پرواز عقاب تیز پرواز مقاومت خلبان مجاهد سرهنگ بهزاد معزی – پیامهای تسلیت اعضای شورا و یاران مقاومت

  • 1399/10/22

خلبان مجاهد سرهنگ بهزاذ معزی

خلبان مجاهد سرهنگ بهزاذ معزی

رضا اولیا

قلبم در این سوگ جانگداز خونین است.

رهبر مقاومت، دوست عزیزم آقای مسعود رجوی و رئیس‌جمهور برگزیده مقاوت مریم رجوی و همه اعضای محترم شورای ملی مقاومت ایران و مردم ایران و مخصوصاً خانواده جناب سرهنگ معزی،

انسان عزیزی و شخصیتی ویژه را از دست داده‌ایم.

رضا اولیا

******

محمد حسین تسوجی

با دلی بسیار اندوهگین عمیق‌ترین تسلیت هایم را برای فقدان برادر مجاهد سرهنگ معزی به حضور مسئول شورای ملی مقاومت برادر مجاهد مسعود رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی و سایر خواهران و برادران مجاهد و همرزمان در شورای ملی مقاومت تقدیم میدارم.

باشد که در فردای آزادی ایران روح بلند پرواز سرهنگ قهرمان چون سیمرغ رهایی بر آسمان ایران‌زمین به پرواز درآید.

محمد حسین تسوجی

******

سیمین منافی و محمد بهروزی

«معراج شاهین بلند پرواز مقاومت ایران‌زمین به سپهر آزادی»

خانم مریم رجوی

درگذشت سرهنگ بهزاد معزی را به شما و برادر مسعود و مجاهدین و خانواده ارجمند سرهنگ و اعضای شورای ملی مقاومت تسلیت می‌گوییم.

فقدان پوریای ارتش و سرمشق؛ نه شاه و نه شیخ (به روایت مسئول شورا) بسیار سخت و حسرت انگیز است، فرزانه‌ای که صفتهای انسانی و ساده زیستی او گذشته از ویژگیهای نظامی و فرماندهی و… هر انسانی را که با او دیداری داشت شیفته و مفتون آن وجود نازنین و نادر می‌کرد.

یاد و مرام شکوهمندش تا همیشه آزادی ایران‌زمین ماندگار و مانا باد.

هرگزم نقش تو از لوح دل و جان نرود «حافظ»

باقلبی سرشار ازعشق به آن سفر کرده

سیمین منافی و محمد بهروزی

دی ماه یکهزار و سیصد و نود و نه خورشیدی

******

مهدی سامع

با دریغ و اندوه فراوان، خلبان جسور و مجاهد پرشور، بامداد امروز یکشنبه ۲۱دی، در آخرین پروازش ما را ترک کرد. زنده یاد جناب سرهنگ معزی، عضو شورای ملی مقاومت ایران و از پاکبازان در راه رهایی مردم ایران و از عاشقان آزادی و عدالت بود. برای او رهایی از سلطه استبداد مذهبی همه چیز بود و برای همین از همه چیز خود گذشت.

سرهنگ معزی عُقاب تیز پرواز و تیزبینی بود که از فراز قله‌های بلند، میدان آزادی در روز رهایی را می‌دید.

از جانب خود و رفقایم در سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران، فقدان تأسف‌آور جناب سرهنگ بهزاد معزی را به خانواده و بستگان وی، به اعضای شورای ملی مقاومت ایران، به همرزم مجاهد مسعود رجوی و به همه آزادیخواهان تسلیت می‌گویم.

