وحشت امام جمعه خرم‌آباد از خیزشهای مردمی

  • 1399/11/10

آخوند شاهرخی امام جمعه خامنه‌ای در خرم‌آباد

آخوند شاهرخی امام جمعه خامنه‌ای در خرم‌آباد

آخوند شاهرخی امام جمعه خامنه‌ای در خرم‌آباد وحشت خود را از خیزشهای مردمی به نمایش گذاشت و از مأموران جنایتکار نیروی انتظامی و قضاییه خامنه‌ای خواست با کسانی که به خیابان می‌آیند برخورد کنند.

آخوند شاهرخی:

«این روزها نیروی انتظامی ورود پیدا کرده است به محله‌هایی که در اون محله‌ها افرادی امنیت جامعه را سلب می‌کنند و نیروی انتظامی با قدرت و با برنامه ورود پیدا کرده است برای اونهایی که جامعه را دچار آسیب اجتماعی می‌کنند برای اونهایی که امنیت را از جامعه و از مردم سلب می‌کنند.

قوه قضاییه باید باکسی که مسلحانه امنیت جامعه را سلب می‌کند با کسی که به خیابان ورود پیدا می‌کند، به کوچه ورود پیدا می‌کند که قوه قضاییه با قدرت با اینها برخورد کند». (تلویزیون شبکه افلاک رژیم ۱۰بهمن).

یادآوری می‌شود حسین رحیمی سرکرده جنایتکار انتظامی تهران روز شنبه ۲۰دی در وحشت از جوانان شورشی از طرح سرکوبگرانه امنیت شبانه با نام «صاعقه» به بهانه برخورد با سرقت و اراذل و اوباش خبر داد.

رحیمی گفت که در طرح امنیت شبانه همه یگانها حضور خواهند داشت و مأموران به گشت‌زنی «هدفمند» خواهند پرداخت.

سرکرده نیروی انتظامی تهدید کرد با افرادی که تصویری برعکس از امنیت مطلوب پایتخت را به مردم نشان دهند برخورد قانونی خواهد شد.

روز جمعه ۵دی صدا و سیمای رژیم در گزارشی با عنوان «گلوله در انتظار مخلان امنیت» سخنان سرکردگان نیروی انتظامی را منتشر کرد که تهدید کردند به سمت سارقان تلفن همراه و خودرو شلیک خواهند کرد.

پس از آن نیز فیلمی منتشر شد که پاسدار قاسم رضایی، جانشین سرکرده نیروی انتظامی رژیم با ابراز نگرانی از خیزشهای اجتماعی خطاب به مأموران ناجا به مأموران این نیرو دستور می‌داد در صحنه درگیری، دست و پای کسانی که قمه دارند را بشکنند

وی گفت: «اگر در درگیری نفر را گرفتید من ببینم اینجا سالم وایساده باید پاسخ بدید که چرا؟! اگر قمه دستش بوده باید دست‌شکسته ببینمش»!
خبرنگار حکومتی سؤال کرد پس حقوق متهم چی؟

جانشین سرکرده نیروی انتظامی گفت: «متهم تا زمانی حقوقی دارد که تحویل قانون داده می‌شود. . !»

ابراهیم رئیسی سردژخیم قضاییه آخوندها روز ۱۲آبان۹۹ گفت: «همه اقدامات اجتماعی و اقتصادی فرع بر امنیت هستند و از مسئولان امنیتی و انتظامی خواست با نظارت و اقدامات پیشگیرانه به هیچ‌وجه به کسی اجازه ایجاد ناامنی ندهند» (تلویزیون حکومتی ۱۲ آبان۹۹).

روز قبل از آن علی القاصی دادستان جنایتکار عمومی و ضد انقلاب تهران از تشکیل قرارگاه موسوم به «مقابله با اراذل و اوباش» به دستور رئیسی خبر داد. وی بر ضرورت «ایجاد قرارگاه مشترکی با محوریت و مدیریت دادستان عمومی و انقلاب تهران و با حضور دستگاههای امنیتی و انتظامی به‌منظور مقابله با هنجارشکنی» تأکید کرد. وی در جلسه‌یی با حضور فرماندهان ارشد نظامی، انتظامی و امنیتی استان و قضات ذیربط در دادسرای تهران، تصریح کرد: «با قاطعیت، سریع و بدون اغماض با آنهایی که بخواهند کوچه و یا خیابانی را ناامن جلوه دهند برخورد خواهیم کرد». وی افزود «عوامل اصلی هنجارشکنی‌ها توسط ضابطین سریعاً شناسایی شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با حکم قضایی بازداشت» می‌شوند و «جلسات قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش هر ۱۵روز یکبار با حضور مسئولان ارشد قضایی، انتظامی و امنیتی استان تهران» برگزار می‌شود (میزان خبرگزاری قضاییه آخوندی۱۱ آبان۹۹).

در همین روز آخوند محمدجعفر منتظری بر ضرورت تشهیر (مجازات ضدانسانی چرخاندن جوانان در شهر) تأکید کرد و گفت: «چه بسا برخی مأموریت داشته باشند در جامعه ناامنی ایجاد کنند به همین دلیل قوه قضاییه خودش را مکلف می‌داند تا از نیروی انتظامی حمایت کند… تشهیر یکی از نحوه‌های مجازات است نه تنها قوه قضاییه حمایت می‌کند بلکه یکی از مجازاتهایی را که باید در نظر بگیرد، همان تشهیر افراد است» (خبرگزاری مهر۱۱ آبان۹۹).

روز ۱۶مهر۹۹ دیوان عالی آخوندها حکم ضدانسانی قطع دست راست دو برادر زندانی مهرداد و شهاب تیموری، را که در زندان مرکزی ارومیه به‌سر می‌برند مورد تأیید قرار داد. در یک اقدام جنایتکارانه دیگر شعبه دوم بیدادگاه ارومیه حکم قطع دست راست یک زندانی دیگر به نام آرش علی اکبری ۳۲ساله را صادر کرد.

از سوی دیگر نیروی سرکوبگر انتظامی روز سه‌شنبه ۱۵مهر در یک اقدام جنایتکارانه به شکنجه و تحقیر ۵جوان در ملأعام تحت عنوان «اراذل و اوباش» و گرداندن آنها بر روی خودرو در منطقه مشیریه تهران پرداخت. در ۸مهر ۹۹ نیز نیروی انتظامی به گرداندن یک جوان در خیابان و ضرب و شتم او در مقابل چشم عابران پرداخته بودند.

همزمان پاسدار سرتیپ سید مجید میراحمدی جانشین معاون اطلاعات و امنیت ستاد کل نیروهای مسلح رژیم آخوندی اذعان کرد که این اقدامات جنایتکارانه به دستور خامنه‌ای انجام می‌شود. وی «مطالبه اصلی خامنه‌ای را خشکاندن ریشه‌های ناامنی در جامعه» عنوان کرد و گفت: «امروز موضوع سلب آسایش مردم توسط افراد شرور و اراذل و اوباش تکلیف مهمی است که برعهده همه نیروهای مسلح و از جمله نیروهای انتظامی است» (جوان آنلاین سپاه پاسداران).