کنفرانس در کنگره آمریکا در حمایت از قیام مردم ایران و طرح ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی (۱) – تام مک کلینتاک، برد شرمن

  • 1399/12/16

کنفرانس در کنگره آمریکا - ۳ مارس۲۰۲۱ (۱۳ اسفند ۹۹)

کنفرانس در کنگره آمریکا – ۳ مارس۲۰۲۱ (۱۳ اسفند ۹۹)

کنگره آمریکا

۳ مارس۲۰۲۱ (۱۳ اسفند ۹۹)

با افزوده شدن ۴۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا به حامیان قطعنامه ۱۱۸

شمار امضاکنندگان این قطعنامه به ۱۵۸تن افزایش یافت

قطعنامه ۱۱۸ مجلس نمایندگان آمریکا

از قیام مردم ایران و طرح ۱۰ ماده‌یی خانم مریم رجوی

برقراری یک ایران دموکراتیک، غیرمذهبی، غیراتمی و جمهوری حمایت می‌کند

و نقض حقوق‌بشر و تروریسم دولتی توسط حکومت ایران را محکوم می‌کند

  • تام مک کلینتاک نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا از کالیفرنیا

اعضای کنگره از قطعنامه (۱۱۸) حمایت کرده‌اند که بیانگر حمایت از خواست مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیراتمی و محکوم کردن نقض حقوق‌بشر و تروریسم دولتی رژیم ایران است.

-من دولتمان را تشویق می‌کنم که به خواست شما گوش فرا داده و خانم رجوی و پلتفرم جفرسون‌گونه او را برای یک جمهوری آزاد و دموکراتیک در ایران مد نظر قرار دهد

  • برد شرمن نماینده دموکرات کنگره آمریکا از کالیفرنیا

-قطعنامه ۱۱۸ از خواست مردم ایران برای برقراری یک جمهوری دموکراتیک حمایت می‌کند و دستگیری دیپلمات رژیم ایران به جرم توطئه قتل و نقشه بمب‌گذاری در گردهمایی ایران آزاد در پاریس را مورد تأکید قرار می‌دهد.

-رژیم ایران توسط دولتهای قبلی آمریکا، دولتهای اوباما و ترامپ و در حال حاضر توسط دولت بایدن به‌عنوان حامی تروریسم دولتی و جلودار تروریسم در جهان، شناسایی شده است.

مشروح سخنرانی‌ها

تام مک کلینتاک نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا از کالیفرنیا

سلام به همه

من نماینده تام مک کلینتاک نماینده کنگره از کالیفرنیا هستم. همیشه باعث افتخار من بوده که به همه شما که برای بازگرداندن نعمت آزادی به مردم ستمدیده ایران، بسیار فداکاری کرده اید، بپیوندم. اما شما در مبارزه برای آزادی تنها نیستید. تاکنون اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده، دموکرات و جمهوریخواه، به‌نمایندگی از بیش از ۸۳میلیون آمریکایی، از قطعنامه (۱۱۸) مجلس حمایت کرده‌اند که بیانگر حمایت از خواست مردم ایران برای جمهوری دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین از دولت و غیرهسته‌یی در ایران و محکوم کردن موارد نقض حقوق‌بشر و تروریسم تحت حمایت دولت، توسط رژیم ایران است.

این پیام قاطع و محکمی است که مردم ایالات متحده و دولت آنها می‌خواهند رژیم فاسد ایران را به‌خاطر جنایات خود علیه مردم ایران و حمایت مالی آنها از تروریسم در سراسر جهان پاسخگو کنند. این قطعنامه به نقض حقوق‌بشر و سوءاستفاده رژیم ایران از نرمهای بین‌المللی توجه دارد و یک صدا می‌گوید که جهان در کنار رزمندگان آزادی ایران می‌ایستد.

بیش از چهل سال، ایالات متحده از راههای گوناگون سعی در تشویق تغییر رفتار رژیم ایران داشته است. با این حال تاریخ گواه است که عطش آیت‌الله‌ها برای کشتار و قتل در داخل و هم‌چنین تروریسم و ​​سلاحهای کشتار جمعی به خارج از کشور افزایش یافته است. طی این چهار دهه رژیم ایران شبکه‌ای وحشتناک را ایجاد کرده است، به‌ویژه در اروپا تحت پوشش دیپلماسی، ضمن این‌که با سرکوب اقلیتهای قومی، از جمله کردهای ایرانی، بلوچ ها و اعراب و هم‌چنین اقلیتهای مذهبی از جمله مسیحیان، یهودیان، بهائیان، زرتشتیان و مسلمانان سنی و حقوق اساسی انسانی آنها را سلب کرده است. در بسیاری از موارد، آنها را اعدام کرده است. این شامل کشتار حداقل ۱۵۰۰نفر طی خیزش سراسری نوامبر ۲۰۱۹ (آبان۹۸) و بیش از ۳۰هزار زندانی سیاسی در تابستان ۱۹۸۸ (۶۷) است.

قطعنامه (۱۱۸) کنگره خواستار از جامعه جهان خواستار آن چیزیست که عفو بین‌الملل و بسیاری از مقامات حقوق‌بشری سازمان ملل متحد بر سر آن توافق دارند. این‌که آمریکا باید در ایجاد تحقیقات بین‌المللی در مورد قتلهای مخالفان ایرانی در سال۱۹۸۸و ۲۰۱۹ نقش داشته باشد.

