خامنه‌ای؛ تعیین‌تکلیف برجام، ریاست‌جمهوری رژیم و اعتراف به کسادی نمایش انتخابات در پوش حمله به آمریکا

  • 1400/01/01

خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع

خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع

خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع امروز ۱فروردین در سخنرانی سالانه خود در رابطه با برجام، مذاکره با آمریکا و نمایش انتخابات صحبت کرد.

تعیین تکلیف مذاکره با آمریکا بر سر برجام توسط خامنه‌ای

خامنه‌ای در رابطه با مذاکره با آمریکا بر سر برجام گفت:

«سیاست کشور در باب تعامل با طرفهای برجامی و در باب خود برجام صریحاً اعلام شده. از این سیاست هیچ تخطی نباید کرد. این سیاستی است سیاستی است که اعلام شده مورد اتفاق هم بوده. یعنی اینجور نیستش که این سیاست، سیاست استثنایی باشه در بین سیاست‌ها. نه این سیاستی است که مورد اتفاقه. همه پیرو این سیاستند و عبارت از اینه که آمریکایی‌ها باید تحریم‌ها را لغو کنند تمام تحریم‌ها را باید لغو کنند. بعد ما راستی‌آزمایی خواهیم کرد. اگر چنانکه به‌معنای واقعی کلمه لغو شده بود آنوقت ما به تعهدات برجامی‌مان برمی‌گردیم».

امروز هم معلوم نیست سرنوشت این رئیس‌جمهور (بایدن)

چه جوری خواهد شد ما اصلاً عجله نداریم

خطر عجله بیشتر از ضرر فرصت سوزی است

خامنه‌ای در ادامه اضافه کرد: «امروز هم معلوم نیست سرنوشت این رئیس‌جمهور چه حوری خواهد شد. خب ما ضمنا این را هم بگوییم ما در این مطلبی که به‌عنوان راه‌حل پیشنهاد کردیم عجله هم اصلاً نداریم. حالا بعضی‌ها می‌گویند آقا فرصت هست فرصت سوزی نباید کرد. بله ما معتقدیم که از فرصتها باید به موقع استفاده کرد و فرصت سوزی نباید کرد منتهی عجله هم نباید کرد عجله در مواردی خطرش و ضررش از فرصت سوزی بیشتر است کما‌این‌که در قضیه برجام ما عجله کردیم ما نباید عجله می‌کردیم. آن کارهای آنها همه‌اش روی کاغذ بود کارهای ما روی زمین بود. ما عجله کردیم کارهای خودمان را انجام دادیم، آنها کارشان را انجام ندادند تعهداتشان را انجام ندادند… . یک عده‌یی شناختم از این سیاسیون دنیا و اینها می‌گویند آقا این اول من اول تو دیگه چه فرقی می‌کند. حالا شما می‌گویید اول آمریکا، آمریکا می‌گوید اول شما. بحث اول من اول تو نیست، بحث این است که ما به آمریکایی‌ها اطمینان کردیم زمان اوباما و کارهایی که باید انجام می‌دادیم بر اساس برجام انجام دادیم، آنها تعهد خودشان را انجام ندادند، … ما به کار اینها اعتماد نداریم تعهد اینها برای ما ارزشی ندارد».

طلبکاری ولی‌فقیه ارتجاع در مسایل منطقه‌ای

سوریه و شرق فرات و یمن و سعودی

ولی‌فقیه ارتجاع سپس به طلبکاری در مسایل منطقه‌ای پرداخت و گفت: «آمریکایی‌ها اشتباه کردند در برخورد با ما در کل مسایل منطقه هم متأسفانه آمریکا دچار اشتباهند، الآن هم دارند اشتباه می‌کنند. حضور غاصبانه‌یی که در سوریه پیدا کردند در شرق فرات آنجا حضور مفصلی پیدا کردند این قطعاً اشتباه است.

