ژنرال جک کین: در رابطه با رژیم ایران باید توافقی انجام دهیم که به اندازه کافی قوی باشد

  • 1399/11/05

مصاحبه تلویزیون فاکس نیوز با ژنرال جک کین

مصاحبه تلویزیون فاکس نیوز با ژنرال جک کین

ژنرال جک کین روز شنبه ۴بهمن در مصاحبه با تلویزیون فاکس نیوز گفت: در رابطه با رژیم ایران باید یک توافق بهتری را انجام دهیم که به اندازه کافی قوی باشد».

مجری فاکس نیوز در سوالی از جک کین پرسید: آنها می‌خواهند تحریم‌ها را کم کنند، در حالی‌که می‌گویند [رژیم] باید از نظامی کردن غنی‌سازی اورانیوم دست بردارد. آیا این حرکت درست است؟
ژنرال جک کین: «تا جاییکه به توافق هسته‌یی بر می‌گردد، چیزی که مرا نگران می‌کند این است که ترکیب تیم امنیت ملی بایدن، همان ترکیبی است که توافق هسته‌یی با ایران را در سال۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ امضا کردند. مثلا وندی شرمن، قرار است معاون وزیر خارجه شود. [رژیم] ایران به میز مذاکره می‌آید و خواهان برداشتن تحریم‌هاست و روی این موضوع یکدنگدگی بخرج می‌دهند و روی هر تغییری در شرط و شروطها دبه درمی‌آورند. من حرفهای وزیر خارجه را شنیدم، آنها می‌خواهند شرایط را عوض کنند و توافق را تقویت کنند، این خیلی خوب است، اما آیا جایی که آنها [رژیم] دبه درمی‌آورد و از مذاکره بیرون می‌رود، واقعاً سخت‌گیری لازم را خواهند داشت؟

دفعه قبل آنها این‌طور نبودند، اما این بار باید توجه داشته باشند که این ایران است که به توافق نیاز دارد، چرا که اقتصاد آنها با تحریم‌هایی که ترامپ گذاشت نابود شده است. … ما باید یک توافق بهتری را انجام دهیم که به اندازه کافی قوی باشد.

مجری فاکس نیوز: بله، آنتونی بلینکن وزیر خارجه جدید حرفهای دلگرم کننده‌ای می‌زند ما اینجا لیستی از کارهایی را که دولت او قرار است انجام دهد را داریم…