وحشت رژیم از تجمع مردم و شعار مرگ بر دیکتاتور در بزرگداشت محمدرضا شجریان و فضای شدید امنیتی در مشهد

  • 1399/07/18
  • تجمع گسترده مردم برای گرامیداشت استاد شجریان
  •  

تجمع گسترده مردم برای گرامیداشت استاد شجریان

این خبر بروز می‌شود

رژیم آخوندی از ترس تکرار تجمع اعتراضی شب جمعه در تهران که با شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه‌ای همراه بود، روز جمعه ۱۸مهرماه از حضور مردم در تشییع شجریان در بهشت زهرا ممانعت کرد. مأموران امنیتی و لباس‌شخصی تمامی منطقه را محاصره کرده بودند. مردمی که از صدها کیلومتر دورتر خود را به بهشت زهرا رسانده بودند از شرکت در این مراسم منع شدند

پیکر استاد شجریان را به‌سرعت به مشهد منتقل کردند اما رژیم پیشاپیش به بهانه کرونا اعلام کرده بود که ورود به مشهد ممنوع است.

رژیم آخوندی برای جلوگیری از انتشار خبر تجمع و اعتراض پس از درگذشت شجریان در اینترنت در تهران اختلاف ایجاد کرد. نت بلاکز، مؤسسه ناظر بر اینترنت در این باره نوشت: اختلال در اینترنت در ایران در حالی صورت گرفت که هزاران نفر برای سوگواری برای شجریان جمع شده بودند. شبکه داده‌های ناظر اینترنتی نت بلاکز اختلالی را در سرویس اینترنتی در تهران از ساعت ۱۹ به وقت محلی در روز پنجشنبه تأیید می‌کند نمودارها نشان‌دهنده افت ارتباطات منطقه‌یی بود در حالی که ایرانیان به خیابان‌ها برای گرامی‌داشت

خانم مریم رجوی به مردم ایران و جامعهٔ هنرمندان و بستگان و دوستان شجریان به‌خاطر فقدان یکی از بزرگترین هنرمندان ایران تسلیت گفت و تأکید کرد: البته آثار و کارنامه درخشان هنری شجریان ماندگار و در شمار ذخایر ذیقیمت هنر ملی است. تضییقات و فشارهای حاکمیت هنر کش ولایت فقیه نتوانسته و نخواهد توانست از جایگاه و خدمات تعیین‌کننده شجریان به هنر و موسیقی و به‌خصوص آواز ایران بکاهد.

خانم رجوی افزود: تردیدی نیست که جامعه هنری ایران و علاقمندان و دلسوزان موسیقی ایرانی، آثار و آموزشها و نوآوریهای بدیع او را بیش از‌ پیش بارور خواهند کرد و به گنجینه هنر و فرهنگ بی‌بدیل ایرانی خواهند افزود. آوای او بر دلهای میلیونها ایرانی در طی چند نسل نشسته و خاموش ناشدنی است.

به‌دنبال درگذشت شجریان استاد برجسته آواز و موسیقی ایران مردم در مقابل بیمارستان جم تهران تجمع کردند و شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند

شعارهای مردم:

ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما. . .

دیکتاتور بمیرد شجر هرگز نمیرد. . .

ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما. . .

مرگ بر دیکتاتور. . .

دیکتاتور بمیرد شجر هرگز نمیرد. . .

شعارهای مرگ بر دیکتاتور، خامنه‌ای بمیری

در تجمع و تظاهرات مردم تهران به‌دنبال درگذشت شجریان

یورش مأموران سرکوبگر و تیراندازی هوایی

مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر دیکتاتور خامنه‌ای بمیری

نمی‌ترسیم از چی شون بترسیم آنقدر دستمون خالیه که نمی‌ترسیم بعد هم گوشی‌هامون رو می‌گیرند

دیکتاتور بیمرد شجر هرگز نمیرد

ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما

مرگ بر دیکتاتور

بی شرف بی‌شرف. . . .

اوضاع داره خطرناک می‌شه. . . . . زد؟ بی‌شرف بی‌شرف

دیکتاتور بمیرد شجر هرگز نمیرد

مرگ بر دیکتاتور

ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما

بی شرف… .مرگ بر دیکتاتور. . . .

