سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم: آمریکا فرقی با دوران ترامپ در خصوص تحریم‌ها نکرده است

  • 1399/11/27

خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه رژیم

خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه رژیم

سخنگوی وزارت‌خارجهٔ رژیم روز ۲۶بهمن در نشست خبری درباره توئیت روز گذشته آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا درباره برجام گفت: آنچه امروز رخ می‌دهد با قبل از ۲۰ژانویه تفاوتی نکرده است؛ همان فشار حداکثری ادامه داد. آمریکا فرقی با دوران ترامپ در خصوص تحریم‌ها نکرده است. تأسف اینجاست که دولت کنونی شریک نقض دولت قبلی در نقض تعهدات شده است که این مسیر سازنده‌یی نیست و باید متوقف شود.

خطیب‌زاده با سوزش از بیانیه سه کشور اروپایی درباره بازگشت رژیم به تعهدات برجامی گفت: سه کشور اروپایی راه ساده‌تری دارند که به تنشها پایان دهند و آن، این است که به تعهدات برجامی خود برگردند. این راه ساده‌تر از راه کنونی‌شان است. برجام در شرایط حساسی است و این تنش‌آفرینی‌ها کمک نمی‌کند.

سخنگوی وزارت‌خارجهٔ رژیم درباره تصمیم سوم اسفند رژیم بر اساس مصوبه مجلس ارتجاع گفت: اگر تا (۳ اسفند) تعهدات طرف مقابل (رفع تحریم‌ها) انجام نشود دولت مکلف است پروتکل الحاقی را متوقف کند.

خطیب‌زاده گفت: (فقط) نظارت‌های فراپادمانی متوقف می‌شود و نظام بخشی از نظارتها را نگه‌ خواهد داشت.

وی افزود: همکاری ایران با آژانس ادامه خواهد داشت و ایران طی نامه‌یی همه موارد را به اطلاع آژانس خواهد رساند. همه این اقدامات ایران به‌سادگی برگشت‌پذیر هستند به‌شرطی که طرف‌های مقابل به تعهداتشان برگردند.

 

سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم درباره حرفهای آخوند علوی وزیر اطلاعات رژیم که وضعیت رژیم را به گربه گیر افتاده در گوشه‌یی تشبیه کرده بود که ممکن است اقدام به بمب‌سازی کند گفت: «موضع ایران تغییر نکرده و مبتنی بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌یی است. فتوای رهبری درباره حرمت سلاحهای کشتار جمعی و هسته‌یی باقی است».

 

آخوند علوی وزیر اطلاعات رژیم ۲۰بهمن ۹۹ گفته بود:

«عرض شود خدمتتون یک گربه را اگر یک گوشه گیر بیاورند ممکن است رفتاری بکنه که گربه‌ای که آزاده اون رفتار رو انجام نمیده. اگر ایران رو به اون سمتها هول بدهند اونوقت تقصیر ایران نیست. تقصیر اونهایی است که هل دادند که در شرایط عادی ایران اصلاً چنین نیتی و چنین برنامه‌یی نداره».

 

خطیب‌زاده درباره فروش نفت رژیم از سوی آمریکا در پی توقیف نفتکش‌های رژیم اظهار داشت: آن نفت فروخته شده بود و آمریکا نفت کشور دیگری را گرفته بود.

وی اضافه کرد: آنچه در مورد یک نفتکش دیگر گفته می‌شود، این نفت برای دولت ایران نیست بلکه برای بخش خصوصی است که این هم راهزنی است ولی این اتفاق در دولت بایدن است که قرار بود که مسیر غلط گذشته را جبران کند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.