مهدی سامع

یکشنبه ۲۱دی ۱۳۹۹ ـ ۱۰ژانویه ۲۰۲۱

******

مهین مشکین‌فام و مسلم اسکندر فیلابی

از شمار دو چشم یک تن کم

وز شمار خرد هزاران بیش

خبر جگرسوز پرواز جاودانه یاد، عقاب تیز پرواز مقاومت، برادر گرامیمان قهرمان ملی و مجاهد خلق سرهنگ خلبان بهزاد مغزی ما را در سوگی عمیق فرو نشاند. این رادمرد گرانقدر بدلایل گوناگون به‌عنوان یک شخصیت والای ملی در قلب تاریخ ایران جاودانه و ماندگار خواهد ماند. او در دوران حکومت تبهکار و ضدایرانی ایلغار خمینی به سوگند خود در مقام یک سرباز وطن در «دفاع از ملک و ملت» تا به آخر وفادار ماند و جاودانه شد.

او با انجام بزرگ‌ترین مأموریت و پرواز زندگیش که خود آنرا «پرواز پروازهایش» می‌نامید، آقای مسعود رجوی رهبر پاکباز مقاومت را از پایگاه یکم شکاری تهران به پاریس منتقل کرد. این پرواز تاریخساز آینده مقاومت ایران را رقم زد. از این بابت تا به ابدالدهر نام این پهلوان وارسته که همه زندگی خویش را بر سر آرمانش فدا کرد در تاریخ ما زنده و جاودانه خواهد ماند.

براستی همرزمی با این انسان انقلابی و سلحشور، شریف و جوانمرد، نعمت و توفیق بزرگی برای ما به‌عنوان اعضای شورا محسوب می‌شود. درگذشت دریغ‌انگیز سرهنگ مغزی گرانقدر را، بمثابه یار و برادر شهید بزرگ حقوق‌بشر، دکتر کاظم رجوی به آقای مسعود رجوی مسئول گرامی شورای ملی مقاومت ایران و خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور محبوب مقاومت، مجاهدین سرفراز، همرزمان شورایی، خانواده دلبند سرهنگ مغزی و نیز مردم داغدار ایران صمیمانه تسلیت عرض می‌نماییم.

باشد تا با اراده و عزمی سترگ راه و آرمان آن فرمانده سرفراز را طی طریق کنیم.

درود بر سرهنگ سرفراز و خلبان آسمان آزادی ایران

با احترام: مهین مشکین‌فام و مسلم اسکندر فیلابی

******

پرویز خزایی

برادر گرامی مسعود و خواهر ارجمند مریم رجوی

اندوه آخرین پرواز یک قهرمان ملی مقاومت- سرهنگ بهزاد معزی- جانکاه است اما بلافاصله این احساس بر جان و روان غلبه می‌کند و دست بالا را می‌گیرد- که قهرمانان ملی و مبارزین برحق در مقاومتهای جهان هرگز نمیرند و نمی‌روند.

سرهنگ بهزاد عزیز ما به جاودانه قهرمانانی پیوست که رهبران مقاومت کشورهای خودشان را در یک لحظه تاریخی به نقطه امن رساندند تا سر مقاومت بریده نشود و آن مقاومت در شرایط مناسب و درست جدید نه تنها از بین نرود بلکه به اوج اعتلا و استحکام و سازماندهی برسد. سرهنگ بهزاد معزی – قهرمان ملت ایران- نیز چون کاپیتانهای کشتی‌ها و خلبانان قهرمان این اروپا در نبرد و مقاومت علیه نازیسم و فاشیسم و هیتلری و موسیلینی و فرانکو- رهبران مقاومت خود چون هاکن رهبر مقاومت نروژ و چون شارل دو گل رهبر مقاومت فرانسه و هم‌چنین رهبران و فرماندهان بزرگ مقاومتهای لهستان و هلند ووو را- با رشادت سرهنگ معزی نشان- برای اعتلای مقاومت و استحکام و تداوم مبارزه آنان به لندن و نقاط امن دیگر رساندند. به‌ویژه دو گل رهبر مقاومت فرانسه و رئیس‌جمهور منتخب برای دوره گذار که از توطئه‌های خطرناک مارشال پتن خائن که هم‌چون خامنه‌ای غاصب حاکمیت ملی و رئیس دولت فاشیسم هیتلری در ویشی فرانسه شد- برست و چون مسعود رجوی شورای ملی مقاومت را به اوج اعتلای ملی و بین‌المللی رساند.

