کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه آنتورپ (۲) – استفن هارپر، جولیو ترتزی، بارونس هریس، استیو مک کیب، ژان پیر برار و جانا گانچا

  • 1399/11/22

کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه آنتورپ

کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه آنتورپ

کنفرانس جهانی همزمان با اعلام حکم دادگاه

ارتباط زنده آنلاین با مجاهدین در اشرف۳، دادگاه آنتورپ

شخصیتهای بین‌المللی و شاکیان خصوصی و یاران شورشگر

۳۰۰۰نقطه در ۴۰کشور جهان

پنجشنبه ۴فوریه ۲۰۲۱ (۱۶بهمن)

استفن هارپر نخست‌وزیر کانادا، ۲۰۰۶ – ۲۰۱۵

  • رژیم ایران، بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و تعجبی ندارد که چنین اقدام تروریستی علیه شورای ملی مقاومت ایران انجام دهد چرا که این مقاومت بزرگترین اپوزیسیون رژیم است و به‌طور خستگی‌ناپذیر شرارتها، جنایتها و وحشیگریهای رژیم را افشا می‌کند

جولیو ترتزی وزیر خارجه ایتالیا – ۲۰۱۳

  • این توطئه مشخصاً از جانب رهبر رژیم علی خامنه‌ای و رئیس‌جمهورش حسن روحانی انجام شده است علاوه بر این وزیر خارجه رژیم ایران جواد ظریف در اقدامات تروریستی مشارکت داشته و دارد.
  • زمان محکوم کردن شدید و متوقف کردن استفادهٔ رژیم از پوش دیپلماتیک برای اجرای حملات تروریستی فرا رسیده است.

بارونس آنجلا هریس – عضو مجلس اعیان انگلستان

  • من ملتهای دموکراتیک را به لیست‌گذاری سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی فرا می‌خوانم.

استیو مک کیب – عضو مجلس عوام انگلستان

  • اینک زمان اقدام شدیدتر، تحریم‌های قوی‌تر، کاهش امتیازات دیپلماتیک و باز بینی روابط درازمدت‌تر غرب با این رژیم است.

ژان پی‌یر برار– عضو مجلس ملی فرانسه ۱۹۸۸- ۲۰۱۲

  • جواد ظریف که نقش موجه جلوه دادن یک دیکتاتتوری را ایفا می‌کرد، دیگر نمی‌تواند این نقش دو‌گانه را بازی کند. حکم دادگاه بلژیک یک هشدار و اخطار به همه تروریستها است

جانا گانچا – نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا

  • حکم دادگاه بلژیک آغاز پایان مصونیت رژیم ایران از مجازات است. یک واکنش قوی‌تر اروپایی در مقابل فعالیت‌های تهدیدآمیز رژیم ایران در اروپا ضروری است

استفن هارپر نخست‌وزیر کانادا، ۲۰۰۶ – ۲۰۱۵:

بسیار متشکرم و تبریک به همه دوستان در شورای ملی مقاومت ایران و به تمامی شبکه جهانی شما.

در سال۲۰۱۸ (سال۹۷) من برای اولین بار در گردهمایی مقاومت، گردهمایی ایران آزاد شرکت کردم. این گردهمایی در پاریس بود و بزرگترین و تأثیرگذارترین گردهمایی بود که من تاکنون در آنها شرکت کرده‌ام. در آن موقع ما نمی‌دانستیم که مأموران رژیم ایران در حال طراحی برای مختل کردن آن گردهمایی با تروریسم و کشتار بودند. آن افراد به محاکمه کشیده شدند و در برابر اسناد غیرقابل انکاری از قصد آنها برای جنایت قرار گرفتند. ما در آن موقع اطلاعی از اینها نداشتیم اما برایمان تعجب برانگیز هم نبود. این چیزی است که رژیم ایران، بزرگترین رژیم حامی تروریسم در جهان انجام می‌دهد. هم‌چنین تعجب برانگیز نبود که چنین اقدامی علیه شما صورت بگیرد یعنی شورای ملی مقاومت ایران که بزرگترین اپوزیسیون رژیم است و به‌طور خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کند تا شرارتها، جنایتها و وحشیگریهای رژیم را افشا کند.

به این نبرد ادامه دهید تا هنگامی که پیروزی به دست بیاید. دوستان شما در تمام جهان با شما هستند. بسیار متشکرم.

