سیلی کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت بر بناگوش دادگاه نمایشی در ایران

  • 1399/12/21

دادگاه کیفری بین‌المللی لاهه

دادگاه کیفری بین‌المللی لاهه

دعوت خامنه‌ای، روحانی، رئيسی، ظریف و علوی به دادگاه کیفری بین المللی لاهه

خجالت و تحقیر رژیم ایران از زندانی شدن یکی از دیپلماتهای خود در بلژیک، تلاش عجیب و تلافی‌جویانه آنرا برانگیخته است. اسدالله اسدی، دیپلمات سفارت ایران در وین، ماه گذشته به جرم تروریسم و ​​اقدام به‌قتل به حداکثر بیست سال حبس محکوم شد. سه توطئه‌گر دیگر هر یک مدت طولانی حبس دریافت کردند. اسدی با یک بمب ساخته شده با دقت در کیف دیپلماتیک خود، با یک هواپیمای تجاری از تهران به وین پرواز کرده بود. وی سپس به همدستان خود دستور داده بود که بمب را در گردهمایی مخالفان ایرانی در پاریس منفجر کنند. اگر توطئه موفقیت‌آمیز بود، صدها مرد، زن و کودک در خاک اروپا کشته می‌شدند.

برای دیکتاتوری مذهبی، محکومیت اسدی یک ضربه وحشتناک است و نمی‌توانست در یک زمان بدتری برایش اتفاق بیفتد، زمانی که آنها سعی داشتند از دولت جدید بایدن برای لغو تحریم‌ها و بازگرداندن توافق هسته‌یی شکست‌خورده باجگیری کنند. در غرب، سیاستمداران و رسانه‌ها این واقعیت را در بوق و کرنا کردند که اسدی فقط می‌توانست تحت دستورات مستقیم رهبری رژیم ایران کار کند. انگشت اتهام مستقیماً متوجه رهبر معظم انقلاب علی خامنه‌ای، رئیس‌جمهور حسن روحانی، ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضایی، وزیر امور خارجه جواد ظریف و وزیر اطلاعات محمود علوی بود. در غرب فراخوانهایی برای بستن سفارتخانه‌های ایران و اخراج دیپلماتهای آنها داده شد. صدها جاسوس و مأمور ایرانی حقوق بگیر وزارت اطلاعات و امنیت (MOIS)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) و نیروی قدس فرامرزی آن‌که در سراسر اتحادیه اروپا و آمریکا جاسازی شده است، باید از احتمال این‌که سرنوشتی مشابه اسدی پیدا کنند ترسیده باشند.

رژیم با قرض گرفتن صفحه‌ای از کتاب نمایش فاشیسم، واکنشی به روال معمولش نشان داده است. آخوندها یک دادگاه ساختگی ایجاد کرده‌اند که در آن هیأتی از به‌اصطلاح «قاضیان»، رهبری جنبش اصلی اپوزیسیون دموکراتیک، شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) و مجاهدین خلق ایران را به‌طور غیابی محاکمه خواهند کرد.

بدون تردید رهبران اپوزیسیون که غیابی محاکمه می‌شوند توسط این رژیم قرون‌وسطایی و سیرک نمایشی مسخره قضایی آن به اعدام محکوم خواهند شد تا بلکه بتوانند توجهات را از حمایتشان از فعالیت‌های ترور بین‌المللی منحرف کنند.

کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت به جد رژیم ایران را به چالش می‌کشد تا خامنه‌ای، روحانی، رئیسی، ظریف و علوی را جهت ارائه اتهامات جعلی علیه مخالفان ایرانی به دادگاه کیفری بین‌المللی لاهه بفرستد. شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق ایران به‌روشنی گفته‌اند که از حضور در چنین جلسه دادرسی بسیار استقبال می‌کنند و تمام شواهد لازم را برای اطمینان از فاش شدن حقیقت در مورد این رژیم جنایتکار و رهبران آن ارائه می‌دهند. اما رهبری گانگستری رژیم از حضور در دادگاه بین‌المللی دادگستری وحشت خواهد داشت، جایی که آنها در مقابل خانواده‌های دهها هزار زندانی سیاسی و معترضان غیرمسلح به‌قتل رسیده توسط آخوندها در طول ۴۲سال قدرت خود قرار خواهند گرفت.

کمیته در جستجوی عدالت به‌جد به این واقعیت به‌خوبی مشرف است که رژیم آخوندی از تاکتیک اتهامات ساختگی علیه رهبری شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق ایران پیش از این در فرانسه و عراق استفاده کرده و هر بار با نتیجه معکوس مواجه شده است. دادگاه نمایشی تهران باز هم نمایش حقیری از فرار به جلوی رژیم ایران به‌عنوان یک دیکتاتوری فاشیستی است. تحت حاکمیت آخوندها، ایران به یک حکومت منفور تبدیل شده است که دیگر نمی‌توان به آن اعتماد دیپلماتیک داشت و یا از آن برای مذاکره در صحنه بین‌المللی دعوت کرد. این یک حکومت شکست‌خورده است و اکنون اتحادیه اروپا، ایالات متحده و سازمان ملل متحد باید به جای دولت منحرف ایران به حرف مردم ایران گوش دهند. کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت هم‌چنین خواستار آن است که خامنه‌ای، روحانی، رئیسی، ظریف و علوی به‌خاطر نقشی که به‌ترتیب در هدایت این توطئه بمب‌گذاری تروریستی با شرکت اسدی بازی کرده‌اند خواستار به کیفر رساندن آنها در دادگاه بین‌المللی عدالت اتحادیه اروپا می‌باشد تا در برابر این اتهامات قرار بگیرند.

آلخو ویدال کوادراس، پرزیدنت کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت، نایب‌رئیس پارلمان اروپا (۱۹۹۹ الی ۲۰۱۴)

جولیو ترتزی، رئیس زیرکمیته حفاظت از حقوق‌بشر و عدالت در ایران در کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت. وزیر خارجه ایتالیا (۲۰۱۱ الی ۲۰۱۳)

استرون استیونسون، رئیس زیرکمیته حفاظت از آزادیهای سیاسی در ایران در کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت. رئیس هیأت رابطه با عراق در پارلمان اروپا (۲۰۰۹ الی ۲۰۱۴)

۱۰ مارس ۲۰۲۱

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.