حداقل ۳۰ اعدام در بهمن‌ماه، جلوه دیگری از فاشیسم دینی که تنها با شکنجه و اعدام بر سرکار است

  • 1399/12/03

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

حداقل ۳۰ اعدام در بهمن‌ماه، جلوه دیگری از فاشیسم دینی که تنها با شکنجه و اعدام بر سرکار است

فراخوان به اقدام فوری برای نجات زندانیان زیر اعدام و ارجاع پرونده جنایات رژیم به شورای امنیت

فاشیسم دینی غرق در بحران حتی یک روز بدون سرکوب و شکنجه و اعدام بر سرکار نخواهد ماند. تنها در بهمن‌ماه امسال اعدام دست کم ۳۰زندانی شامل ۳زن در شهرهای مختلف ایران ثبت شده است. شمار زیادی از زندانیان مخفیانه اعدام می‌شوند.

این اعدامها در زندانهای مرکزی زاهدان، مرکزی قم، دزفول، مرکزی سنندج، مرکزی زنجان، شیبان اهواز، مرکزی اصفهان، مرکزی شیراز، مرکزی اردبیل، مشگین شهر، مرکزی بیرجند، نور، بروجرد و گوهردشت صورت گرفته است.

تنها در روز ۲۹بهمن در یک اعدام دسته‌جمعی حداقل ۹زندانی در زندان گوهردشت حلق‌آویز شدند. یکی از قربانیان زهرا اسماعیلی مادر دو فرزند بود که به‌گفته وکیلش قبل از رسیدن به چوبه‌دار، دچار سکته قلبی شد و درگذشت. اما دژخیمان در همان حال او را به طناب دار آویختند. زهرا اسماعیلی متهم به‌قتل همسرش علیرضا زمانی از مدیران کل وزارت اطلاعات بود که قصد هتک حرمت دختر نوجوانش را داشت.

در میان اعدام شد‌گان، مهدی علی حسینی کشتی‌گیر اهل اندیمشک در زندان دزفول، علی مطیری در زندان شیبان اهواز و جاوید دهقان خلد در زندان مرکزی زاهدان بترتیب در تاریخ ۶، ۹ و ۱۱بهمن به اتهام آخوند‌ساخته محاربه اعدام شدند.

فاشیسم دینی حاکم بر ایران در دیماه گذشته نیز حداقل ۳۳نفر را در شهرهای مختلف اعدام کرد. هدف از این اعدامهای جنایتکارانه ایجاد جو رعب و وحشت به‌منظور ممانعت از بالا گرفتن خیزشهای و اعتراضات مردمی است که به چیزی کمتر از سرنگونی این رژیم رضایت نمی‌دهند.

مقاومت ایران دبیرکل، کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل متحد و شورای حقوق‌بشر ملل متحد و همه مدافعان حقوق‌بشر را به محکومیت قاطع اعدامهای خودسرانه در ایران و اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام فرامی‌خواند و بار دیگر بر ضرورت ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران به شورای امنیت و قرار گرفتن سردمداران جنایتکار آن در برابر عدالت به‌خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت تأکید می‌کند. این رژیم قرون‌وسطایی ننگ بشریت معاصر است و باید از جامعه جهانی طرد شود و معامله و رابطه با آن به توقف اعدام و شکنجه مشروط شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲ اسفند ۱۳۹۹ (۲۰فوریه۲۰۲۱)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.