جولیو ترتزی وزیر خارجه ایتالیا – ۲۰۱۳:

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیدهٔ شورای ملی مقاومت ایران

امروز برای همهٔ دوستان مقاومت و همهٔ دوستان واقعی مردم ایران زمان شادی فراوان است.

شادی فراوان به‌این دلیل که عدالت برقرار شده است. بسیار نادر ولی بسیار واقعی. عدالت امروز برقرار شد.

این لحظه‌یی رضایتبخش است. ما باید هم‌چنین باور کنیم که عدالت که به‌ندرت برقرار می‌شود باید یک بار دیگر در سایر موارد بسیار مهم هم برقرار گردد. منظورم جنایاتی است که توسط رژیم تنفرانگیز ملاها انجام شده‌اند.

عدالت باید در مورد قتل‌عام ۱۹۸۸ (۱۳۶۷) به‌اجرا در بیاید. باید به‌خاطر کشتار فرد به‌فرد شخصیتهای مقاومت و پناهندگان سیاسی در اروپا به‌اجرا در بیاید. و امروز هم‌چنانکه شما خانم رجوی گفتید، روز محکومیت رژیم است.

امروز همان روز است. همان روزی که تمام جهان به‌خصوص کسانی که هنوز با رژیم ملایان مماشات می‌کنند باید آگاه شوند که بالاخره نقاب برداشته شد. آگاه شوند که رژیم حاکم بر ایران، هم‌چنان‌که به‌اثبات رسیده، با شواهد ارائه شده و با تصمیم دادگاه آنتورپ، رژیم ایران یک حکومت تروریستی است.

محاکمهٔ اسدی و همدستانش راهی طولانی را در مسیر فاش کردن چگونگی اجرای توطئهٔ تروریستی با اطلاع کامل و حمایت مقامات رژیم ایران پیموده است. قضات اثبات کردند اسدی از جانب حکومت ایران اقدام می‌کرده. گزارشهایی وجود دارد که نشان می‌دهد حمایت رژیم مشخصاً از جانب رهبر رژیم علی خامنه‌ای و رئیس‌جمهورش حسن روحانی انجام شده است.

و این اثبات کنندهٔ وحدت مبنایی بین جناح‌های به‌اصطلاح سخت‌سر و به‌اصطلاح اصلاح‌طلب است که در قدرت در درون رژیم شریک هستند.

علاوه بر این وزیر خارجه رژیم ایران جواد ظریف در اقدامات تروریستی مشارکت داشته و دارد. در حقیقت رژیم و مشخصاً وزیر خارجه‌اش ظریف به‌شکل جنایتکارانه از اهرم آدمربایی شهروندان خارجی یا دوتابعیتی استفاده می‌کنند.

زمان محکوم کردن شدید و متوقف کردن استفادهٔ رژیم از پوش دیپلماتیک برای اجرای حملات تروریستی فرا رسیده است.

اول و مهمتر از همه، تعطیل کردن تمام سفارتخانه‌های رژیم و اخراج سفرا و دیپلماتهایش، هر بار که شواهدی دال بر اقدام یا حمایت از تروریسم توسط آژانسهای اطلاعاتی کشورهای اروپایی یا پلیس کشف شود.

رهبران اروپایی بدون کوچکترین شکی باید در تعامل با رژیم ایران بدانند که این رژیم، حکومت شمارهٔ یک حامی تروریسم در جهان است. رژیم در سراسر خاورمیانه از طریق نیروهای نیابتی‌اش جنگ‌افروزی می‌کند. رژیمی که از دیکتاتورهای جنایتکار و فاسد برای حفظ قدرتشان حمایت می‌کند. رژیمی که به‌معامله با انواع قانون شکنان بین‌المللی، سازمانها و افراد جنایتکار می‌پردازد. روابط اروپا با رژیم ایران باید مشروط به‌برداشتن گامهای ملموس از جانب رژیم در مسیر انحلال ساختار تروریستی‌اش و توقف فعالیت‌های شرورانه به‌خصوص در خاک کشورهای غربی گردد.

الان زمان آن است و امروز روز آن است که برخوردی جدید برای مواجهه با رژیم ترور داشته باشیم. حکم امروز در آنتورپ نقطهٔ عطفی است که مسئولیت تمامیت رژیمی را به‌ثبت می‌دهد که مردم را در کشور خود کشتار می‌کند و دیگر نباید توسط جامعه بین‌المللی، مجازات ناشده بماند. در حقیقت باید توسط قیام مردم ایران و اقدامات شورای ملی مقاومت و حمایت همهٔ دوستانش در سراسر جهان سرنگون شود.

