زالی:‌ وضعیت پایتخت هم‌چنان پرخطر است

  • 1399/06/20

کرونا در ایران

کرونا در ایران

زالی رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران روز ۱۹شهریور اعتراف کرد: آمار مبتلایان به کرونا در تهران تصاعدی افزایش می‌یابد. وضعیت پایتخت هم‌چنان پر خطر و در شرایط قرمز است. وی افزود: تطبیق آمار ما نسبت به هفته گذشته نشان‌دهنده افزایش مبتلایان به ویروس کروناست.

زالی گفت که آمار مبتلایان به کرونا در این هفته نزدیک به ۱۵درصد افزایش داشته است.

روزنامه حکومتی جهان صنعت در شماره ۲۰شهریور نوشت: عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش رژیم در تهران گفته است در حال حاضر ما وضعیت همه مناطق را قرمز دیده‌ایم و دیگر وضعیت زرد و سفید نداریم.

خاطرنشان می‌شود محسنی بندپی استاندار تهران گفت: «وضعیت در استان تغییری نکرده و شرایط قرمز و سینوسی است. تا روز گذشته ۳۱۰۰نفر در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستانها بستری هستند که از این تعداد ۱۰۵۰نفر در وضعیت حاد بیماری قرار دارند» (ایسنا ۱۹شهریور).

توکلی معاون دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: «نیروهای بیمارستانهای علوم پزشکی ایران شرایطی مناسبی ندارند و عملاً به فرسودگی رسیده‌اند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۸شهریور).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت ۱۸۵نفر از بیماران کرونایی در استان اصفهان منهای کاشان و آران و بیدگل در بخش مراقبتهای ویژه بستری هستند. در ۲۴ساعت گذشته ۱۷بیمار فوتی مشکوک به کرونا و ۹ فوتی مثبت قطعی در مراکز درمانی داشته‌ایم» (جوان ارگان س‍پاه پاسداران ۱۸ شریور).

در قزوین، جانشین ستاد مقابله با کرونا گفت: «تعداد ابتلای روزانه و فوتی‌های کرونا در استان قزوین بیشتر از میانگین کشوری است به‌گونه‌یی که وضعیت قزوین در مرحله فوق قرمز قرار گرفته است هر روز با افزایش تعداد بیماران و فوتی‌های روبه‌رو هستیم. هر روز تعداد اشغال تخت‌های بیمارستانی بیشتر می‌شود» (ایسنا ۱۹شهریور).

در همدان، «در حداقل نزدیک به دو ماه اخیر، نام تویسرکان در فهرست شهرستانهای قرمز استان همدان از لحاظ کرونایی جا خوش کرده. شهرستان تویسرکان در حال حاضر از تنها یک بیمارستان برخوردار است و نیروهای درمانی آن محدود هستند و به غیر از نزدیک به ۱۰ نفری که خودشان مبتلا به کرونا شده‌اند، بقیه نیروها نیز دچار خستگی روحی و جسمی شده‌اند» (تسنیم خبرگزاری نیروی قدس ۱۹شهریور).

در کهگیلویه و بویراحمد جانشین ستاد مقابله با کرونا گفت: آمار مبتلایان طی ۶هفته گذشته در بویراحمد به ترتیب ۱۸۵، ۲۵۸، ۲۵۷، ۲۱۸، ۲۴۲ و ۳۹۶ بوده و پیش‌بینی دانشگاه علوم پزشکی این است که طی دو سه هفته آینده تعداد موارد فوتی در این شهرستان قابل توجه باشد. وی با ابراز نگرانی از روند حرکت بیماری به طرف روستاها گفت: اگر بیماری به طرف روستاها برود خطرناک خواهد شد» (فارس خبرگزاری پاسداران ۱۹شهریور)