کره جنوبی با اعزام «واحدهای ضدراهزنی» خواستار آزادی فوری نفتکش توقیف شده توسط رژیم آخوندی شد

  • 1399/10/15

کشتی توقیف شده کره جنوبی توسط سپاه پاسداران

کشتی توقیف شده کره جنوبی توسط سپاه پاسداران

به گزارش خبرگزاری فرانسه (۱۵دی۹۹)، وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد برای دفاع از منافع خود“ واحدهای مقابله با راهزنی دریایی” را به خلیج‌فارس اعزام کرده است.

به‌دنبال توقیف نفتکش «هانکوک شمی» با پرچم کره جنوبی توسط رژیم آخوندی در خلیج‌فارس، روز دوشنبه ۱۵دی وزارت دفاع کره جنوبی»بی‌درنگ واحدهای ضدراهزنی را به آب‌های نزدیک تنگه هرمز اعزام نمود و خواستار آزادی فوری نفتکش توقیف شده توسط سپاه پاسداران شد.

وزارت‌خارجه کره جنوبی محل توقیف نفتکش را در آبهای دریای عمان کرده است و از رژیم آخوندی خواسته فوراً به این توقیف خاتمه دهد.

شناور یاد شده «از مبدأ بندر الجبیل عربستان سعودی عازم بمبئی در هند بوده است. این در حالی است که منبع اطلاعات ترابری دریایی رژیم مقصد کشتی را بندر فجیره در امارات ذکر کرده است.

کشتی «هانکوک شمی»حامل ۷۲۰۰تن اتانول»فرآورده‌های نفت شیمیایی» است. خدمه کشتی توقیف شده از کشورهای کره جنوبی، اندونزی، ویتنام و میانمار هستند.

خبرگزاریهای رژیم آخوندی روز دوشنبه ۱۵دی اعلام کردند سپاه پاسداران یک شناور کره جنوبی را «به‌دلیل نقض پیاپی قوانین زیست‌محیطی دریایی» توقیف و به سوی یکی از بندرهای ایران هدایت کرده‌اند.

خاطرنشان می‌شود کره جنوبی ۸میلیارد دلار از پول‌های رژیم ایران را به‌دلیل تحریم‌های آمریکا مسدود کرده و اجازه دسترسی به آن را نمی‌هد.

خطیب‌زاده سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم امروز در تهران گفته بود روند آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران در کره جنوبی «متأسفانه به کندی پیش می‌رود».