کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه آنتورپ (۶) – میهال کامینسکی، اریک ابتز، میشل دووکلور، لرد مگینس

  • 1399/11/29

کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه آنتورپ

کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه آنتورپ

کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه

ارتباط زنده آنلاین با مجاهدین در اشرف ۳، دادگاه آنتورپ

شخصیتهای بین‌المللی و شاکیان خصوصی و یاران شورشگر

۳۰۰۰نقطه در ۴۰کشور جهان

پنجشنبه ۴فوریه ۲۰۲۱ (۱۶بهمن)

میهال کامینسکی معاون سنای لهستان

  • اتحادیه اروپا باید سیاست مماشات با رژیم ایران را خاتمه دهد و از شورای ملی مقاومت و خانم رجوی حمایت کامل کند.

سناتور اریک ابتز رئیس کمیسیونهای خارجه، دفاع و تجارت سنای استرالیا

  • من بهترین آرزوها و تعهدات همبستگی‌ام را برای ایستادن در کنار شما، ابراز می‌کنم و منتظر روزی هستم که بتوانیم دموکراسی را در ایران جشن بگیریم.

میشل دووکلور نماینده مجلس ملی فرانسه

  • روابط دیپلماتیک با رژیم ایران باید به‌حال تعلیق درآیند و ازسرگیری‌شان فقط در خدمت تغییر دموکراتیک مثل آنچه رئیس‌جمهور شورای ملی مقاومت ایران مریم رجوی ارائه می‌کند باشد.

لرد مگینس عضو مجلس اعیان انگلستان

  • برای شکست دادن تروریسم و بنیادگرایی صادره از رژیم تهران، انگلستان و اتحادیه اروپا باید در کنار مردم ایران و جنبش مشروعشان، شورای ملی مقاومت بایستد

مشروح سخنرانی‌ها:

میهال کامینسکی معاون سنای لهستان

خانم رئیس‌جمهور مریم رجوی، خانمها و آقایان و دوستان عزیزی که متعهد به آوردن دمکراسی در ایران هستید!

باعث مسرت است که به‌مناسبت اجرای عدالت با شما صحبت می‌کنم. اسدی یک دیپلمات تروریست رژیم ایران به وسیله دادگاه آنتورپ محکوم شده است و تمامی تلاشهای باجگیرانه رژیم ایران برای خلاص کردن او با عدالت روبه‌رو شد و به شکست انجامید. این مرهمی است برای همه ایرانیها و غیرایرانیهایی که عزیزانشان در حملات تروریستی رژیم ایران به‌قتل رسیده‌اند.

اجرای عدالت همیشه پیامدهای سیاسی خود را دارد. این غیرقابل قبول است که حکم دادگاه آنتورپ نادیده گرفته شود و روابط همیشگی با آخوندها ادامه پیدا کند. این غیرقابل قبول است که به مأموران تروریست رژیم ایران اجازه داده شود که در سراسر اروپا سفر کنند و چهره تروریست خود را زیر ماسک دیپلماتیک، فرهنگی و مذهبی پنهان کنند.

هفته پیش من به همراه ۲۰تن وزیران و مقامات سابق اروپایی سفیر ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا را در فراخوانی همراهی کردم که از دولتها و مؤسسات اروپایی می‌خواست یک سیاست قاطع در مقابل تروریسم رژیم تهران اتخاذ کنند. و امروز با حکم دادگاه ما انتظار داریم که اتحادیه اروپا سیاست مماشات با این رژیم را خاتمه دهد. این سیاست هرگز قابل‌قبول نبود و اکنون بعد از حکم دادگاه بسیار نامشروع است.

در پایان مایلم توجه رهبران اتحادیه اروپا و وزیران خارجه این اتحادیه را به این حقیقت جلب کنم که موضوع (بمب‌گذاری در گردهمایی) ویلپنت نشان می‌دهد که چقدر وحشت رژیم تهران از جنبش اپوزیسیون، ‌شورای ملی مقاومت جدی است که این رژیم ناچار می‌شود ریسک بالایی برای انجام این حمله وحشیانه علیه آنها بپذیرد و یک دیپلمات خود را به این کار بگمارد. اتحادیه اروپا باید هوشمند باشد و در طرف درست تاریخ قرار بگیرد و از شورای ملی مقاومت و خانم رجوی حمایت کامل کند.

اریک ابتز رئیس کمیسیونهای خارجه، دفاع و تجارت سنای استرالیا

این می‌توانست اقدام تروریستی ویرانگر باشد، به‌ویژه که رهبری را هدف قرار داده بود که برای دموکراسی در ایران می‌جنگند.

دیکتاتوری حاکم بر ایران، یک دیکتاتوری یاغی است. این دیکتاتوری همه مفاهیم اساسی حقوق‌بشر را نقض می‌کند. بنابراین، شما نه تنها در پرونده اسدی بلکه برای عدالت و برای همه مردم ایران می‌جنگید تا از دموکراسی واقعی برخوردار شوند.

من بهترین آرزوها و تعهدات همبستگی‌ام را برای ایستادن در کنار شما، هر چند از کشور آزادیخواه استرالیا، به شما تقدیم می‌کنم.

من منتظر روزی هستم که بتوانیم دموکراسی را در ایران جشن بگیریم، جایی که مردم ایران بتوانند حرفهای خود را آزادانه ابراز کنند. همان‌طور که ما این امتیاز را در اروپا و استرالیا داریم.

با آرزوی بهترینها و به امید روزی که بتوانیم دموکراسی را در ایران جشن بگیریم.

