مارک دوبوویتز: لایحه استیل تضمین می‌کند که بایدن نمی‌تواند برداشتن تحریم‌ها را برای رژیم ایران فراهم کند

  • 1399/11/19

مارک دوبوویتز

مارک دوبوویتز

مارک دوبوویتز رئیس بنیاد دفاع از دموکراسیها در واشنگتن روز ۱۷بهمن درباره ارائه قانون لغو نکردن تحریم‌ها برای تروریستها توسط برایان استیل از نمایندگان کنگره در توئیتی نوشت: «امروز، برایان استیل نماینده کنگره قانون لغو نکردن تحریم‌ها برای تروریستها را معرفی کرد. لایحه استیل تضمین می‌کند که رئیس‌جمهور بایدن نمی‌تواند برداشتن تحریم‌ها را برای رژیم ایران فراهم کند، مگر این‌که این رژیم به‌فعالیت تروریستی‌اش پایان دهد».

منابع خارجی درباره لایحه برایان استیل نوشتند: امروز برایان استیل، نماینده کنگره (WI-۰۱) لایحه عدم کاهش تحریم برای تروریستها را ارائه کرد. لایحه استیل تضمین می‌کند که رئیس‌جمهور بایدن نمی‌تواند کاهش تحریم‌ها را برای ایران فراهم کند مگر این‌که ایران فعالیت تروریستی خود را متوقف کند.

در لایحه عدم کاهش تحریم برای تروریستهای برایان استیل آمده است: «رژیم ایران بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان است و هم‌چنان به پشتیبانی مالی از شبه‌نظامیان تروریست در سراسر خاورمیانه ادامه می‌دهد. من شدیداً نگران هستم که دولت بایدن صرف‌نظر از فعالیت‌های تروریستی رژیم، از تخفیفهای بشردوستانه برای تخفیف تحریم‌ها سوء‌استفاده کند. با استفاده از این راه گریز، دولت بایدن به‌نظر می‌رسد با لغو رسمی تحریم‌ها در مورد ایران سختگیرانه رفتار می‌کند، در حالی که به‌طور همزمان اجازه معامله‌هایی را می‌دهد که از نظر اقتصادی دنبال کردن تروریسم توسط ایران را حمایت می‌کنند.

استیل گفت: «لایحه من این راه گریز را می‌بندد، مانع از آن می‌شود که دولت بایدن تحت عنوان کمکهای بشردوستانه کاهشهای تحریمی را ارائه دهد و رئیس‌جمهور بایدن را مجبور می‌کند تا برای کنگره تأیید کند که ایران قبل از لغو تحریم‌ها دیگر از تروریسم حمایت نمی‌کند».

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.