ای.یو.ریپورتر: کنفرانس اینترنتی در آغاز سال تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران

  • 1399/06/20

سالگرد تاسیس سازمان مجاهدین خلق ایران

سالگرد تاسیس سازمان مجاهدین خلق ایران

ای.‌یو.ریپورتر سایت خبری اتحادیه اروپا ۱۷شهریور۹۹ در گزارشی از کنفرانس اینترنتی در آغاز سال تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران نوشت: ایرانیان از سراسر جهان روز شنبه در یک کنفرانس اینترنتی شرکت کردند تا مخالفت خود با تشدید سرکوب توسط رژیم ایران را برجسته کرده و حمایت خود را از قیامهای سراسری و بیشمار تظاهراتها نشان دهند.

کنفرانس شنبه به‌مناسبت آغاز پنجاه و ششمین سال تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران برگزار شده بود. این گروه به‌عنوان نیروی محرک اصلی در پشت قیامهای دیماه ۹۶ و آبان ۹۸ شناخته شده است.

در این کنفرانس اینترنتی ایرانیان از سه نسل سخنرانی کردند. نمایندگانی از انجمن‌ها از جمله، برلین، اشتوتگارت، هامبورگ، پاریس، لندن، اسلو، بروکسل، استکهلم، آمستردام، ژنو، رم، تورینو، اوربینو، لوگزامبورگ، واشنگتن دی سی، لس آنجلس، سان فرانسیسکو، سن دیاگو، هوستون، دالاس، فینیکس، دنور، کانزاس سیتی، اوتاوا، تورنتو و سیدنی در میان کسانی بودند که در این کنفرانس سخنرانی کردند.

زهرا مریخی مسئول اول سازمان مجاهدین گفت: «به یمن فداکاریهای مجاهدین، امروزه سازمان ما قویتر، مستحکمتر و منسجم‌تر از همیشه است و به ساحل امید مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی و برقراری آزادی تبدیل شده است. بی‌دلیل نیست که سران این رژیم مستمراً از گسترش حمایت مردمی از مجاهدین و نقش کانون‌های شورشی در سازماندهی قیام نگران هستند».

مریم رجوی پرزیدنت منتخب شورای ملی مقاومت ایران نیز در سخنان خود گفت: «امروزه ایران در فقر و سرکوب و بیماری همه‌گیر کرونا فرو رفته است. شکافهای اجتماعی و اقتصادی هرگز به این گستردگی نبوده. ماشین سرکوب برای حراست از فاشیسم مذهبی لحظه‌ای متوقف نمی‌شود. قضاییه این رژیم رگبار احکام اعدام صادر می‌کند».

خانم رجوی افزود: «جامعه ایران در وضعیت انفجاریست قیام‌کنندگان در آبان ۹۸نشان دادند که راه‌حل همه مشکلات در سرنگونی دیکتاتوری مذهبی آخوندهاست. آنها به گذشته نگاه نمی‌کنند. آنها نگاهشان را رو به آینده دوخته‌اند. آنها شعار می‌دادند: مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر».

ای.یو.ریپورتر افزود: «کنفرانس روز شنبه در حالی است که مقامات رژیم ایران در تهران و بنیادهای متعدد فکری هشدار می‌دهند که ازسرگیری یک تظاهرات و قیام گسترده دیگر در ایران اجتناب‌ناپذیر است».