سناتور روی بلانت: مخالفت با کاهش تحریم‌های رژیم ایران

  • 1399/12/12

سناتو روی بلانت

سناتو روی بلانت

سناتور روی بلانت در مخالفت با کاهش تحریم‌های رژیم ایران روز ۱۱اسفند در توئیتی نوشت:

کاهش تحریم‌ها علیه رژیم ایران کشور شماره یک حامی تروریسم در جهان، یک اشتباه خطرناک است. رژیم هم‌چنان به‌دنبال سلاح هسته‌یی و بی‌ثبات کردن خاورمیانه است.

سناتور بلانت افزود: قانون بازنگری تحریم‌های رژیم ایران از سال ۲۰۲۱ ایجاب می‌کند که دولت موافقت کنگره را برای لغو تحریم‌ها، که برای پاسخگویی رژیم بسیار مهم است، داشته باشد.

روز گذشته هم‌چنین ماریا الویرا سالازار نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا در توئیتی درباره رژیم ایران و برجام و تحریم‌ها نوشت:

«رژیم وحشی در ایران به‌دلیل نقض حقوق‌بشر در این کشور و ظلم و ستم به مردم ایران و برای صادر کردن تروریسم به سراسر جهان تحریم شده است. هیچ‌کدام از آنها تغییر نکرده است. رفتار بیرحمانه این رژیم هر گونه لغو تحریم‌ها را تضمین نمی‌کند!».

روزنامه حکومتی رسالت روز دوشنبه ۱۱اسفند در هراس از ارائه قطعنامه توسط ۴۰تن از نمایندگان کنگره در مخالفت با لغو تحریم‌های رژیم نوشت: «در حالی‌که جو بایدن و همراهانش در کاخ سفید، بر روی مسأله برجام متمرکز بوده و در حال طراحی تاکتیک‌های جدید واشنگتن در قبال توافق هسته‌یی با ایران هستند، جمهوری‌خواهان بازی موازی و همزمان دیگری را علیه برجام آغاز کرده‌اند».

این روزنامه حکومتی این قطعنامه را با عنوان بازی نام برد و نوشت: بدون شک این بازی، بر اساس هم‌پوشانی نهایی مواضع دو حزب سنتی آمریکا در قبال برجام و ایران تنظیم شده است. در این میان، دولت بایدن سعی دارد از دوگانه «دموکرات-جمهوریخواه» یا «کنگره- کاخ سفید» به‌عنوان ابزار هدایت بازی تبلیغاتی خود در قبال برجام استفاده کند.

رسالت نوشت: «تام کاتن و بیش از ۴۰ عضو جمهوریخواه کنگره روز چهارشنبه قطعنامه‌یی را برای مخالفت با هر گونه اقدامی در جهت لغو تحریم‌های ایران ارائه کردند. این اقدام قانون‌گذاران جمهوریخواه نشان‌دهنده مخالفتهایی است که دولت بایدن در تلاش برای بازگشت به توافق هسته‌یی ۲۰۱۵ با آنها مواجه شده است. این قطعنامه مطابق با نسخه‌ای که در اختیار بلومبرگ قرار گرفته، با کاهش مجدد تحریم‌های ایران و هر اقدامی برای لغو ممنوعیت دسترسی ایران به سیستم مالی ایالات‌متحده مخالفت می‌کند.

امضاکنندگان این قطعنامه در مجلس نمایندگان و سنا در بیانیه‌یی گفتند: ایالات‌متحده باید تحریم‌های ایران را تا زمانی که این کشور جاه‌طلبیهای هسته‌یی خود را کنار بگذارد و به حمایتش از خشونت و ترور در منطقه پایان دهد، حفظ کند. ایران در زمان دولت اوباما از سیاست‌های ضعیف اوباما استفاده کرد و رئیس‌جمهور بایدن نباید همان اشتباهات را تکرار کند».

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.