درود سراسر تاریخ مبارزات مردم جهان و تاریخ پرافتخار ایران‌زمین نثار بهزاد معزی قهرمان ملی میهن باد.

امید است که بازماندگان آن قهرمان به‌ویژه سارا و امیر – تسلیتهای عمیق مرا بپذیرند.

با درود و احترام

پرویز خزایی یکشنبه دهم ژانویه ۲۰۲۱

******

زینت میرهاشمی

سرهنگ معزی از اعضای شورای ملی مقاومت، نامی آشنا، تصمیم بزرگ و انتخابی تاریخ‌ساز و انسانی هماره مقاوم و شورشگر در برابر دیکتاتوری ولایت فقیه، ما را ترک کرد. بدون شک چهره خندان و مصمم او همیشه با ما خواهد بود. فقدان او را به همه یاران، همرزمان و دوستان تسلیت می‌گویم. یادش جاودان و مانا باد

زینت میرهاشمی ۲۱دی ۹۹

******

ابراهیم مازندرانی

با قلبی مالامال از درد و تأسف از درگذشت دریغ‌انگیز و جانگداز سرهنگ خلبان، مجاهد قهرمان بهزاد معزی همرزم و دوست دیرینه‌ام که ۴۲سال افتخار مودت و رفاقت و هم‌سنگری با او داشتم با خبر شدم.

فقدان جگرسوز این انسان وارسته و شریف، بی‌ریا و پاکباز که همه وجودش را وقف آرمان آزادی مردم ایران و مقاومت و مجاهدین نمود را به رهبر خردمند مقاومت برادر مجاهد مسعود رجوی و خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور محبوب مقاومت و همه مجاهدین پاکباز و کانون‌های قهرمان شورشی و نیز یاران شورایی و خاندان محترم معزی و مردم قهرمان ایران صمیمانه تسلیت عرض می‌نمایم. سرهنگ عزیز مان مظهر اخلاق و انسانیت و مبارزه و مرزبندی با شاه و شیخ بود.

دوستی و رفاقت بیش از چهار دهه با این انقلابی بزرگ برای من مایه افتخار و مباهات است.

باشد تا با عزمی راستین راهش را با همان شیوه و اراده آهنین ادامه دهیم.

با درود به روان پاک سرهنگ خلبان بهزاد معزی

ابراهیم مازندرانی

******

عزیز پاک‌نژاد

دوست، برادر و همرزم شورایی عزیزم سرهنگ خلبان بهزاد معزی، برای آخرین بار به پرواز در آمد و مرا با غمی جانکاه برجا گذاشت. «بهزاد برانداز» شورشگری از نسل دلاوران از جان گذشته که سختی نبرد با ظلم و تباهی آخوندها را با تمامی وجود پذیرا، و وجودش تجسم امید و عزم جزم و اراده برای ریشه‌کن کردن نظام پلید آخوندی بود. او دشمن ناامیدی و عجز و ناله و فغان بود. به بیماری پشت پا می‌زد و آنرا به سخره می‌گرفت. انسانی استوار و معتقد به راه و آئینش در همه زمینه‌ها بود. سال‌ها افتخار همرزمی و همکاری و دوستی عمیق و صمیمانه‌اش را داشتم. طبع شوخ و خصلتهای انسانی او استثنایی بود و در هر دیدار از صفا و بزرگ منشی خارق‌العاده او غرق شادی و شور می شدم

درگذشت این یار و همرزم قهرمان را به برادرم مسعود رجوی و خانم مریم رجوی و خانواده و فرزندان عزیزش و هم‌چنین به سازمان مجاهدین خلق ایران و خانواده بزرگ مقاومت از صمیم قلب تسلیت می‌گویم. عزیز پاک نژاد

