شیادی روحانی در همدستی با خامنه‌ای: شرکتهای خارجی می‌خواستند واکسن‌هایی را به ما بدهند که روی مردم ایران آزمایش شود

  • 1399/10/20

آخوند روحانی - جلسه ستاد کرونا

آخوند روحانی – جلسه ستاد کرونا

آخوند روحانی روز شنبه ۲۰دی در جلسه ستاد حکومتی کرونا یک روز پس از اینکه خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع گفت «خرید واکسن از شرکت‌های انگلیسی و آمریکایی ممنوع است» در همدستی با ولی فقیه ارتجاع گفت: «شرکتهای خارجی می‌خواستند واکسن‌هایی را به ما بدهند که روی مردم ایران آزمایش شود، وزارت بهداشت مانع شد. مردم ما وسیلهٔ آزمایش برای شرکت‌های سازندهٔ واکسن قرار نخواهند گرفت. وی افزود: حتی اگر واکسن هم باشد و واکسیناسیون شروع شود، هیچ‌کس نمی‌تواند تضمین دهد که تاثیر آن صددرصد باشد».

آخوند روحانی در ادامه گفت: «تهیهٔ واکسن زمانبر است. البته واکسن‌هایی در اختیار ما بود که زودتر وارد کشور کنیم. شرکتهایی بودند که به ما پیشنهاد دادند و یکسری کشورها هم قبول کردند، اما این واکسن را می‌خواستند روی مردم ما آزمایش کنند که ما نپذیرفتیم».

روحانی در سوزش از افشاگریها در رسانه‌ها گفت: «شایعاتی هست که دربارهٔ واکسن ایجاد می‌شود که صدا و سیما و رسانه‌های ما همه باید تلاش کنند با این شایعات مقابله کنند. این‌که فلان (کشور) واکسن دارند، فلان جا وارد کردند، فلان ‌جا قیمتش این‌قدر است؛ مردم واقعاً گوش بدهند به وزارت بهداشت ما و گول افرادی را نخورند که در این شرایط می‌خواهند سوء‌استفاده کنند».

همزمان علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی با نگرانی گفته است: «دوقطبی‌سازی میان واکسن وارداتی و واکسن داخلی و اشاعهٔ بی‌اعتمادی به واکسن داخلی، هدفش پراکندن بذر ابهام میان مردم است».