فائزه هاشمی: عملکرد قاسم سلیمانی چه گرهی از مشکلات کشور ما باز کرده و چه مسیری برای توسعه ایران گشوده است؟

  • 1399/10/20

فائزه هاشمی

فائزه هاشمی

فائزه هاشمی، روز پنجشنبه ۱۸دی در مصاحبه‌یی با وبسایت حکومتی «انصاف نیوز» درباره دخالت‌های رژیم آخوندی در سوریه به سرکردگی دژخیم قاسم سلیمانی و کشتار ۵۰۰هزار نفر از مردم سوریه توسط بشار اسد در اعتراض به سیاست‌های رژیم آخوندی گفت: «این همه از سیاست مقاومت و اقدامات ایران در منطقه دفاع می‌شود، در حالی که هر چیزی که نتیجه آن به توسعه ایران منجر نشود، نمی‌تواند کار مثبتی باشد.»

وی تأکید کرد: «در ایام سالگرد ترور سلیمانی، از یک نفر نمی‌شنویم که بگوید او چه کار کرد. نتیجه عملکرد سلیمانی و یا نتیجه عملکرد ما به‌عنوان سیاست مقاومت چه بوده است؟ چه گرهی از مشکلات کشور ما باز کرده و چه مسیری برای توسعه ایران گشوده است؟».

فائزه هاشمی با زیر سؤال بردن جنگ‌افروزی و سیاست دخالت‌جویانه در کشورهای همجوار گفت: «سیاست مقاومت چه توسعه‌ای در اقتصاد، آزادی، سیاست خارجی برای ما داشته است؟ نتیجه این شده که ما دوستان خود را از دست داده‌ایم. سیاست خارجی و سیاست داخلی ما عین هم است؛ موافقان را به منتقدان تبدیل می‌کنیم و منتقدان را هم به معاندین تبدیل می‌کنیم».

وی درباره یک فایل صوتی منسوب به پدرش که در واکنش به حمله شیمیایی بشار اسد گفته بود: «کسی که به مردم خودش رحم نمی‌کند» و «زندانها پر از مردم است» توضیح داد: «حتی اگر این فایل تکذیب هم شود، حرف درستی بوده است. اصل سخن درست است. کمترین نتیجه کمک ما به بشار اسد، کشته شدن ۵۰۰ هزار نفر حال شیمیایی و غیرشیمیایی بوده است و این خطاست».

وی درباره سیاست رژیم آخوندی در سوریه گفت: «سیاست ایران در سوریه نه یک بام و دو هوا، بلکه صد هواست. اگر مسلمان‌کشی بد است، همه جا بد است. چرا ما با روسیه که چچن‌ها را می‌کشد و چین که اویغورها را می‌کشد مشکلی نداریم و ضربه به منافع خودمان می‌زنیم؟ بالاخره باید عقلی باشد که این سیاست را کنترل کند».