******

بهرام مودت و فیروزه اجاق

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت

خانم مریم رجوی،

برادر بزرگوار مسعود رجوی مسئول شورای ملی مقاومت ایران

عقاب کهکشان هستی و مقاومت با پروازی ابدی جاودانه شد

فقدان سرهنگ بهزاد معزی این نماد انسانیت، شجاعت، عشق به ایران، عشق به مسعود، عشق به مقاومت را با تاثر و اندوه بسیار تسلیت می‌گوئیم. سرهنگ معزی شخصیتی والا و بی‌همتا داشت و با صداقت، رفاقت و با اراده‌ای آهنین به واقع یک سمبل بود. نقش ممتاز زنده یاد سرهنگ معزی به‌عنوان خلبان در حماسه پرواز موفق تاریخی هر روز بیشتر و بیشتر روشن می‌شود. سرهنگ با قبول یک انتخاب و تصمیم شجاعانه تاریخ آینده ایران‌زمین را در راستای سرنگونی رژیم فاشیستی مذهبی آخوندها و رهایی و آزادی ملت قهرمان ایران رقم زد.

این عقاب همیشه در پرواز، اکنون در کهکشان مقاومت با ایمانی که به شما برادر عزیزم مسعود و شما خانم رجوی داشت نظاره‌گر تداوم راهی است که خود تضمین کننده به حق آن نیز بوده است.

البته که فقدان سرهنگ معزی برای همه ما و ملت ایران بسیار سخت و ناباورانه هست ولی آنطور که خودش اعتقاد داشت نه تنها نبایستی مرثیه سرایی کرد بلکه بایستی که با تعهد بیشتر رهرو راهش و برآورده شدن آرمانهایش باشیم.

فیروزه اجاق، بهرام مودت

******

دکتر منشور وارسته

خانم مهناز عزیز، با قلبی پر از درد، پرواز قهرمان ملی و خلبان برجسته تاریخ معاصر ایران سرهنگ معزی عزیز به سوی ابدیت را به شما و هم‌رزمان ایشان در شورا تسلیت عرض می‌کنم. چقدر سخت و جانگداز است نبودن سرهنگ در جمع خانواده مقاومت ایران. روح پر فتوح این یار ارزنده شاد و نامش بر تارک مبارزات آزادیبخش مردم ایران ثبت و گرامی است.

******

دکتر حمیدرضا طاهرزاده

دوستان و هم میهنان عزیز

«پرواز را به‌خاطر بسپار

پرنده مردنی است» !

یکی از برجسته‌ترین، شریف‌ترین انسانهای پاکباز این زمانه از میانمان پرکشید. همان‌گونه که ساده و بی‌هیچ پیرایش زیست، با همان آرامش نیز از این جهان خاکی رخت بربست و جاودانه شد.

عقاب تیزپرواز بلند آسما ن سرخ فام مقاومتمان مجاهد قهرمان سرهنگ بهزاد معزی ساعاتی پیش به‌علت ابتلا به سرطان خون در ۸۳سالگی در بیمارستانی در شمال پاریس در آخرین پرواز چه سبک‌بال رو بسوی معبود خویش شتافت.

سوگش بسیار سخت و جانگداز و باور کردنش غیرممکن!

او که با پرواز تاریخساز، خطیر و بی‌باکانه خود برادر مسعود عزیز مان را از قلب فرودگاه نظامی یکم شکاری تهران با تقبل تمامی ریسک‌های آن، سالم به پاریس منتقل کرد، تا ابد همه عاشقان و رهروان مسعود و مجاهدین و نیز آینده ایران را وامدار خویش ساخت. از این نظر نام نیک و عمل انقلابی فراموشی ناپذیر او تا ابد در دل تاریخ ایران جاودانه و سرفراز خواهد ماند.

