کاخ‌سفید: تعیین امارات متحده عربی و بحرین به‌عنوان شرکای اصلی استراتژیک آمریکا

  • 1399/10/27

پایگاه هوایی الظفرا  در  امارات متحده

پایگاه هوایی الظفرا در امارات متحده

آسوشیتدپرس در گزارشی از تعیین امارات متحده و بحرین به‌عنوان شرکای اصلی استراتژیک آمریکا نوشت: «اوایل روز شنبه ۲۷دی آمریکا، بحرین و امارات متحده عربی را شرکای اصلی امنیتی خود خواند».

 

در بیانیه سخنگوی کاخ‌سفید آمریکا آمده است: «امروز، ما تعیین امارات متحده عربی و پادشاهی بحرین به‌عنوان «شرکای اصلی امنیتی»آمریکا را اعلام می‌کنیم. تعیین این کشورها به‌عنوان»شریک امنیتی اصلی» وضعیتی منحصر به‌فرد مربوط به امارات متحده عربی و پادشاهی بحرین است. این تعیین بر همکاری امنیتی استثنایی ما تأکید می‌کند – نمونه‌یی از آن میزبانی از هزاران سرباز، ملوان، خلبان و تفنگداران ایالات متحده – و تعهد هر دو کشور برای مقابله با بنیادگرایی خشن در سراسر منطقه است. از همه قابل توجه‌تر این است که هر دو کشور طی ۳۰سال گذشته در ائتلافهای تحت رهبری آمریکا شرکت کرده‌اند.
تصمیم امروز سطح جدیدی از مشارکت بین آمریکا، امارات متحده عربی و پادشاهی بحرین را نشان می‌دهد و تعهدی پایدار به همکاریهای اقتصادی و امنیتی را نشان می‌دهد».


آسوشیتدپرس نوشت: «این دو کشور مدت زیادی است که در تمرینات نظامی آمریکا شرکت داشته‌اند.
بحرین میزبان ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده است. ….
بحرین میزبان ۵۰۰۰ نیروی آمریکایی است، در حالی که امارات متحده عربی میزبان ۳۵۰۰نظامی ارتش آمریکا است. بسیاری از آنها در پایگاه هوایی الظفرا مستقر هستند.
در حال حاضر، آمریکا از نام متحد بزرگ غیر (عضو) ناتو، برای توصیف روابط این کشور با کویت که میزبان فرماندهی جلودار ارتش مرکزی آمریکا است، استفاده می‌کند. این نام‌گذاری ملاحظات مالی و نظامی ویژه‌یی را برای کشورهایی که عضو ناتو نیستند، در اختیار شان قرار می‌دهد».