نمایندهٔ عفو بین‌الملل: اجلاس شورای حقوق‌بشر در بحبوحه افزایش نقض حق حیات و کشتار سوختبران بلوچ توسط رژیم ایران برگزار می‌شود

  • 1399/12/20

نماینده عفو بین‌الملل: اجلاس شورای حقوق‌بشر

نماینده عفو بین‌الملل: اجلاس شورای حقوق‌بشر
  • نماینده عفو بین‌الملل در شورای حقوق‌بشر ملل متحد: اجلاس شورای حقوق‌بشر در بحبوحه افزایش نقض حق حیاتو کشتار سوختبران بلوچ توسط رژیم ایران برگزار می‌شود.
  • عاملان کشتار صدها مرد و زن و کودک در اعتراضات آبان ۹۸ و عاملان ناپدیدسازی اجباری هزاران تن در اعدام‌های جمعی سال۶۷در ایران از هر گونه مجازات مصون مانده‌اند.

نماینده عفو بین‌الملل در اجلاس شورای حقوق‌بشر در ژنو در روز سه‌شنبه ۱۹اسفند۹۹ گفت: این جلسه در بحبوحه افزایش نقض حق حیات توسط مقامات رژیم ایران برگزار می‌شود. این رژیم به‌طور فزاینده‌یی از مجازات اعدام به‌عنوان سلاحی برای سرکوب سیاسی علیه معترضان، مخالفان و اقلیتهای قومی استفاده می‌کنند.

وی کشتار سوختبران بلوچ در سوم اسفند ۹۹ را نمونه بارز از این سرکوب و نقض حق حیات توسط رژیم آخوندی دانست و تأکید کرد این رژیم هم‌چنان به استفاده عمدی و غیرقانونی از نیروی کشنده ادامه می‌دهد و از زمان تمدید مأموریت گزارشگر ویژه در سال گذشته، قتلهای متعددی در بازداشت بر اثر شکنجه، از جمله بر اثر محروم کردن عمدی از مراقبتهای پزشکی، اتفاق افتاده است.

نماینده عفو بین‌المللی خواستار تمدید مأموریت گزارشگر ویژه ملل متحد برای ایران شد و خاطرنشان کرد که عاملان کشتار صدها مرد و زن و کودک در اعتراضات آبان ۹۸ و عاملان ناپدیدسازی اجباری هزاران تن در اعدام‌های جمعی سال۶۷در ایران از هر گونه مجازات مصون مانده‌اند.

وی افزود: رژیم ایران صدها معترض، مدافع حقوق‌بشر و اعضای اقلیتهای مذهبی و قومی را به‌دلیل استفاده از حقوقشان در مورد آزادی مذهب، بیان و تجمعات زندانی می‌کند. هزاران نفر نیز محاکمات ناعادلانه یا ناتوانی در پرداخت بدهی به‌طور خودسرانه و دستگیر می‌شوند. آن هم درحالیکه که شرایط زندانها غیرانسانی است و رژیم ایران نمی‌تواند از زندانیان در برابر کرونا محافظت کند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.