طرح ضدانسانی بیگاری کشیدن از زندانیان در استان اصفهان یادآور اردوگاههای مرگ نازی‌ها

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1399/06/19

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

طرح ضدانسانی بیگاری کشیدن از زندانیان در استان اصفهان یادآور اردوگاه‌های مرگ نازیها

فراخوان به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان از شکنجه و اعدام و کرونا و بیگاری

و ضرورت بازدید هیات تحقیق بین‌المللی از زندانهای ایران

رژیم پلید آخوندی در یک طرح ضدانسانی و چپاولگرانه بسیاری از زندانهای کشور را به اردوگاه کار اجباری تبدیل کرده است، چیزی که یادآور اردوگاه‌های مرگ نازیها است. این طرح در اکثر زندانیهای استان اصفهان از جمله در زندانهای اسدآباد، دستگرد، ویلاشهر، نجف آباد و قلعه شور اجرا شده و سود هنگفتی به جیب مسئولان دزد و چپاولگر قضاییه رژیم سرازیر می‌کند.

هم اکنون کارخانه‌های سنگ و معادن و برخی کارگاههای خصوصی با زندانهای استان اصفهان قرارداد بسته و زندانیان را با حقوق پایین‌تر از معمول به کار می‌گیرند. سنگبریهای محمودآباد، سنگبریهای دولت آباد، و کارخانه کفشداران اصفهان از جمله کارخانه‌هایی است که زندانیان در آن به بیگاری کشیده می‌شوند.

این زندانیان از ساعت ۶صبح تا ۲بعدازظهر یک‌سره و بدون استراحت مجبور به کار هستند و از حداقل امکانات ایمنی در کار برخوردار نیستند. دستمزد آنها به اداره زندانها داده می‌شود و ماکزیمم ۵۰۰هزار تومان، در ماه به کارگر زندانی داده می‌شود. به این ترتیب ۸۰ تا ۹۰ درصد دستمزد کارگران که هر ماه به دهها میلیارد تومان سر می‌زند توسط قضاییه آخوندها چپاول می‌شود.

اکثر زندانیان ویلاشهر و قلعه شور برای ساختمان سازی به کار گرفته شده‌اند. هم‌اکنون حداقل ۱۰۰۰تن از زندانیان زندان اسدآباد در کارخانه‌های سنگ و معادن کار می‌کنند. اسدالله گرجی مدیرکل زندانهای استان اصفهان، گفت: «۲۵۰۰ زندانی در مراکز تولیدی و صنعتی بیرون از زندان در بخشهای خصوصی و دولتی به کار گرفته شدند» و «بیش از ۱۵۰۰ زندانی در کارگاههای صنعتی داخل محیط زندانها به کار گرفته شدند» (ایمنا ۱۸تیر۱۳۹۹).

مقاومت ایران، ملل متحد و دیگر مراجع مدافع حقوق‌بشر و حقوق کارگران را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان از شکنجه و اعدام و کرونا و بیگاری فرا می‌خواند و بار دیگر بر تشکیل یک هیات تحقیق بین‌المللی برای بازدید از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی تأکید می‌کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹شهریور۱۳۹۹ (۹ سپتامبر ۲۰۲۰)