بسیار متشکرم.

بارونس آنجلا هریس – عضو مجلس اعیان انگلستان:

پیروزی تاریخی در دادگاه بسیار مبارک است و من به خانم رجوی و شورای ملی مقاومت ایران و مردم ایران تبریک می‌گویم. استفاده رژیم ایران از تروریسم دولتی کاملاً غیرقابل قبول است همان‌طور که کشتن و به‌قتل رساندن غیرقانونی مردم خودشان غیرقابل قبول است. هیچ کشور متمدنی نمی‌تواند از این رژیم حمایت کند و من ملتهای دموکراتیک را به لیست‌گذاری سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی فرا می‌خوانم.

استیو مک کیب – عضو مجلس عوام انگلستان:

خانم رجوی، دوستان در اشرف۳

بسیار خرسندم که می‌توانم امروز به‌شما بپیوندم. اینها رویدادهای تاریخی هستند که در آنتورپ اتفاق می‌افتند. یک دیپلمات رژیم ایران در رابطه با توطئهٔ تروریستی مجرم شناخته شده و حداکثر محکومیت که ۲۰سال زندان باشد را به‌او داده‌اند.

ولی فقط اسدالله اسدی و همدستان او در این توطئه نیستند که مجرم هستند. رؤسای او در تهران نیز باید مورد حسابرسی قرار بگیرند. آنها از سفارتخانه‌ها و هیأتهای دیپلماتیک خود برای صدور تروریسم و انجام عملیات تروریستی استفاده می‌کنند.

اینها اقدامات دار و دستهٔ جنایتکار است، رژیمی که سال‌ها از امتیازات و فرصتهای دیپلماتیک نه برای افزایش تفاهم و ارتقاء ارتباطات و حل و فصل مشکلات بلکه برای طراحی، صدور و حمایت از فعالیت‌های تروریستی و کشتار در سراسر جهان استفاده کرده.

حکم امروز اثبات کنندهٔ چیزی است که مدتها انکار شده بود. اسدالله اسدی، نه اتهامات را انکار کرد و نه ندامتی ابراز نمود. در عوض، او گفت که موقعیت دیپلماتیک اهدا شده به‌او از جانب رؤسایش در تهران، او را فراتر از قانون قرار می‌دهد و باید آزاد شود.

وزیر خارجه رژیم ایران از او دفاع کرد. مقامات رژیم ایران آن‌قدر گستاخ بودند که فرانسوی‌ها و آلمانی‌ها و بلژیکی‌ها را به‌نقض هنجارهای دیپلماتیک متهم کردند.

نقض هنجارهای دیپلماتیک به‌خاطر دستگیری یک تروریست، خنثی کردن یک توطئهٔ بمب‌گذاری و محاکمه کردن مجرمان؟ همین، گویای تمامی آن چیزی است که باید دانست.

او و همدستانش محکومیتی را گرفتند که عدالت ایجاب می‌کند. غرب اینک باید عزمی آهنین برای اطمینان از اجرای این حکم را نشان دهد. نباید هیچ معاملهٔ پشت پرده، هیچ زد و بند، هیچ مبادله‌یی با گروگانهای بی‌گناهی انجام بگیرد که ملاها با هدف تبدیل آنها به‌اهرم‌های چانه‌زنی و با نیت آزاد کردن تروریستی هم‌چون اسدی، دستگیرشان کرده‌اند.

اینک زمان اقدام شدیدتر، تحریم‌های قوی‌تر، کاهش امتیازات دیپلماتیک و باز بینی روابط درازمدت‌تر ما با این رژیم است.

تروریستها نمی‌توانند حکومتی مشروع را نمایندگی کنند. آنها نمی‌توانند با حکومتهای دموکراتیک مذاکره کنند. آنها نمی‌توانند از روابط معمول دیپلماتیک برخوردار باشند. آنها سرطان هستند و باید ریشه‌کن شوند.

متشکرم.

