واکنش هراس‌آلود رژیم نسبت به اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

  • 1399/09/28

کاظم غریب‌آبادی نماینده رژیم در آژانس

کاظم غریب‌آبادی نماینده رژیم در آژانس

کاظم غریب آبادی نماینده رژیم آخوندی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛ روز پنجشنبه ۲۷آذر در یک واکنش هراس‌آلود نسبت به سخنان مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که رژیم ایران حاضر نیست برجام را به مذاکره مجدد بگذارد.
وی در یک پیام توئیتری ساعاتی پس از سخنان مدیر کل آ‌ژانس بین‌المللی انرژی اتمی نوشت: «در صورت احیای آن، ضرورتی برای یک سند، توافق یا تفاهم جدید در رابطه با نقش آژانس نیز وجود ندارد. نیازی نیست که وضعیت را پیچیده‌تر کنیم».

این در حالی است که به گزارش خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه ۲۷آذر رافائل گروسی مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی سخنانی گفته بود: «احیای توافق اتمی در دوران جو بایدن، مستلزم یک توافق جدید خواهد بود که در آن مشخص شود، چه‌طور نقض‌های رژیم ایران به‌عقب برگردانده می‌شود».
وی گفت: «نمی‌توانم تصور کنم که آنها به‌همین سادگی بگویند: «ما به پله اول باز می‌گردیم»، چون آن پله اول دیگر وجود ندارد… (هم‌اکنون) مواد (اتمی)، . . فعالیت و سانتریفیوژهای بیشتری وجود دارد و موارد بیشتری هم (از سوی رژیم ایران) اعلام شده است. این سؤالی است که آنها باید در سطح سیاسی دربارهٔ آن تصمیم بگیرند».