احمد توکلی: جن‌گیرها و کهانت‌ورزان فاسد در اتخاذ تصمیمات مسئولان و سرشناسان نقش داشته‌اند

  • 1399/11/06

احمد توکلی

احمد توکلی

عضو مجمع تشخیص مصلحت رژیم روز ۴بهمن در یادداشتی که در سایت حکومتی الف منتشر کرده، تأکید کرده که پرونده‌هایی در این زمینه در مؤسسه حکومتی دیده‌بان شفافیت و عدالت در دست بررسی است.

لازم به یادآوری است علی خامنه‌ای، ولی‌فقیه ارتجاع نیز پیش از این در یک سخنرانی دولت آمریکا را متهم به «تولید ویروس کرونا» کرد، به نقش‌آفرینی جن در سیاست اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی «دشمنان جنی» دارد که با دیگر دشمنان حکومت همکاری می‌کنند.

در قسمتی از مطلب توکلی به ماجرای نقل‌قول آخوند کاظم صدیقی درباره آخوند محمدتقی مصباح‌یزدی اشاره شده و آمده است: «چندی پیش… صدیقی روایتی را از قول یک غسّال در سیما مطرح کرد که جنجال بسیاری در کشور برانگیخت به حدی که مدتی بعد مجبور به عذرخواهی شد. پیدا کردن غسّال یاد شده با توجه به کدی که ایشان در سخنان خود داد، چندان دشوار نبود. غسّال آیت‌الله مصباح، همان غسال مرحوم آیت‌الله حق شناس است. رضا مطلبی کاشانی، همان ابر سرمایه‌داری که چندی پیش نیز برای حجت الاسلام پناهیان حاشیه آفریده بود».

توکلی نوشته است این فرد «شبکه بزرگ و تو در تویی از ارتباطات با مسئولان عالی‌رتبه و روحانیان سرشناس» از جمله علیرضا پناهیان، یکی از اعضای مرتبط با دفتر خامنه‌ای دارد.

در بخش دیگری از این یادداشت به نام «علیرضا موحدی، یکی از متهمین پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان» اشاره شده که «با بدهی چند صد میلیاردی به بانک سرمایه از کشور گریخته» ولی با عنوان فرد خیر به «برخی وعاظ مشهور تهران» کمک کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت رژیم هم‌چنین نوشته است که فردی در این «بازار کساد» اقتصاد ایران، ۴۰ میلیارد تومان خمس پرداخت کرده و از روحانیان خواسته است که در ارتباط گیری با چنین افرادی هوشیار باشند.

کاظم صدیقی، امام جمعه رژیم تهران، چندی پیش در یک برنامه تلویزیونی گفته بود «مصباح یزدی هنگامی که غسل میت داده می‌شد، چشم باز کرد و به غسال لبخند زد»، ادعایی که بازتاب گسترده‌یی در شبکه‌های اجتماعی و در بین بسیاری از فعالان داشت.

پس از این ماجرا، آخوند صدیقی روز ۲۳ دی از روایت پیشین خود درباره «چشم باز کردن مصباح یزدی» پس از مرگ عقب‌نشینی کرد و آن را گردن «غسال» انداخت.

او گفت: «آن مطلب خیلی دقیق نبود» و «شاید آن غسال به‌دلیل این‌که محبتی داشته است برایش توهمی پیش آمده… و ما هم نقل را بازگو کردیم. از این کار بین خودم و خدا شرمنده‌ام».

عباس عبدی در واکنش به مطلب توکلی که گفته است، غسال مصباح یزدی ابربدهکار بانکی است. او پیکر روحانیان سرشناس را به خانه می‌برد و غسل می‌دهد، وی گفته است: «خانه‌یی که در آن یک غسالخانه ویژه و طبعاً لاکچری وجود داشته باشد دیدن دارد. از الآن باید آنجا را ثبت فرهنگی و بعداً تبدیل به موزه کرد».