انعکاسات محکومیت تروریسم آخوندها در دادگاه آنتورپ در رسانه‌های بین‌المللیانعکاسات محکومیت تروریسم آخوندها در دادگاه آنتورپ در رسانه‌های بین‌المللی

  • 1399/11/16

دادگاه اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم اخوندی

دادگاه اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم اخوندی

خبرگزاری فرانسه ۱۶بهمن : اسدالله اسدی به جرم این‌که مغز متفکر در پشت توطئه سال۲۰۱۸ بود محکوم شد. دیپلمات ایران روز پنجشنبه پس از این‌که در دادگاهی در بلژیک در رابطه با طراحی یک توطئه بمب‌گذاری مورد حمایت دولت علیه مخالفان ایرانی در فرانسه مجرم شناخته شد، به بیست سال زندان محکوم شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس :آنتروپ، بلژیک – یک مقام ایرانی روز پنجشنبه به‌دلیل مغزمتفکری حمله خنثی شده بمب‌گذاری علیه یک گروه مخالف ایرانی تبعیدی در فرانسه در سال2018 محکوم شد و توسط دادگاه بلژیک که ادعای مصونیت دیپلماتیک وی را رد کرد به 20سال زندان محکوم شد

دادستانها به اتهام تلاش برای قتل تروریستی و مشارکت در فعالیت‌های یک گروه تروریستی حداکثر مجازات زندان 20سال را درخواست کرده بودند.وکیل اسدی گفت موکل او به تمام اتهامات مطرح شده علیه خودش اعتراض کرده است.سه مظنون دیگر نیز به زندان محکوم شدند.

سایت یورونیوز(فارسی) : دیپلمات ایرانی به جرم تلاش برای بمب‌گذاری در همایش مجاهدین خلق به ۲۰ سال زندان محکوم شد

دادگاه کیفری آنتورپ (انور) در بلژیک اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی را به جرم تلاش برای بمب‌گذاری در گردهمایی سالانه شورای ملی مقاومت ایران (به محوریت سازمان مجاهدین خلق) در شهر ویلپنت (حومه پاریس) در ژوئن سال۲۰۱۸ به بیست سال زندان محکوم کرد.
این نخستین بار است که یک دیپلمات ایرانی در اروپا به جرم مشارکت در تروریسم محکوم می‌شود.
آقای اسدی ۴۹ساله در زمان وقوع جرم کارمند دیپلماتیک سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین، پایتخت اتریش بود. او تمام اتهامات علیه خود را رد کرده است.دیگر متهمان این رونده یعنی نسیمه نعامی به ۱۸سال، امیر سعدونی به ۱۵سال و مهرداد عارفانی به ۱۷سال زندان محکوم شدند.قاضی با درخواست دادستان مبنی بر سلب تابعیت بلژیکی افراد موافقت کرد.

الشرق الاوسط روزنامه چاپ لندن:امروز پنجشنبه۱۶ بهمن  دادگستری بلژیک یک دیپلمات ایرانی را به جرم طراحی حمله‌یی که هدفش گردهمایی مخالفان رژیم ایران در نزدیکی پاریسدر سال۲۰۱۸ بود، به ۲۰سال زندان محکوم کرد. مجازات اسدالله اسدی که در آن دوره دارای استوارنامه سفارت ایران در وین بود با رعایتدرخواست دادستانی فدرال در امور تروریسم، اعمال شد.

دادگاه آنتورپ در شمال کشور هم‌چنین سه بلژیکی ایرانی‌الاصل را پس از محکوم کردن به تبانی به مدت ۱۵ تا ۱۸سال زندان و لغو تابعیت بلژیک محکوم نمود.

العربیه فارسی : اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی به اتهام اقدامات تروریستی به 20 سال زندان محکوم شداسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی که در بلژیک به اتهام توطئه و اقدام به عملیات تروریستی در خاک اروپا، محاکمه می‌شد، به 20 سال زندان محکوم شد.این نخستین بار در تاریخ حیات رژیم ایران است که یک دیپلمات مشغول به کار، با اسناد و مدارک کافی در دادگاه‌های اروپا با اتهام تروریستی محکوم می‌شود.دادگاه، ادعای وکلای ‎اسدالله_اسدی مبنی بر صلاحیت‌نداشتن دادرسی به دلیل مصونیت دیپلماتیک را رد کرد و گفت طبق قوانین بلژیک و اتحادیه اروپا، پرونده اسدی که در خارج از مکان مأموریت خود بازداشت شده، مشمول کنوانسیون مصونیت دیپلماتیک نمی‌شود.

نسیمه نعامی و امیر سعدونی، دو تن از عاملانی که بمب را از اسدالله اسدی در لوکزامبورگ تحویل گرفتند تا در نشست سازمان مجاهدین خلق ایران در پاریس کار بگذارند، به ترتیب به 18 سال و 15 سال زندان محکوم شدند.

سایت استاندارد بلژیک:دادگاه جنایی آنتورپ روز پنجشنبه۱۶ بهمن  در مورد پرونده بمبگذاری خنثی شده در گردهمایی جنبش مقاومت ایران مجاهدین خلق MEK در فرانسه در سال2018 حکم خواهد داد. دادستان فدرال درخواست حکم زندان برای چهار متهم، از جمله دیپلمات ایران اسدالله الف، به‌خاطر تلاش قتل تروریستی و مشارکت در فعالیت‌های یک گروه تروریستی داده است.

امیر اس و همسرش نسیمه ن. ، یک زوج بلژیکی ایرانی‌الاصل از منطقه ویلریک شهر آنتورپ، در تاریخ 30ژوئن 2018 در شهر ولوو-سن-پیر Woluwe-Saint-Pierre با ۵۰۰ گرم مواد منفجره و چاشنی در ماشین خود متوقف شدند… .

در ماه نوامبر، اسدالله اسدی و سه نفر دیگر توسط دادستانهای بلژیک در آنتورپ به طراحی یک حمله به اعضای شورای ملی مقاومت ایران مستقر در پاریس در یک گردهمایی در سال۲۰۱۸، متهم شده بودند.

در آغاز دادرسی در پایان ماه نوامبر، دادستان فدرال خواستار حداکثر مجازات 20 سال حبس برای اسدالله A شد؛ برای امیر S. و همسرش نسیمه N. هجده سال زندان و برای مهرداد A.  پانزده سال، و همچنین لغو تابعیت بلژیکی آنها شد.

در طول محاکمه، وکیل مدافع اسدالله الف اظهار داشت که دادگاه کیفری آنتورپ صلاحیت قضاوت را ندارد و موکل وی به عنوان دیپلمات از مصونیت برخوردار است. …

نیک بیک سردبیر آی.تی.وی. نیوز طی پیام توئیتری پنجشنبه ۱۶بهمن: دادگاهی در بلژیک یک دیپلمات ایرانی، را به ۲۰سال زندان به‌خاطر طراحی بمب کذاری، در یک گردهمایی مخالفان تبعیدی در پاریس در سال۲۰۱۸ محکوم کرد. قاضی می‌گوید: اسدالله اسدی ۴۹ساله به وسیله مقامات تهران حمایت می‌شده است.

کلود مونیکه، مأمور سابق دستگاه امنیتی فرانسه و از کارشناسانی که پرونده اسدالله اسدی را بررسی کرده در گفتگو با ایران اینترنشنال پنجشنبه ۱۶بهمن درباره پرونده اسدی می‌گوید برای اولین بار در ۴۰سال گذشته یک دیپلمات ایرانی به‌دلیل تلاش برای بمب‌گذاری در خاک کشوری در جریان ارتکاب جرم بازداشت شده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.