ژان پی‌یر برار– عضو مجلس ملی فرانسه ۱۹۸۸ –۲۰۱۲

خانم رئیس‌جمهور، دوستان عزیز

امروز در بلژیک یک اتفاق خیلی مهم افتاده است. دستگاه قضایی بلژیک حکم خود را صادر کرد. و به‌این شکل به‌وضوح تروریسم دولتی رژیم ایران را محکوم کرد. همه به‌خوبی از اهداف خامنه‌ای آگاه هستند که می‌خواست با یک سوءقصد وحشیانه که اگر موفق می‌شد تعداد زیادی کشته در جریان گردهمایی مقاومت ایران به‌جا بگذارد. با این هدف دیکتاتوری حاکم بر ایران از دیپلماتهای خود استفاده کرد یا بهتر است بگویم که از دیپلماسی در ترور استفاده کرد.

دستگاه قضایی بلژیک در همکاری با مقامات آلمانی و فرانسوی مسببین این توطئه را دستگیر کرد و با وجود تهدیدات دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران به کار خود ادامه داد. دستگاه قضایی بلژیک تسلیم این شانتاژ ها نشد.

جواد ظریف که نقش موجه جلوه دادن یک دیکتاتوری را ایفا می‌کرده است دیگر نمی‌تواند این نقش دو‌گانه را بازی کند.

حکم دادگاه بلژیک یک هشدار و اخطار به همه تروریستها است و پیام همبستگی برای همه مبارزان دمکراسی در ایران است که می‌خواهند از شر دیکتاتوری مذهبی خلاص شوند.

به این ترتیب همه فهمیدند که یک تروریست نمی‌تواند نقش یک دیپلمات را برعهده بگیرد و کار دیپلماتیک بکند و دیکتاتوری مذهبی نمی‌تواند از دیپلماتهایش یا بهتر است بگویم از کسانی که ادای دیپلمات در می‌آورند برای کارهای شرورانه استفاده کند. عدالت امروز اجرا شد. و باید ما آنرا تبریک بگویم. در نتیجه خانم رئیس‌جمهور امروز عدالت اجرا شد و این یک قدم در راه آزادی مردم ایران است که قبل از هر چیز ثمره مبارزه‌اش با دیکتاتوری را مشاهده می‌کند

متشکرم

جانا گانچا – نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا

خانم رجوی عزیز،

دوستان، همکاران عزیز،

امروز یک روز بسیار مهم برای ما در اروپا است چرا که از ارزش‌هایمان و اروپایی که تصور می‌کردیم، امن، دموکراتیک و پیشرفته است دفاع می‌شود. امروز هم‌چنین می‌توانیم بگوییم یک روز بزرگی است برای مردم ایران و مقاومت ایران زیرا این احتمالاً آغاز پایان مصونیت از مجازات رژیم ایران است.

به‌عنوان یک عضو پارلمان اروپا، از نایب‌رئیس کمیسیون و نماینده عالی اتحادیه در امور خارجه و سیاست امنیتی سؤال کردم آیا با من هم‌نظر است که چنین رفتاری توسط یک دیپلمات، شواهد قوی برای اتحاذ یک سیاست قاطع‌تر علیه فعالیت‌های تهدیدآمیز رژیم ایران در اروپا را ایجاب می‌کند؟ما نیاز به یک واکنش قوی‌تر اروپایی در مقابل فعالیت‌های تهدیدآمیز رژیم ایران در اروپا داریم. . نیاز به یک واکنش قوی اروپایی در برابر رژیم وجود دارد.

هم‌چنین، در یک نامه مشترک با ۷ همکار دیگرم در پارلمان اروپا از گروه‌های مختلف سیاسی و کشورهای مختلف، بر نگرانی خود تأکید کردیم و در این نامه نوشتیم که زمان آن فرا رسیده که روابط دیپلماتیک خودمان با رژیم ایران را کاهش دهیم، هم‌چنین سفرای خود را از تهران فرا بخوانیم و خواستار برچیدن دستگاه تروریستی رژیم ایران و تضمین پایان دادن به تمام اقدامات تروریستی و جاسوسی رژیم ایران در اروپا بشویم.

ما به کار با هم ادامه می‌دهیم، به شما تبریک می‌گویم به‌خاطر همه تلاش‌هایتان و همه کارهایی که می‌کنید و مطمئنم که این روز و نتیجه این دادگاه برای مردم ایران، که نگاه می‌کنند، الهام‌بخش خواهد بود.

من با شما هستم و با شما خواهم بود تا روزی که ایران آزاد شود و بی‌شک آن‌روز جهان مکان امن تری برای همه خواهد بود.

با تشکر از شما

ادامه دارد…

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.