اظهارات آخوند محمدعلی زم درباره بی‌خبر نگه‌داشتن روح‌الله زم از حکم اعدام و اغوای او در بازجوییهای سپاه و اطلاعات و قضاییه رژیم

  • 1399/09/24

آخوند محمدعلی زم پدر روح‌الله زم

آخوند محمدعلی زم پدر روح‌الله زم

آخوند محمدعلی زم پدر روح‌الله زم، گرداننده و مدیر قدیمی سازمان تبلیغات اسلامی آخوندها، نماینده سابق قوه قضاییه در صدا و سیمای منحوس آخوندی و از مهره‌های سابقه‌دار وزارت ارشاد و رادیو تلویزیون رژیم، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: به درخواست مسئول پرونده در دیدار روز جمعه ۲۱آذر به روح‌الله نگفتیم که حکم اعدامش در دیوان عالی تأیید شده است. در خلال دیدار وقتی براداران و خواهرانش شروع به بغض و گریه کردند، مسئول پرونده خطاب به روح‌الله گفت: روح‌الله نگران نباش این گریه‌ها اشک شوق دیدار توست اگر حکم تأیید شده باشد که به این سادگی نیست، اجرای آن فرایندی دارد که ما به تو خواهیم گفت.

سایت حکومتی آفتاب نیوز گزارش کرد: محمدعلی زم می‌نویسد: «روح‌الله (به مسئول پرونده) گفت مگر حکم اول را بهم گفته‌اید؟! من برای این‌که دروغ (مسئول پرونده) را تصحیح و تلطیف کرده باشم، گفتم البته این گریه‌ها نگرانی از اعدام تو هم هست، فرض کن که حُکمت تأیید شده، اما با توجه به مقدمات اغواکننده و فریب‌گرانه‌ای که ثابت و منجر به صدور حکم اعدامت شده، هنوز فرصت قانونی درخواست اعاده دادرسی وجود دارد، اما تو فرض را بر این بگذار که اعدامت قطعی است. (روح‌الله) از ما پرسید، آیا این روز‌ها فیلمی علیه من پخش کرده‌اند؟ گفتم آری اتفاقاً شبکه‌های ۲ و ۳ سیمای ملی فیلمی در ۲شب گذشته پخش کرده که در آن تأکید بر اتهامات جاسوسی و لو دادن جایگاه قاسم سلیمانی و دریافت دلار از کشور‌های خارجی داشته‌ای و پای «وایت‌بُرد» داشتی اسامی را می‌نوشتی! گفت عجب! این صحنه مربوط به یک ماه پیش و بازجوییم توسط حفاظت قوه قضاییه بود؛ با این‌که پرونده مختومه و حکم هم صادر شده، اما قوه حدود ۲ماه مرا از اطلاعات سپاه تحویل گرفت که طی آن بازجویی‌های طولانی توسط حفاظت قوه و سپس وزارت اطلاعات انجام گرفت. این تخته سفید مربوط به بازجویی قوه است، گفتند که ابراهیم رئیسی می‌خواهد تو را در «طرح مبادله» قرار دهد! گفتم مبادله یعنی‌چه؟ گفت مرا بدهند و کسی را از آن طرف آزاد کنند، گفتند تو این‌ها را بنویس و ما این فیلم را فقط برای آقای رئیسی تهیه می‌کنیم و هیچ استفاده دیگری ندارد!». (سایت حکومتی آفتاب نیوز۲۳آذر)

به‌دنبال انتشار نوشته‌های پدر روح‌الله زم، قضاییه جلادان، شتاب‌زده اظهارات او را تکذیب کرد.

خبرگزاری سپاه پاسداران نوشت: یک منبع آگاه در قوه قضاییه اظهارنظر مطرح شده در خصوص این‌که قوه قضاییه به‌دنبال مبادله روح‌الله زم بوده را از اساس دروغ خوانده و گفته است: «این موضوع نیز شبیه حجم بزرگی از دروغهای کانال آمدنیوز است». او یادآور شد: «موارد مطروحه از جانب روح‌الله زم در فیلم پخش شده از او که در پست اینستاگرامی پدرش در مورد آنها داستان‌سرایی صورت گرفته، حاوی اطلاعات جدید و ناگفته‌ای از پرونده نامبرده نبود و همه آن موارد، از جمله گرا دادن به تحریم‌کنندگان نظام و اعلام محل‌های تردد قاسم سلیمانی در سوریه، ارتباط با دولتهای خارجی متخاصم، و سرویس‌های جاسوسی غربی و (غیره) پیش‌تر نیز از سوی روح‌الله زم در جریان جلسات دادگاه و در حضور وکیلش (که فیلم آن هم رسانه‌یی شده)، و هم‌چنین در سایر گفتگوهای انجام شده با او طی ماه‌های گذشته، به‌صورت مکرر مطرح شده است». (خبرگزاری فارس رژیم ۲۳آذر)