به دستور قاسم سلیمانی ارتش تحت‌امر ولی‌فقیه با نقض فاحش قطعنامه‌های شورای امنیت ملل ‌متحد مستمراً سلاح و مهمات و نیرو به سوریه منتقل و با تشکیل یک تیپ رزمی مردم را کشتار کرده است

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1399/10/14

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعتراف بی‌سابقه سرتیپ بسیجی پوردستان:

به دستور قاسم سلیمانی ارتش تحت‌امر ولی‌فقیه با نقض فاحش قطعنامه‌های شورای امنیت ملل متحد

مستمراً سلاح و مهمات و نیرو به سوریه منتقل و با تشکیل یک تیپ رزمی مردم را کشتار کرده است

بمباران استان دیالی در عراق با جنگنده‌های ارتش رژیم

سرتیپ بسیجی احمدرضا پوردستان، رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش تحت‌امر ولی‌فقیه و فرمانده سابق نیروی زمینی این ارتش در مصاحبه با تلویزیون رژیم اعتراف کرد که این ارتش به دستور قاسم سلیمانی سلاح، مهمات و نیرو به سوریه منتقل می‌کرده و با تشکیل یک تیپ رزمی در سوریه در کشتار مردم این کشور مشارکت فعال داشته است. او هم‌چنین اذعان کرد که جنگنده‌های ارتش چندین نوبت استان دیالی در عراق را بمباران کرده‌اند. این جنایتها تماماً در نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت به‌ویژه قطعنامه۲۲۳۱ است.

پوردستان در تلویزیون حکومتی رژیم گفت: «سپاه نیروی عمده پشتیبان سپاه قدس بود، ارتش هم اعلام آمادگی کرد. در وهله اول ارتش عهده‌دار پشتیبانی لجستیکی شد. هواپیماهای کارگوی ارتش مهمات و نفرات را از تهران به سوریه منتقل می‌کردند، به دمشق منتقل می‌کردند. مهمات در کالیبرهای مختلف، کالیبر سبک کالیبر سنگین و انواع موشکها، آر پی جی ۷، اس پی جی ۹، موشکهای ۱۰۷میلیمتری، کاتیوشا توسط نیروی زمینی تأمین می‌شد، ما روزانه چندین تریلی مهمات بارگیری می‌کردیم یک بخشی را می‌آوردیم در فرودگاه توسط هواپیماها می‌رفت دمشق، یک بخشی را می‌آوردیم در مرزهای خسروی و جاهای دیگر تریلیهای عراق بارگیری می‌کردند… بعد از مدتی ما تکاوران نیروی مخصوص را فرستادیم و در مرحله بعدی توپخانه‌ها را فرستادیم و این ارتباط نزدیک ارتش و نیروی قدس ادامه داشت… . بخشهای حاج قاسم ضرورت احساس کردند که جنگنده‌ها وارد بشوند در استان دیالی چند نوبت خلبانها رفتند و بمبارانهایی را انجام دادند. وقتی هواپیمای ۷۴۷ می‌نشیند به سمت آن تیراندازی می‌شود. شما بیایید هواپیماها را ببینید خیلی از جاهای هواپیما سوراخ شدند به‌خاطر گلوله‌هایی که خوردن… توی فرودگاه تاریک خلبان بدون چراغ راهنما بدون گاید می‌نشست مهمات و نفرات را پیاده می‌کرد و مجدداً برمی‌گشت… هشت نفر از بچه‌های ارتش، تکاوران شهید شدند… حاج قاسم فرمودند اینها (نفرات ارتش در سوریه) نباید پخش بشوند، باید خودشان یک تیپ تشکیل بدهند بچه‌های تکاوری که ما فرستادیم شدند کادر یک تیپ که اسم آن را گذاشتیم مالک اشتر و با نیروهای فاطمیون (نیروهای افغان) این ظرف پر شد و در منطقه حلب مرز به اینها داده شد… جانشین نیروی (زمینی)، تعدادی از معاونین، یک رسته خلبان، یک رسته آماد، یک رسته مهمات را فرستادیم و بحمدالله یک ظرفیتی ایجاد شد.». (تلویزیون رژیم ۱۲دی).

اعترافات بی‌سابقه یکی از سرکردگان قدیمی ارتش تحت‌امر ولی‌فقیه به‌خوبی نشان می‌دهد، فاشیسم دینی این ارتش را در خدمت تروریسم، جنگ‌افروزی و جنایت علیه بشریت در عراق و سوریه به کار گرفته است.

مقاومت ایران در ۳۱فروردین۱۳۹۵ اعلام کرد: «به‌دنبال شکستهای پی‌درپی پاسداران، خامنه‌ای ارتش تحت‌امر آخوندها را نیز روانه سوریه کرده است».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۴دی۱۳۹۹ (۳ژانویه۲۰۲۱)