پاسخگوکردن رژیم ایران و مقاماتش در مورد بی‌توجهی شدید به حقوق‌بشر باید هدف اصلی جامعه بین‌المللی و هم‌چنین دولت ایالات متحده باشد.

البته، سران رژیم ایران هم‌چنان از تروریسم برای دنبال کردن برنامه سیاست خارجی انحرافی خود استفاده کرده‌اند. در اوایل سال جاری، دادگاهی در بلژیک، اسدالله اسدی، دیپلمات تروریست ایران را به حداکثر مجازات ۲۰سال حبس محکوم کرد. به‌دلیل نقش وی در برنامه‌ریزی برای بمب‌گذاری در گردهمایی ایران آزاد در سال۲۰۱۸بسیاری از شما برای حمایت از این جلسه در آن اجتماع حضور داشتید. برای پشتیبانی از جنبش و برنامه ۱۰ ماده‌ای خانم مریم رجوی برای آینده ایران.

من دولتمان را تشویق می‌کنم که به خواسته شما گوش فرا دهد و خانم رجوی و پلتفرم جفرسون‌گونه او را برای یک جمهوری آزاد، مبتنی بر جدایی دین از دولت و دموکراتیک در ایران مد نظر قرار دهد. من استقبال کردم از این‌که دولت جدید قول داده است تحریم‌ها را لغو نکند تا بتواند رژیم تهران را به میز مذاکره برگرداند و خواستار جلوگیری از غنی‌سازی هسته‌یی شده است. امنیت ملی، صلح و ثبات ما در منطقه و تمایل به حقوق اساسی خدادادی مردم ایران برای آزادی ایجاب می‌کند که ایالات متحده هنگام گفتگوها با دولت ایران قاطع بماند، زیرا مشخص است که تنها، برخورد قاطع تنها زبانی است که آخوندها در ایران آنرا می فهمند

خانمها و آقایان، دنیا در کنار شما ایستاده و لحظه آزادی ایران به‌سرعت در حال نزدیک شدن است. ممنون و روزتان بخیر.

برد شرمن نماینده دموکرات کنگره آمریکا از کالیفرنیا

من آورنده اصلی دموکرات قطعنامه ۱۱۸ مجلس نمایندگان هستم. برای حمایت از آمال مردم ایران برای برقراری یک جمهوری دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین از دولت و غیرهسته‌یی و محکومیت نقض حقوق‌بشر و تروریسم تحت حمایت دولت توسط رژیم ایران.

این قطعنامه دستگیری اخیر یک دیپلمات رژیم ایران در بلژیک به جرم توطئه برای قتل به‌عنوان بخشی از نقشه بمب‌گذاری گردهمایی ایران آزاد در پاریس، ۲۰۱۸ را مورد تأکید قرار می‌دهد، تجمعی که خوشبختانه توانستم به‌طور مجازی در آن سخنرانی کنم.

دستگیری این دیپلمات نشان‌دهنده خواست رژیم برای استفاده از دیپلمات ها و سفارتخانه‌های خود برای انجام اقدامات تروریستی در سراسر جهان، به‌ویژه علیه ایالات متحده، شهروندان و مقامات ما و هم‌چنین ترور و ایجاد رعب و وحشت بین ایرانیان است.

من خودم را وقف کمک به کسانی کرده‌ام که سعی در دستیابی به دموکراسی در ایران دارند، خواه در جلساتی با نخست‌وزیر آلبانی باشد تا اطمینان حاصل شود که ایرانیان تبعیدی در آنجا محافظت می‌شوند و خواه کارزار علیه گروگان‌گیری توسط رژیم ایران، به‌ویژه وقتی آنها شهروندان آمریکایی را به گروگان می‌گیرند.

قطعنامه۱۱۸کنگره از تماس شورای امنیت سازمان ملل متحد با ایالات متحده و شرکا و متحدان ما برای محکوم کردن نقض حقوق‌بشر در حال انجام توسط رژیم ایران و ایجاد مکانیزمی حمایت می‌کند که شورای امنیت سازمان ملل متحد بتواند نظارت کند و امیدوار است از چنین تخلفاتی جلوگیری کند.

همه ما با حمایت رژیم ایران از تروریسم آشنا هستیم. رژیم ایران از حوثی‌ها، حزب‌الله و حماس حمایت می‌کند. و رژیم ایران حتی توسط دولتهای قبلی، دولت اوباما، سپس توسط دولت ترامپ و در حال حاضر توسط دولت بایدن به‌عنوان حامی تروریسم دولتی و به‌عنوان حکومت جلودار تروریسم، شناسایی شده است.

ما نمی‌توانیم حمایت رژیم از کشتار ده‌ها هزار نفر در سوریه توسط رژیم اسد و البته، ظلم و ستم به مردم خود را فراموش کنیم.

قطعنامه ۱۱۸ کنگره، تروریسم دولتی رژیم را در داخل و خارج محکوم می‌کند و حقوق مردم ایران را برای ایجاد جمهوری دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین از دولت و غیرهسته‌یی ایران به‌رسمیت می‌شناسد. با معرفی این قطعنامه، کنگره پیام دو حزبی قاطعی را به رژیم ایران و مردم آن ارسال می‌کند که ایالات متحده نقض مداوم حقوق‌بشر توسط رژیم را تحمل نمی‌کند.

بسیار از شما متشکرم.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.