وزیراطلاع‌رسانی یمن: حمله تروریستی به فرودگاه بین‌المللی عدن با موشکهای ساخت رژیم ایران انجام گرفت

  • 1399/11/13

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن یکشنبه ۱۲بهمن، اعلام کرد که حمله شبه‌نظامیان حوثی به فرودگاه بین‌المللی عدن با موشکهای ساخت رژیم ایران انجام شده است و بر ضرورت اقدام جامعه بین‌المللی در تروریستی خواندن گروه شبه‌نظامیان حوثی تأکید کرد.
معمر الاریانی در سلسله توئیتهایی که منتشر نمود نوشت، یک ماه پس از حمله تروریستی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران به فرودگاه بین‌المللی عدن که طی آن رئیس و اعضای دولت را هنگام ورود به فرودگاه بین‌المللی عدن با چندین موشک مورد هدف قرار دادند، گذشت. این حمله موشکی بی‌اعتنا به حریم فرودگاه و سرنوشت صدها تن از شهروندانی که لحظه هجوم در آن حضور داشتند، انجام شد.
وی در ادامه افزود که این حمله یکی از بزرگترین جنایت‌های شبه‌نظامیان تروریست حوثی از زمان کودتای آنها علیه دولت یمن می‌باشد، حجم اقدامات جنایت‌کارانه، فجیع و خونین این گروه شبه‌نظامی را نشان می‌دهد که فرقی با سایر گروهای تروریستی نداشته و حقیقت موضع این گروه درباره صلح را آشکار کرده است.

شایان ذکر است که فرودگاه بین‌المللی عدن در روز ۱۰دی ۹۹ هنگام ورود هواپیمای حامل رئیس و اعضای دولت یمن از سوی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران هدف حمله تروریستی موشکی قرار گرفت که در آن ۲۶تن کشته و نزدیک به ۱۱۰نفر از جمله مسئولان دولتی، اصحاب رسانه، دست‌اندرکاران فرودگاه و مسافران حاضر در آن زخمی شدند. این حمله تروریستی با محکومیت‌های گسترده قرار گرفت.