بیانیه شماری از انجمنهای صنفی و بازنشستگان و کارگران در خصوص ضرورت تهیه واکسن کرونا

  • 1399/10/30

خرید واکسن کرونا،خواست عمومی مردم ایران

خرید واکسن کرونا،خواست عمومی مردم ایران

به گزارش خبرگزاری هرانا (۲۹دی۹۹) اعضای انجمن صنفی معلمان کردستان-مریوان، کانون صنفی فرهنگیان گیلان، اتحاد بازنشستگان، اتحادیه آزاد کارگران ایران، کانون صنفی فرهنگیان قزوین، انجمن صنفی بازنشستگان کشوری و سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با نوشتن بیانیه‌هایی جداگانه‌ای اهمال در خرید واکسنهای تأیید شده کرونا توسط سازمان بهداشت جهانی را مساوی با بازی‌کردن با جان میلیون‌ها ایرانی دانسته‌اند. این تشکلها خواستار خرید و واکسیناسیون رایگان و همگانی کرونا در سراسر کشور شدند.

در بیانیه اتحاد بازنشستگان آمده است: «بسیاری از کشورها برای مقابله با ویروس کرونا به واکسیناسیون رو آورده‌اند تا جمعیت خود را در برابر ویروس مرگبار کرونا ایمن کنند، اما مسئولان و دست‌اندرکاران کشور ما تاکنون فقط حرف زده‌اند؛ بدون داشتن کمترین دانش علمی حکم ممنوعیت استفاده از واکسنهای فایزر و واکسن مشترک انگلیس و سوئد را صادر کرده‌اند؛ تا امروز کمترین اهمیتی به افکار عمومی و مطالبه‌ٔ واکسیناسیون عمومی و رایگان نداده و از هیچ جای دیگری هم به‌صورت انبوه واکسنی وارد نکرده‌اند».

کانون صنفی فرهنگیان استان گیلان با هشدار به سران رژیم نوشتند: «به حاکمیت هشدار می‌دهد، جان مردم را وجه المصالحه نگرشهای ایدئولوژیک و دعواهای سیاسی مرسوم قرار ندهد و در مواجهه با این امر به‌غایت خطیر، حداکثر تدبیر را به خرج دهد. هر گونه اصراری بر محروم کردن مردم از واکسن مطلوب، مطابق با استاندارهای جهانی و سازمان بهداشت جهانی، تلاش و مشارکت در مسیر مرگ و میرهای ناشی از کرونا، کشتار عامدانه محسوب می‌شود».