تجمع اعتراضی هزاران بازنشسته در ۱۷ استان و ۲۲ شهر در اعتراض به حقوق ناچیز و وضع وخیم معیشتی

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1399/11/07

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

تجمع اعتراضی هزاران بازنشسته در ۱۷ استان و ۲۲شهر در اعتراض به حقوق ناچیز و وضع وخیم معیشتی

خانم مریم رجوی با درود به معترضان گفت آنها با شعار ”فقط کف خیابون، به‌دست میاد حق‌مون“ بر ادامهٔ اعتراضات خود تأکید کردند. تنها راه پایان دادن به فقر و تورم، قیام برای رهایی از فاشیسم دینی و استقرار آزادی و عدالت در ایران است

صبح امروز بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی به‌رغم تلاشها و وعده وعید‌های فریبکارانه ایادی رژیم، در اعتراض به کمبود حقوق، گرانی و وضعیت غیرقابل تحمل معیشتی در ۱۷استان و ۲۲شهر دست به تجمع زدند. معترضان شعار می‌دادند «فقط کف خیابون به‌دست می‌آد حقمون»، «تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم»، «نصر من الله و فتح قریب، مرگ بر این دولت مردم فریب»، «فریاد، فریاد از این‌همه بیداد»، «تا حقمان نگیریم آرام نمی‌نشینیم»، «خواسته اصلی ما حقوق طبق تورم»، «برای رفع تبعیض ما همه با هستیم»، «سفره‌ما خالیه، در بدری کافیه».

در تهران شمار زیادی از بازنشستگان با وجود تدابیر بازدارنده و سرکوبگرانه، در مقابل وزارت کار رژیم تجمع کردند. علاوه بر تهران جمعیت کثیری از بازنشستگان در شهرهای اصفهان، اهواز، مشهد، شیراز، تبریز، رشت، ساری، ایلام، قزوین، کرج، کرمانشاه، اردبیل، نیشابور، خرم‌آباد، همدان، اراک، شوش، سنندج، بروجرد، کرمان و بجنورد در مقابل سازمان تأمین اجتماعی، استانداری یا فرمانداری رژیم تجمع نموده و نسبت به وضعیت معیشتی و مطالبات معوقه خود اعتراض نمودند. تجمع‌کنندگان هم‌چنین خواهان تجدیدنظر در فرمول‌های همسان‌سازی حقوق و پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی هستند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران به بازنشستگان دردمند و محروم سراسر کشور درود فرستاد و گفت این بازنشستگان غیرتمند با شعار ”فقط کف خیابون، به‌دست میاد حق‌مون ”، در شهرهای مختلف کشور، بر ادامهٔ اعتراضات خود تأکید کردند. وی افزود تنها راه پایان دادن به فقر و تورم و بیکاری، قیام و خیزش برای رهایی از فاشیسم دینی حاکم بر ایران و استقرار آزادی و عدالت در میهن اسیر است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۷بهمن۱۳۹۹ (۲۶ژانویه۲۰۲۱)

 تهران - تظاهرات بازنشستگان در مقابل وزارت کار رژیم - ۷ بهمن ۱۳۹۹

تهران – تظاهرات بازنشستگان در مقابل وزارت کار رژیم – ۷بهمن۱۳۹۹

تجمع بازنشستگان در تبریز (سمت چپ) و اهواز (سمت راست) - ۷ بهمن ۱۳۹۹

تجمع بازنشستگان در تبریز (سمت چپ) و اهواز (سمت راست) – ۷بهمن۱۳۹۹

تهران - تجمع اعتراضی بازنشستگان - ۷ بهمن ۱۳۹۹

تهران – تجمع اعتراضی بازنشستگان –

۷بهمن۱۳۹۹