سایت یوروآسیا: بنیاد آستان قدس رضوی که اخیراً تحریم شده منبع تأمین مالی تروریسم رژیم است

  • 1399/11/05

تحریم های بین المللی

تحریم های بین المللی

سایت یوروآسیا یکشنبه ۵بهمن نوشت: «روز ۱۳ژانویه وزارت خزانه‌داری آمریکا در روزهای پایانی دولت ترامپ و جهت افزایش کارزار فشار حداکثری بنیاد آستان قدس رضوی و ۱۵ نهاد دیگر که شماری از آنها تحت نظارت مستقیم ولی‌فقیه بودند را تحریم کرد.
بدلیل این‌که تحریم‌های آمریکا باعث کاهش شدید درآمدهای رسمی رژیم ایران شده است، این رژیم با مشکلات مالی روبه‌رو شده و نمی‌تواند نیابتی‌های خود را برای دخالت در منطقه یا همان‌گونه که ملاها می‌گویند؛ گسترش عمق استراتژیک تأمین مالی کند. رژیم ایران نمی‌تواند نیابتی‌های خودش از جمله حزب‌الله و نیروهای شبه‌نظامی چندگانه خودش در عراق و یمن یا لشکر فاطمیون افغانی و شبه‌نظامیان زینبیون پاکستانی در سوریه را با استفاده از بودجه رسمی سالیانه خود تأمین مالی کند.
میلیونها دلار که برای تأمین مالی این گروهها استفاده می‌شد، باید از دیگر منابع مالی تأمین شود.

بنیاد آستان قدس همراه با بنیادهای دیگر مانند بنیاد مستضعفان از جمله سازمانهایی هستند که مستقیماً به نیروی قدس در این زمینه کمک می‌کنند.
پیش‌تر، منابعی از مخالفان ایرانی گفته بودند که نیروی قدس بیشتر بودجه خود را از این بنیادها دریافت می‌کند. اکنون که بنیاد آستان قدس تحریم شده است، خامنه‌ای با مشکلات حتی بیشتری در تأمین مالی دخالت‌های خارجی ایران روبه‌رو خواهد بود. تصمیم آمریکا برای تحریم این سازمان قطعاً مورد استقبال ایرانیانی قرار خواهد گرفت که از به‌کار گرفتن سرمایه‌های دزدیده شده‌ٔ آنها برای تروریسم بیزار هستند». (سایت یوروآسیا ۵بهمن )