عملکرد ضدانسانی رژیم آخوندی در مورد واکسن کرونا

  • 1399/10/01

عملکرد ضدانسانی رژیم آخوندی در مورد واکسن کرونا

عملکرد ضدانسانی رژیم آخوندی در مورد واکسن کرونا

عملکرد ضدانسانی رژیم آخوند در مورد واکسن کرونا

وجه دیگری از جنایات نظام ولایت فقیه در استراتژی کلان تلفات

در کرونای ولایت

موج اعتراضات در شبکه‌های اجتماعی و خشم و انزجار مردمی

و برملا شدن گوشه‌هایی از فساد و فضاحت عملکرد ضدانسانی رژیم

در جنگ گرگها

عملکرد ضدانسانی و جنایتکارانه حکومت آخوندی در مورد تهیه واکسن کرونا به‌دلیل سودجویی ارگانهای حکومتی نظیر سپاه پاسداران، ستاد اجرایی فرمان خمینی ملعون و سایر ارگانهای دست‌اندرکار باعث تعلل در خرید واکسن به بهانه دجالگرانه تحریم و نداشتن امکانات موجب اعتراضات فزاینده مردم و از جمله برپایی توفاق توئیتری در هشتگ «واکسن بخرید» شده است.

در حالی که در بسیاری از کشورهای تزریق واکسن شروع شده و شمار زیادی از کشورها در صف تهیه واکسن هستند، رژیم آخوندی به دروغ وانمود می‌کند که موانع مختلفی بر سر راه تهیه و ورود واکسن به کشور خبر می‌دهند از جمله آخوند روحانی گفت: «همین واکسن را ما می‌خواهیم بخریم چند درصد خارجی است چند درصد داخلی است؟ پول آن آماده است اراده آن هست تصمیم هست دستور هست آمریکا مانع هست». (تلویزیون شبکه خبر رژیم ۱۹آذر)

دو روز پیش از این، همتی، رئیس بانک مرکزی رژیم هم می‌گوید تحریم‌های آمریکا اجازه حمل و نقل مالی و خرید واکسن از طریق کواکس را نمی‌دهد! (انتخاب ۱۷آذر)

جواد ظریف وزیر خارجه آخوندها نیز در روز ۱۳آذر گفته بود: «آمریکا مانع خرید واکسن کرونا توسط جمهوری اسلامی شده است». (الف ۱۳آذر)

این اظهارات وقیحانه که نتیجه‌یی جز ادامه کشتار مردم ندارد در حالیست که «کواکس»، نهاد معتبر سازمان بهداشت جهانی برای توزیع واکسن با رد ادعای رژیم اعلام کرد: «(رژیم) ایران از طرف آمریکا با هیچ مانع حقوقی و قانونی برای خرید واکسن روبه‌رو نیست!».

دروغگویی و اظهارات متناقض سردمداران رژیم آخوندی در مورد واکسن کرونا نشان می‌دهد فساد و دزدی و سردرگمی و بی‌کفایتی این رژیم، تأمین واکسن را به تأخیر انداخته و قربانیان بیشتری به مردم ایران تحمیل می‌کند.

روزنامه حکومتی آفتاب یزد در روز ۲۴آذر نوشت «در مورد واکسن کرونا (مسئولان) اعلام کردند واردات واکسنهای خارجی امکان‌پذیر نیست، اما شاهد هستیم که واکسن کرونا از کشورهای معتبر (وارد شده) و در حال دست به دست شدن بین نورچشمی‌ها، آقازاده‌ها و مسئولان است!» (روزنامه حکومتی آفتاب یزد۲۴آذر)

روزنامه حکومتی جهان صنعت در روز ۲۴آذر نیز اعتراف کرد: «سازمان غذا و دارو زیر فشار سنگین برای تأیید واکسن و داروهای ضد کرونای ساخت داخل است، چرا که گرفتن تأییدیه از وزارت بهداشت به‌معنای سرازیر شدن درآمد کلان برای صاحب دارو است!» (روزنامه حکومتی آفتاب یزد۲۴آذر)

صاحبان شرکتهای سازنده و توزیع دارو نظیر هلدینگ دارویی برکت و شرکتهای تابع و نیز انبوهی از شرکتها اساساً وابسته به سپاه پاسداران و بنیادهای تحت کنترل خامنه‌ای هستند.

در زمینه علت تعلل و مانع‌تراشیهای جنایت‌بار رژیم در خرید واکسن، مدیر عامل شرکت سازنده واکسن ادعایی رژیم هم اذعان کرد: «اگر هم واکسنی تولید شود، با مانع «اقتصاد غیرشفاف»، روبه‌رو می‌شود که «باعث می‌شود نتوان برنامه‌ریزی کرد چه میزان دارو با چه قیمتی تولید» شود».

