بنیاد دفاع از دموکراسیها: تجارت مواد مخدر توسط حزب‌الله لبنان

  • 1399/10/30

دستگیری یکی از اعضای حزب‌الشیطان لبنان

دستگیری یکی از اعضای حزب‌الشیطان لبنان

بنیاد دفاع از دموکراسیها روز دوشنبه ۲۹دی درباره تجارت مواد مخدر توسط حزب‌الشیطان لبنان در توئیتی نوشت: «مشارکت مستقیم حزب‌الله در تجارت مواد مخدر به‌خوبی مستند شده و (هنوز) ادامه دارد و تهدیدی برای منافع ایالات متحده است.

بایدن نیاز دارد تا از چهار سال گذشته استفاده کند و شبکه‌های پولشویی و قاچاق مواد مخدر حزب‌الله را با شدت بیشتری از آنچه ترامپ انجام داد، پیگری کند».

 

 

جزئیات دیگری از کشف محموله مواد مخدر ارسالی از سوریه به بازارهای اروپایی

پلیس و رسانه‌های ایتالیا روز جمعه ۵دی جزئیات دیگری درباره کشف محموله بی‌سابقه مواد مخدر کشف‌شده که از سوریه به بازارهای اروپایی ارسال می‌شد منتشر کردند.

یک منبع در پلیس دارایی ایتالیا گفت: «پرونده کشف ۱۵تن از قرص مخدر امفتامین معروف به کاپتاگون که از سوریه می‌آمد و به حزب‌الله لبنان مربوط می‌شود، پس از توقیف آن در شهر «ناپل» در دست تحقیق است».

ابتدا وقتی پلیس ایتالیا این محموله را کشف کرد تصور می‌کرد که توسط داعش برای تأمین مالی عملیات تروریستی‌اش ارسال شده، اما در تحقیقاتی که طی هفته‌های اخیر انجام شد، سرنخ‌های جدید، بازرسان مواد مخدر را به این‌که این مواد به حزب‌الشیطان لبنان تعلق دارد، راهنمایی کرد.

فرانکو روبرتی دادستان کل سابق مقابله با مافیا گفت: «بدون شک این گروه مافیا باید پشت این عملیات باشد. وگرنه این حجم از مواد مخدر که ارزش یک میلیارد و ۲۰۰میلیون دلار است نمی‌تواند بدون دانش مافیا در اروپا جابه‌جا شود».