عملاً دولت آقای روحانی زمان و فرصت زیادی برای اجرای برنامه‌های گوناگون در سطح ملی ندارد؛ بنابراین در این میان نقش دولت آینده بسیار مهم است و باید دید که این دولت چقدر موفق به کسب رأی مردم می‌شود و اساساً آیا رأی مردم را دارد یا نه؟ مضاف بر این‌که باید دید که از میان مسئولان دولتی در دوره بعدی چه کسانی و چه تعداد از این افراد دارای تجارب کافی و کارنامه موفق در عرصه مدیریتی و اجرایی هستند.»

این اقتصاد دادن حکومتی در ادامه گفت «اراده‌ای برای تغییر جهت‌گیری و ریل‌گذاریها نمی‌بینم؛ بنابراین چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد، مگر اجبار و ضرورتی شکل بگیرد و باعث به انجام حرکت متفاوتی شود. البته این مسأله نیز نیازمند وجود یک رئیس جمهوری است که عزم جدی برای تغییر مسیر داشته باشد و در چنین وضعیتی است که راه‌حل‌ها خیلی روشن و شفاف خواهند بود.»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.