همراهی کردن با دولت سعودی در کوبیدن مردم یمن مردم مظلوم یمن این قطعاً اشتباه است و سیاست‌های آنها درباره فلسطین سیاست‌های غلطی است … اینها دل خوش کردند به این‌که چهارتا دولت حقیر با اینها ارتباطات با رژیم صهیونیستی ارتباطات برقرار کنند و عادی‌سازی کنند روابط را،… این را بدانند آمریکایی‌ها. قضیه یمن هم همینجور است اینها تجاوز به یمن در زمان دولت دموکرات قبل از ترامپ آغاز شد، ترامپ که شروع نکرد جنگ یمن را، جنگ یمن را زمان دولت دموکرات اوباما شروع کردند سعودیها و با چراغ سبز آمریکایی‌ها بود. آمریکا اجازه داد به آنها و کمکشان کرد، امکانات فراوان نظامی در اختیارشان گذاشت».

سؤال از آمریکا درباره چراغ سبز به سعودی و باتلاق یمن

وای به‌حال متحدان شما!

خامنه‌ای سپس خطاب به آمریکا گفت: «من سؤال می‌کنم از آمریکایی‌ها شما آن‌روزی که به سعودیها چراغ سبز دادید که وارد جنگ یمن بشوند می دانستید عاقبت گرفتاری آنها چه خواهد بود می دانستید سعودی را در چه باتلاقی دارید گرفتار می‌کنید که الآن نه می‌تواند بماند نه می‌تواند برگردد برای او مشکل مشکل دوجانبه است الآن برای سعودیها نه می‌تواند جنگ را قطع کند نه می‌تواند ادامه بدهد هر دو طرفش برای او ضرر دارد شما آمریکایی‌ها می دانستید سعودی را دارید در چه بلایی می اندازید اگر می دانستید در عین‌حال کردید وای بحال متحدان شما که درباره آنها اینجور عمل می‌کنید اگر نمی‌دانستید که پس باز هم وای بحال متحدان شما که به شما اطمینان می‌کنند و برنامه‌هایشان را با توافق شما اجرا می‌کنند و طراحی می‌کنند».

بنده قبول دارم بله شرایط امروز با سال۹۴ و ۹۵ تغییر کرده

منتهی تغییر به نفع آمریکا نکرده به نفع ما تغییر کرده!

ولی‌فقیه ارتجاع سپس با دجالگری خاص خود شرایط فعلی را به نفع رژیم دانست و گفت: «حالا بعضی از آمریکایی‌ها رو همان قرارداد برجام هم حرف دارند شنیدم بعضی‌ها می‌گویند که از آمریکایی‌ها که شرایط امروز از سال ۹۴ و ۹۵ که برجام امضا شد امروز شرایط فرق کرده تغییر کرده شرایط پس باید برجام هم تغییر پیدا کند بنده قبول دارم بله شرایط امروز با سال ۹۴ و ۹۵ تغییر کرده منتهی تغییر به نفع آمریکا نکرده به نفع ما کرده تغییر کرده شرایط به نفع ایران نه به نفع شما»

تعیین تکلیف ریاست‌جمهوری رژیم

و توصیفات کاندیدای مورد نظر

خامنه‌ای آنگاه در رابطه با نمایش انتخابات ریاست‌جمهوری رژیم و مهندسی آن ضمن حمله غیرمستقیم به آخوند روحانی گفت: «یک نکته دیگه خطاب به مردمه که خصوصیات یک رئیس‌جمهوری را که به‌نظر میرسه باید رئیس‌جمهور مطلوب دارای این خصوصیات باشه. اینها را من میگم شما نگاه کنید ببینید همینجور هست؟ یا نه؟

یعنی این نظر شخص من نیست. به‌نظر میرسه هر کسی که به‌دنبال سعادت کشور هست یک چنین رئیس‌جمهوری می‌خواهد.