میشل دووکلور نماینده مجلس ملی فرانسه

به‌عنوان رئیس کمیتهٴ‌پارلمانی برای یک ایران دموکراتیک، من همراه با هزاران شرکت‌کنندهٔ دیگر در مراسمی شرکت کرده بودم که قرار بود تحت هدایت اسدالله اسدی مورد تهاجم قرار گیرد.

من از حکم قاطع و مثال زدنی‌یی که در محکومیت اسدالله اسدی صادر شد تقدیر می‌کنم که با نفی مصونیت دیپلماتیکی که به‌آن متوسل می‌شد صورت گرفت. چگونه می‌توان چنین مصونیتی را در اختیار او گذاشت در حالی‌که ثابت شده که این موقعیت دیپلماتیک برای ایجاد یک سلول تروریستی در خاک اروپا مورد استفاده قرار می‌گرفته و از بستهٔ دیپلماتیک برای جابه‌جایی بمب استفاده می‌شده است.

حکم دادگاه به‌خوبی نشان داده است که این یک اقدام از جانب یک فرد خودسر نبوده. بلکه با دستور و هدایت رژیم در تلاش برای ضربه زدن به‌رئیس‌جمهور شورای ملی مقاومت ایران مریم رجوی انجام گرفته بود.

این حکم هم‌چنین یک نقطه‌عطف در روابط فرانسه با رژیم ایران است. دیگر نباید روابط دیپلماتیک خودمان را بر مبنای امید واهی به‌تغییر دموکراتیک این رژیم بنا کنیم. نباید یک دیپلماسی ظاهرسازانه را در برابر رژیمی بپذیریم که می‌تواند چنین اقدامی را در خاک ما انجام دهد. روابط دیپلماتیک با رژیم ایران باید به‌حال تعلیق درآیند و ازسرگیری‌شان فقط در خدمت تغییر دموکراتیک مثل آنچه رئیس‌جمهور شورای ملی مقاومت ایران مریم رجوی ارائه می‌کند باشد.

زمان آن برای فرانسه و اروپا فرا رسیده که از این تغییر حمایت کند. فرانسه و اروپا باید بر سر قرار تاریخی خود حاضر شوند.

لرد مگینس عضو مجلس اعیان انگلستان

از این‌که مرا به این کنفرانس مهم دعوت کرده‌اید سپاسگزارم. مثل همیشه این باعث افتخار است که به شما و همکارانتان در این روز تاریخی بپیوندم.

این یک روز بزرگ است چرا که یک بار دیگر ماهیت وحشی و پلید دیکتاتوری حاکم بر ایران برای جهانیان افشا شد. این هم‌چنین تأئیدیه‌یی بود بر آنچه من و همکارانم تقریباً برای ۸سال می‌گفتیم که نه روحانی و نه ظریف هیچکدامشان نه مدره هستند و نه رفرمیست. آنها به‌طور واقعی چهره خندان یک رژیم وحشی هستند که هدفشان فریب وزیران، دیپلماتها و خبرنگاران کشورهای غربی است تا بپندارند که آخوندهای حاکم بر ایران به‌نحوی رفتار خودشان را تعدیل خواهند کرد اگر غرب به آنها اعتباری بدهد که هرگز شایسته آن نیستند. آنها ۳۰هزار نفر از شهروندان خود را در سال۶۷ قتل‌عام کردند و بیش از ۳۰سال حکومت ترور را ادامه داده‌اند

محاکمه دیپلمات رژیم و همدستانش برای تروریسم در دادگاه بلژیک موضع ما را مورد تأیید قرار می‌دهد که هیچ مدره‌یی در این رژیم وجود ندارد. تروریسم و نقض حقوق‌بشر بخشی از دی.ان.ای رژیم است. ظریف، روحانی و خامنه‌ای متحد و جدایی ناپذیرند در صدور تروریسم و سرکوب اپوزیسیون دموکراتیک شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین در ایران و سراسر جهان آزاد. اکنون زمان آن است که ظریف و روحانی را به‌خاطر نقششان در صدور تروریسم رژیم به خارج مورد محاکمه قرار دهیم. ظریف تاکنون بارها به‌مناسبتهای مختلف تأیید کرده است که چگونه سیاست‌های خارجی رژیم را با فرمانده تروریست نیروی قدس قاسم سلیمانی هماهنگ می‌کرده است.

بعد از حکم امروز دادگاه هیچ وزیر یا خبرنگاری نمی‌تواند به‌طور معتبر یا صادقانه‌یی ادعا کند که ما باید با این به‌اصطلاح مدره‌ها در رژیم ایران رابطه برقرار کنیم. به‌خصوص اکنون که رژیم دارد آماده برگزاری انتخابات قلابی ریاست جمهوریش می‌شود. اکنون زمان آن رسیده که رسانه‌های جهان به صدای واقعی مردم ایران، یعنی شورای ملی مقاومت ایران و خانم مریم رجوی و طرح ده ماده‌یی او گوش دهند. طرحی که او در آوریل سال۲۰۰۶ آن را به شورای اروپا ارائه کرد. اگر اروپا ۱۶سال پیش گوش داده بود و پاسخ مثبت داده بود امروز می‌توانست وضعیت در ایران و اروپا و تمام جهان فرق کند. برای شکست دادن تروریسم و بنیادگرایی صادره از رژیم تهران، انگلستان و اتحادیه اروپا باید در کنار مردم ایران و جنبش مشروعشان، شورای ملی مقاومت بایستاد در حالی که آنها به سمت یک طرح دموکراتیک و آن‌چنان که می‌گویند برای سرنگونی دیکتاتوری پیش می‌روند و یا هم‌چنان که می‌گویند: «خامنه‌ای شرم بر تو».

ادامه دارد

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.