کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر عراق دیدار پلاسخارت نماینده سازمان ملل در عراق را با ولایتی مشاور خامنه‌ای محکوم کرد

  • 1399/11/13

دیدار جنین پلاسخارت نماینده سازمان ملل در عراق از ایران

دیدار جنین پلاسخارت نماینده سازمان ملل در عراق از ایران

کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر عراق در بیانیه‌یی دیدار جنین پلاسخارت نماینده سازمان ملل در عراق از ایران و ملاقات او با علی‌اکبر ولایتی مشاور خامنه‌ای در روز یکشنبه ۱۲بهمن۹۹ را محکوم کرد.

کمیته انقلاب اکتبر عراق در بیانیه خود نوشت: «این دیدار مشکوک، صریحاً مغایر با اصل عدم دخالت در امور داخلی کشورهای عضو سازمان ملل است. هم‌چنین این اقدام خارج از چارچوب مأموریت پایه و مشخص شده نماینده سازمان ملل مبنی بر کمک و انتقال تجربه به دولتی است که در آن انتخابات اجرا می‌گردد، بنابراین مأموریت او مذاکره با کشورهای خارجی در مورد مسائل عراق نیست، آنچه که صورت گرفته، بی‌احترامی و توهین آشکار به حاکمیت عراق و تجاوز به استقلال کشوری است که خودش عضو سازمان ملل است.

رفتار مشکوک پلاسخارت، با انگیزه ترویج منافع شخصی او و معاونین وی که درگیر زد و بندهای تجاری مشکوک با سران احزاب حاکم فاسد هستند، صورت گرفته است، تا در قبال اعمال وحشیانه‌ای که شبه‌نظامیان مرتبط با این احزاب و مورد حمایت رژیم ایران انجام می‌دهند، سکوت کنند».

کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر عراق در ادامه افزوده است: «بلاسخارت با این دیدار مشکوک ما را متعجب نمود مانند همان دیدار غیرمنتظره‌ای که در گذشته نه چندان دور با ابوفدک برگزار نمود، ابوفدک و شبه‌نظامیان او متهم به‌قتل و آدم‌ربایی و ایجاد رعب و وحشت و زندانی کردن تظاهر کنندگان هستند».