توجیه جنایتکارانهٔ روحانی: واکسن الآن در دسترس نیست، ممکن است ماه‌های بعد در دسترس قرار گیرد

  • 1399/12/23

آخوند روحانی

آخوند روحانی

آخوند روحانی روز شنبه ۲۳اسفند در جلسه ستاد حکومتی کرونا با توجیه جنایتکارانه و با پاشیدن نمک بر زخم مردم گفت: «خوب واکسن هنوز در دسترس نیست ممکن است حالا در ماه‌های آینده به تدریج در دسترس قرار بگیرد خیلی هم نمی‌دانیم واکسنها روی این گونه‌های ویروس های جهش‌یافته چه کار می‌کند مدام هم این گونه‌های جهش‌یافته تغییر می‌کند».

روحانی با تأکید بر حضور نیروهای سرکوبگر در جریان گسترش و شیوع کرونا گفت: «از زحمات بسیج، سپاه و نیروی انتظامی در زمینهٔ کرونا تشکر می‌کنم. یک روز که نیاز بود سپاه و ارتش هم با همهٔ توان وارد شدند».

وی گفت: «طی یک سال گذشته (کرونا) تولید ما یک روز هم تعطیل نشد».

آخوند روحانی افزود: «این خطر موج چهارم منتفی نیست! یک وقتی هست به ما می‌گویند آقا خطر موج چهارم دیگر نیست خطر موج چهارم واقعاً وجود دارد… . خیلی هم نمی‌دانیم واکسنها روی این‌گونه‌های ویروس های جهش‌یافته چه کار می‌کند.

ما به یک نقطه اطمینان بخش و پایداری نرسیدیم چرا اگر مثلاً چند ماه دیگر بشود واکسنها زیاد بشود عده زیادی واکسن تزریق کنند واکسنها به ما نشان بدهد که مفید است مؤثر است واقعاً حالا آن زمان می‌شود یک خرده بگوییم که این مراعاتها یک کم ضعیف هم بشود خیلی خطرناک نیست ولی الآن در شرایط فعلی بسیار خطرناک هست مخصوصاً برای ایام نوروز ما».

رئیسی سخنگوی ستاد حکومتی مقابله با کرونا گفت: ویروس جهش‌یافته در ۲۸استان کشور شناسایی شده و در حال گردش است.
زالی رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران گفت: ابتلا به‌کرونا در کودکان و نوجوانان تهران ۱۱برابر افزایش یافته است.
ناجی، عضو ستاد حکومتی مقابله با کرونا گفت: در واکسیناسیون بسیار عقب هستیم. مگر قرار نشده بود در سیستم حمل ونقل ما تعداد اتوبوسها، واگنها، ترنهای مترو اضافه شود؟ اما هیچ اتفاقی نیفتاد.
وی گفت: قطره‌چکانی واکسن وارد کردن به هیچ جایی نمی‌رسد. واکسیناسیون باید بسیار سریع صورت گیرد و در حجم بالا و در کمترین زمان باشد تا از موتاسیون‌هایی که می‌توانند برنامه‌های واکسیناسیون و درمانی ما را به‌هم بریزند، جلوگیری شود.

روزنامهٔ حکومتی اعتماد روز ۲۳ اسفند نوشت: با آخرین ارزیابی‌ها حدود ۲۰میلیون نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. مرگ‌ومیر واقعی کرونا حدود ۱۵۰هزار نفر است که ۲ و ۴دهم برابر ارقام رسمی کشور.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.