روحانی ۲۴آذر از «تهیه واکسن و انجام واکسیناسیون در یک زمان نزدیک چه با خرید و چه با تولید واکسن در داخل» خبر داد. زالی روز ۲۶آذر از روحانی خواست: «در کوتاه‌ترین زمان ممکن امکان توزیع واکسن برای آحاد مختلف مردم فراهم شود. بسیاری از کشورها میزان واکسن مورد نیاز خود را خریداری کرده‌اند، بنابراین باید ما نیز واکسن را از طریق واردات مکفی و با کفایت تأمین کنیم». (ایسنا ۲۶آذر)

در همین حال شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ارتجاع در مورد تهیه واکسن کرونا گفت: «فعلاً خبری از خرید واکسن کرونا نیست. تا این لحظه نتوانسته‌ایم منابع ارزی لازم برای خرید واکسن کرونا را تأمین و این پول را به خارج از کشور منتقل کنیم» : (سایت خبر فوری رژیم ۲۸آذر)

این دروغ در حالیست که ”اتحاد جهانی برای واکسنها و ایمن سازی“ وابسته به سازمان بهداشت جهانی روز ۱۹آذر در اطلاعیه‌یی اعلام کرد «هیچ مانع قانونی برای این‌که ایران واکسن کرونا بخرد وجود ندارد. اداره سرمایه‌های خارجی در وزارت خزانه‌داری آمریکا برای خرید واکسن کرونا مجوز صادر کرده است» (بلومبرگ ۱۹آذر)

درباره بهانه دروغین رژیم در مورد نداشتن امکانات برای نگهداری واکسن، یک کارشناس حکومتی با اشاره به این‌که واکسن مدرنا که مورد تأیید جهانی قرار گرفته مشکل نگهداری در دمای منفی ۷۰ درجه را ندارد، گفت: «بهانه یخچال منفی ۷۰درجه نداریم هم پرید، پیش به‌سوی بهانه بعدی!» (روزنامه همدلی رژیم۲۹آذر)

افتضاح بازی کثیف با جان مردم به قدری است که برخی از کارگزاران رژیم نسبت به واکنش مردم به سوءاستفاده از شرایط و ربط دادن خرید واکسنها به تحریم‌ها هشدار می‌دهند. محبوب‌فر عضو ستاد حکومتی مبارزه با کرونا در روز ۲۲آذر اعلام کرد: «مردم ایران وقتی مشاهده می‌کنند در کشورهای زیادی از جمله همسایه‌های خودمان مانند عراق و افغانستان به‌دلیل استفاده از واکسن شرکت‌های معتبر، بیماری فروکش کرده است، (بی‌شک) معترض خواهند شد و اگر کشورهای همسایه واکسیناسیون انجام دهند و ما هنوز منتظر باشیم، تاب‌آوری اجتماعی به پایان می‌رسد و به‌صورت اعتراضات کف خیابان سر باز خواهد کرد» (اعتماد ۲۲آذر)

یک رسانه حکومتی نوشت: «مقامات مسئول در خرید واکسن اظهارات متناقضی در این باره دارند… به عقیده برخی از کارشناسان اقتصادی، دولت و بانک مرکزی از این فرصت بهره‌برداری سیاسی کرده و علی‌رغم واقیعت‌های امروز؛ سعی دارند تا خریدن واکسن را به‌گونه‌یی به تحریم‌ها مرتبط کنند…

رفتار مسئولان در بهره‌برداری سیاسی از این موضوع بیشتر از آن که باعث عقب‌نشینی تحریم‌ها شود، باعث بی‌اعتمادی مردم نسبت به مسئولان شده است». (روزنامه مردم‌سالاری رژیم۲۳آذر)

یک روزنامه حکومتی دیگر نیز هشدار داد: «از دست دادن فرصت طلایی امروز و منتظر ماندن تا زمان نامعلوم رونمایی از واکسن وطنی، استراتژی غلطی‌ست که کمترین تبعات آن، تهدید امنیت روانی مردم خواهد بود». (روزنامه مستقل رژیم۲۳آذر)

در همین حال، حریرچی معاون وزارت بهداشت رژیم گفت: «خودمان جلوی دوربین واکسن کرونا را می‌زنیم، مسئولان و رئیس ستاد اجرایی فرمان خمینی اعلام کردند ما برای تزریق واکسن کرونای ایرانی پیش قدم خواهیم شد و باید توجه داشت اگر اعتماد نباشد هیچ‌کدام از این اقدامات مؤثر نخواهد بود و ۴هزار نفر در آلبانی داریم که مطلب علیه مردم ایران می‌زنند و با وجود همه اینها برخی ادعا خواهند کرد که این مسئولان واکسن خارجی یا آب تزریق کرده‌اند» (اعتماد ۲۳آذر).

حریرچی معاون وزارت بهداشت رژیم ۲۳آذر۹۹: «اگر اعتماد نباشه که خب می‌شه واکسن رو زد فیلمش رو هم گرفت نشون داد. بعد یکی می‌ره چون ببینید ما چهار هزار نفر تو آلبانی داریم به زبان فارسی منافقین هر روز برای ما مطلب می‌نویسند، که مطمئن باشین ما واکسن هم بزنیم می‌گن اینی که زدند واکسن آمریکایی بود تو مثلا تو فلان چیز خالی کردن یا مثلا آب زدند یا نمی‌دونم فلان». (شبکه خبر رژیم ۲۳آ‌ذر)