اولا باکفایت باشه. دارای مدیریت و کفایت مدیریت باشه. ثانیا با ایمان باشه. اگر بی‌ایمان بود نمی‌شود بهش اعتماد کرد. آدم بی‌ایمان کشور را، منافع کشور را، مردم را یک وقتی می‌فروشه. پس با ایمان باشه. بعد عدالت خواه باشه، ضدفساد باشه، این یکی از مهمترین خصوصیاتی است که باید در رئیس‌جمهور وجود داشته باشه که به‌معنای واقعی کلمه به‌دنبال اجرای عدالت باشه و با فساد بخواهد مبارزه کنه به‌معنای حقیقی کلمه.

دارای عملکرد انقلابی و جهادی باشه. یعنی با عملکرد اتوکشیده و اینها نمیشه کار کرد برای یک کشوری با این همه مسائل اساسی که در کشور وجود داره، یک حرکت جهادی و انقلابی لازمه بایستی عملکردش اینجوری باشه. به توانمندیهای داخل معتقد باشه. بعضی‌ها هستند داخل را اصلاً قبول ندارند میگن در داخل فقط همون (نامفهوم) قدیمی لوله هنگ، فقط لوله هٍنگ را می‌تونند.

خود این رئیس‌جمهور به جوانها معتقد باشه مردمی باشه. امیدوار باشه. آدم مایوس و بدبین و با نگاه تلخ به آینده و تاریک به آینده نباشه. این اگر چنانکه یک چنین کسی باشه که بتوانه مشکلات را مدیریت کنه و بیاید سر کار، مطمئناً این کشور را به نقطه مطلب خواهد رساند. رئیس‌جمهوری با این خصوصیات را پیدا کنید. البته پیدا کردنش برای همه آحاد مردم آسان نیست. خوب می‌توانند به کسانی مراجعه کنند و سؤال کنند.

در باب انتخابات آخرین مطلب این است که ملت عزیزمون انتخابات را نماد وحدت ملی قرار دهند. نماد دودستگی نماد تفرقه، قرار ندهند. نماد دوقطبی گری قرار ندهند. این تقسیم های غلط چپ و راست و امثال اینها را بگذارند کنار».

اعتراف به کسادی نمایش انتخابات در پوش حمله به آمریکا

و ضرورت مدیریت فضای مجازی در انتخابات

ولی‌فقیه درمانده ارتجاع آنگاه به کسادی نمایش انتخابات در پوش حمله به آمریکا اشاره کرد و وحشتش را از فضای مجازی و افشاگریهای آن نشان داد و گفت:

«ملت عزیز هم بدانند دستگاههای جاسوسی و اطلاعاتی کشور‌هایی از همه بدتر کشور آمریکا و هم‌چنین رژیم صهیونیستی دستگاههای اطلاعاتی‌شان و سرویس‌های اطلاعاتی آنها از چندی پیش نه حالا از امروز دارند تلاش می‌کنند که انتخابات آخر خرداد را بی‌رونق کنند دارند تلاش می‌کنند یا برگزار کنندگان را متهم می‌کنند انتخاب مهندسی شده چه شده این در واقع برگزار کنندگان انتخابات را دارند متهم می‌کنند یا شورای محترم نگهبان را متهم می‌کنند یا مردم را دلسرد می‌کنند، رأی شما اثری ندارد در بهبود اوضاع تاثیری نمی‌گذارد چرا بیخودی خودتان را خسته می‌کنید از این کارها دارند می‌کنند با شدت تمام و از فضای مجازی هم حداکثر استفاده را دارند می‌کنند خب متأسفانه فضای مجازی کشور ما هم که آن رعایتهای لازم با وجود این همه تأکیدی که من کردم در آن صورت نمی‌گیرد و در یک جهاتی ول هست واقعاً که بایستی اون کسانی که مسئول هستند حواسشان باشد همه دنیا همه کشورهای دنیا روی فضای مجازی خودشان دارند اعمال مدیریت می‌کنند.

فضای مجازی را بایستی مدیریت کرد!

نباید این وسیله را در اختیار دشمن گذاشت که بتوانند علیه کشور و علیه ملت توطئه کند دارند استفاده می‌کنند از این فضا برای این‌که همین هدفشان هم همین است که با شیوه‌های روانی مشارکت مردم را در انتخابات کاهش بدهند

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.