از ذکر فضائل و صفات والای ملکوتی، انسانی و انقلابی او چه بگویم که در وصف او باشد، جز آن‌که درویشی بود وارسته و پاکباز و بی‌خویش، انقلابی بی‌هیچ ادعا و چشمداشتی که تمام زندگی و عالیترین تخصص‌های نظامی و غیره را فدای مقاومت و آزادی ایران کرد. ۴۲سال مبارزه برای آزادی و در یک زندگی به‌غایت ساده در کنار برادران مجاهد در یک بنگال کوچک در اور سور آواز که دفتر کارش بود، از او چهره‌ای تابناک و اسطوره‌ای در ذهنم ایجاد کرده است که همواره مرا به تعظیم و تکریم در مقابلش وامی‌داشت. انسانی دوست داشتنی با قلبی بزرگ و دریادل و روحی لطیف اما عزمی استوار و راسخ که در تاریخ مقاومت ما همیشه ماندگار و ستودنی است.

او هیچ سودایی جز سرنگونی این نظام تباهی و سیاهی در سر نداشت و دریغا که دست روزگار قبل از تحقق این آرزوی دیرینه‌اش گل هستیش را شوربختانه و نابهنگام چید.

چندی پیش وقتی خبر درگذشت مجاهد کبیر حمید اسدیان در جلسه دبیرخانه شورا مطرح شد، همه سوگوار و در ماتم و شوک بودیم که بناگاه نهیب و بانگ بلند سرهنگ ما را از بهت خارج کرد و با همان لحن خاص خودش گفت در مورد مجاهدین که نباید ذکر مصیبت گرفت و زار زد! بلکه باید پرچم حمید را برداریم و راهش را قاطعانه ادامه دهیم.

حال او با پروازی ابدی بسوی ملکوت اعلا، کار و مسئولیت خویش را به پایان برد و جاودانه شد. بر ما است که هم‌چون او بقیه راه را بپیماییم.

می‌دانم که این خبر برای برادر عزیز مان مسعود رجوی رهبر کبیر مقاومت و خواهر بزرگوار مریم رجوی که یکی از رشیدترین و پاکبازترین فرماندهان بی‌بدیل خویش را از کف داده‌اند چقدر دردناک و جانگداز است. تسلیت به آنان که این روزها به‌خاطر فقدان عزیزانشان و به‌خصوص سرهنگ عزیز چقدر دلسوخته و بی‌قرارند. تسلیت به مجاهدان شرف و آزادی ستان و همرزمان شورایی و خانواده دلبند سرهنگ گرامیمان و خانواده بزرگ مقاومت و مردم ایران به‌خاطر از دست دادن این فرزند شایسته و دلیر.

باشد تا با پذیرش تعهدهای صد برابر و رزمی هزار چندان فقدانش را پر کنیم گرچه سخت است و جگرسوز

با مهر و احترام حمیدرضا طاهرزاده

******

دکتر حسین سعیدیان

درگذشت بسیار غم‌انگیز سرهنگ بهزاد معزی، برجسته‌ترین خلبان تاریخ ایران و یار شورایی را به برادرم آقای مسعود رجوی و به خانم مریم رجوی خیلی خیلی تسلیت می‌گویم.

همینطور به فرزندان او و تمام دوستان و یاران شورایی خیلی خیلی تسلیت می‌گویم.

چگونه می‌توان باور کرد سرهنگ معزی عزیز و لبخندهاش و قلب بزرگ و شخصیت آرام، انسانی، و وارسته و طبع شوخ او دیگر در میان ما نیست؟ هر وقت در دبیرخانه شورا نیازهای اینترنتی و یا تلفنی داشتم به‌سراغش میرفتم و همیشه با لبخند و یکی دو تا جوک کمکم می‌کرد. درب دفترش همیشه برای کمک و یا یک گپ کوتاه باز بود. از آخرین تحولات صنعت هواپیمایی، تخصص خلبانی و یا حتی تحولات انفورماتیکی آگاهی بالایی داشت.

بدرود برادر عزیز. بدرود!