وقاحت آخوند روحانی: سال گذشته ویروس ووهان، امسال ویروس انگلیسی، از مار غاشیه به افعی رسیدیم

  • 1399/12/09

آخوند روحانی

آخوند روحانی

آخوند روحانی در جلسه ستاد حکومتی کرونا روز شنبه ۹ اسفند به سخت‌تر شدن شرایط کرونا در کشور اعتراف کرد و گفت: «عید امسال چیزی مشابه عید پارسال است. پارسال می‌گفتیم از دست ویروس ووهان چه کار کنیم. امسال از مار غاشیه به افعی پناه بردیم. حالا می گوییم به پناه ویروس ووهان بریم و ویروس انگلیسی سراغمان نیاید. شرایط سخت‌تر شده است».

روحانی در توجیه برای عدم واکسیناسیون گفت: «وضعیت واکسن امروز مشابه ماسک در اوایل این بیماری است. چه طور مسیر هواپیماها را عوض می‌کردند و ماسکها را در فرودگاه‌ها می‌گرفتند. امروز آن شرایطی که برای تهیه ماسک وجود داشت، در دنیا برای واکسن پیش آمده است».

رئیس‌جمهور ارتجاع با دروغگویی مضاعف در رابطه با تاثیر واکسیناسیون گفت: «شرایط فعلی یک امتحان بزرگی است برای همه دنیا. مصونیت واقعی زمانی آغاز می‌شود که در سراسر جهان همه مردم بتوانند از واکسن استفاده کنند. امروز واکسن شرایط خاصی دارد. اولاً آثار واکسنها برایمان مشخص نیست. این‌که تا چه زمانی و چه اندازه مؤثر است. آیا عوارض دارد یا خیر هم در ابهام است. برخی هم در دنیا از زدن واکسن می‌ترسند به‌دلیل ابهاماتی که در دنیا وجود دارد، اما در شرایط فعلی ما راهی جز اجرای پروتکل و در کنارش واکسن نداریم».

روحانی این بار تقصیر کرونا و قرمز شدن شهرهای خوزستان را به گردن مرزها انداخت و گفت: «ما در شرایط فعلی باید بیش از سابق از مرزها مراقبت کنیم. دیدیم یکی از استانهای ما – خوزستان – با یک پیک عجیبی روبه‌رو شد. در هیچ استانی شهر قرمز نداریم. فقط برخی شهرهای استان خوزستان قرمز است و اگر رعایت نکنیم به استانهای همجوار سرایت می‌کند».

آخوند روحانی در حالیکه واکسن مورد نیاز مردم ایران را تأمین نمی‌کند روضه خواند: «وظیفه اخلاقی حکم می‌کند به فکر همه مردم جهان باشیم. اگر کشوری صددرصد هم واکسیناسیون را اجرا کند باز مصون نمی‌ماند مگر این‌که همه کشورها واکسینه شوند».

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.