رسانه‌های حکومتی؛ وحشت از کسادی نمایش انتخابات ریاست جمهوری رژیم و اعتراف به جنگ قدرت

  • 1399/12/23

تبلیغات انتخاباتی - آرشیو

تبلیغات انتخاباتی – آرشیو

وحشت و نگرانی از کسادی نمایش انتخابات ریاست جمهوری رژیم و اعتراف به جنگ قدرت، حرف مشترک روزنامه‌های حکومتی روز شنبه ۲۳اسفند ۹۹ است.

روزنامه حکومتی همدلی نوشت: کم‌رونق‌ترین انتخابات در پیش است

این روزنامه از قول محمود صادقی عضو سابق مجلس ارتجاع نوشته است: «مهم‌ترین نکته .. کاهش کم سابقه حضور مردم در انتخابات اسفند سال گذشته است. عوامل این کاهش حضور مردم در طول یک سال گذشته طی این مدت تشدید شده است….ناامیدی مردم از صندوق‌های رای و شرایط معیشتی افزایش یافته است. اگرچه گشایش‌هایی در بحث تحریم‌ها ذیل انتخابات آمریکا شکل گرفته؛ در عین حال تقارن انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های اسلامی با ماه رمضان و کرونا دست به دست هم داده و پیش‌بینی می‌شود که اگر طی این مدت اتفاق خاصی نیفتد کم مشارکت‌ترین انتخابات ریاست جمهوری را پیش‌رو داشته باشیم.»

روزنامه حکومتی مستقل نوشت:

«مناسبات پنهان و محفلی حرف اول را می‌زند و در واقع احزاب عملا زینت‌المجالس هستند مشخصا در بستن لیست‌ها و تصمیماتی که به نام کل جریان، اما در مناسبات پشت پرده گرفته می‌شود. ..مثلا ما فهمیدیم قبل از انتخابات شوراها درباره شهردار و موارد دیگر تصمیم‌گیری شده و عده‌ای نشسته، بریده و دوخته‌اند که هیچکدام از این مسائل در جلسات شورا هماهنگی مطرح نمی‌شد. …عده‌ای غیرپاسخگو خود را تولیت جریان اصلاحات مطرح کرده‌اند و زنگوله‌دار جریان اصلاحاتند. جریان اصلاحات را به تکنولوژی و ساز و کار برای کسب منصب تبدیل کرده‌اند. در اینجا هم متاسفانه در حال تجارت اعتماد هستند. این پروسه جدال برای قدرت و شهرت است نه جدال برای مشکلات مردم و مردم این اتفاقات را دیگر برنمی‌تابند.».

عبدالله گنجی در روزنامه وابسته به سپاه پاسداران (جوان)نوشت:

«… بعد از تنظیم لیست‌ها در درون یک جریان به جای مشاهده ترکیب نخبگان حزبی در برایند یک جناح، می‌شنویم که فلانی و فلانی آدم فلانی هستند که در لیست آمده‌اند، زید سهمیه عمرو است. ریاست‌ورزی توده‌ای اساس مشی سیاست‌ورزی باندهاست. نداشتن چارچوب ملموس و شناخته شده برای عمل و پاسخگویی از دیگر خصلت‌های باند‌های سیاسی است. می‌توان به آنان «قاچاقچی سیاسی» اطلاق نمود، چرا که راه‌های رسیدن به قدرت را از درون تونل‌های زیرزمینی طی می‌کنند».

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.