استاد آواز ایران جاودانه شد به رسانه‌های دیگه گوش ندهید بی. بی. سی و من و تو برخلاف جهت منافع مردمند

ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما

مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر دیکتاتور خامنه‌ای بمیره و. . . .

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا روز ۱۸مهرماه در توئیتر خود نوشت: متأسفانه وقتی ایرانیها به احترام شجریان به خیابان‌ها شتافتند اوباش شبه‌نظامی رژیم به خیابان‌ها ریختند تا آنها را مورد ضرب‌وشتم قراردهند.

روز جمعه ۱۸مهرماه، جو امنیتی در فرودگاه و وارد شدن پیکر مرحوم شجریان به فرودگاه مشهد .

مریم رجوی: تسلیت به هموطنان و جامعه هنرمندان و بستگان استاد شجریان یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان ایران

تسلیت به مردم ایران و جامعه هنرمندان و بستگان و دوستان شجریان به‌خاطر فقدان یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان ایران. البته آثار و کارنامه درخشان هنری شجریان ماندگار و در شمار ذخایر ذیقیمت هنر ملی است.
شجریان از هنرمندانی بود که با ابداع روش‌های جدید و استفاده از ذوق و استعداد فطری خویش موسیقی اصیل و آوازی ایران را با حفظ اصول و مبانیاش از اوایل دهه پنجاه خورشیدی با ارائه آثار خود متحول کرد.
رژیم هنر ستیز آخوندی که تاب تحمل هیچ صدای دیگری را ندارد در واکنشی لئیمانه، کینه ضدانسانی خود را با محروم کردن شجریان از اجرای کنسرت و هم‌چنین حذف دعای ربنای ماه رمضان او از رادیو و تلویزیونهای سراسری به نمایش گذاشت.
شجریان بارها در مصاحبه‌هایش به‌صراحت اذعان کرد که در مقابل یک رژیم دیکتاتوری قرار گرفته که می‌خواهد او را به ندامت وا دارد و او حاضر به قبول آن نیست.

تجمع هزاران نفر در توس مشهد

هزاران نفر از مردم مشهد در توس برای شرکت در تشییع استاد شجریان تجمع کرده‌اند

تجمع‌کنندگان در آرامگاه فردوسی به یاد استاد شجریان مرغ سحر را همخوانی می‌کنند

برخی تجمع‌کنندگان تراکتهایی در دست داشتند که از جمله روی آنها خطاب به استاد شجریان نوشته شده: تو هنر را برای کمال مردم خواستی، نه برای زور، زر، تزویر…

استاد! به مشهد، شهر ممنوعه‌ٔ آواهای ایران خوش آمدی

ممانعت رژیم آخوندی از حضور مردم در بهشت زهرا

رژیم آخوندی از ترس تکرار تجمع اعتراضی شب جمعه در تهران که با شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه‌ای همراه بود، روز جمعه از حضور مردم در مراسم تشییع پیکر استاد شجریان در بهشت زهرا ممانعت کرد. مأموران امنیتی و لباس‌شخصی تمامی منطقه را محاصره کرده بودند. مردمی که از صدها کیلومتر دورتر خود را به بهشت زهرا رسانده بودند از شرکت در این مراسم منع شدند

پیکر استاد شجریان را به‌سرعت به مشهد منتقل کردند اما رژیم پیشاپیش به بهانه کرونا اعلام کرده بود که ورود به مشهد ممنوع است.

این تصویر بهشت زهرا تهران است

باباتون و گارد آهنین این‌گونه روبه‌روی مردم ایستاده‌اند

-بهشت زهرا
ترس از پیکر بی‌جان استاد شجریان

  • تصاویری از منتظران و سو گواران استاد آواز «شجریان» در مشهد
  • -شجریان
  • صحبت‌های هموطن آزاده‌ای که از مردم می‌خواهد به حرف نیروهای امنیتی گوش ندهند و محل آرامگاه را ترک نکنند. وحشت رژیم از سیل جمعیت مشتاقان وداع با استاد شجریان لحظه به لحظه بیشتر می‌شود.