دستورالعمل استراتژی امنیت ملی بایدن: تأکید بر جلوگیری از تهدیدات رژیم ایران و کاهش خطر تسلیحات هسته‌یی

  • 1399/12/14

جو  بایدن رئیس جمهور آمریکا

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا

کاخ‌سفید روز چهارشنبه ۱۳اسفند در گزارشی سیاست‌های دولت جدید آمریکا را در مواجه با تهدیدات و چالشهای مختلف از جمله رژیم ایران را با عنوان «راهنمای استراتژی موقت امنیت ملی» منتشر کرد.

دولت بایدن در دستورالعمل موقت خود در زمینه استراتژی امنیت ملی بر عزم آمریکا بر جلوگیری از «تهاجم» رژیم ایران در منطقه و حل مسأله هسته‌یی رژیم از طریق دیپلماسی تأکید کرد.

کاخ‌سفید اعلام کرد: «هدف از این دستورالعمل انتقال دیدگاه بایدن در مورد چگونگی ارتباط آمریکا با جهان است تا در زمانی‌که دولت تهیه استراتژی امنیت ملی را آغاز کرده، وزارت‌خانه‌ها و نهادهای آمریکایی با توجه به آن فعالیت‌های خود را هماهنگ کنند».

بایدن در این دستورالعمل موقت، بر لزوم تغییر تعداد نیروهای آمریکا در خاورمیانه تأکید کرد و گفت این تغییر باید به‌صورتی باشد که آمریکا بتواند فعالیت شبکه‌های تروریستی را مختل کرده، جلوی تهاجم رژیم ایران را بگیرد و از منافع حیاتی خود محافظت کند.

دستورالعمل دولت بایدن هشدار داد: «بازیگران منطقه‌یی هم‌چون رژیمهای ایران و کره‌شمالی در حالی‌که متحدان و شریکان ایالات متحده را تهدید کرده و ثبات منطقه‌یی را به چالش می‌کشند، به‌دنبال دستیابی به توانایی‌ها و فناوریهایی هستند که معادلات موجود را تغییر دهد».

دولت بایدن تأکید کرد آمریکا برای جلوگیری از تهاجم‌ها و تهدیدهای رژیم ایران نسبت به تمامیت ارضی کشورهای منطقه، مختل کردن فعالیت القاعده و شبکه‌های تروریستی مرتبط با آن، جلوگیری از بازگشت داعش و رسیدگی به بحرانهای انسانی به همکاری با متحدان و شرکای منطقه‌یی خود ادامه خواهد داد.

این دستورالعمل با اشاره به لزوم ادامه تلاش‌های آمریکا برای کاهش خطر تسلیحات هسته‌یی، تأکید کرد برای رسیدگی به مسأله هسته‌یی رژیم ایران، ایالات متحده با همکاری متحدان و شرکای خود به‌دنبال «دیپلماسی اصولی» خواهد بود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.