تأکید مایک پمپئو بر عزم راسخ آمریکا برای تحریم تسلیحاتی رژیم ایران

  • 1399/06/01

مایک پمپئو وزیر خارجه  آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

روز گذشته (۳۱مرداد۹۹) مایک پمپئو در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: «مردم آزادی‌دوست سرتاسر جهان می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران برای چهار دهه است که به فعالیت‌های تروریستی در سرتاسر جهان می‌پردازد».

وی در مورد تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران تأکید کرد: «ما اجازه آن را نخواهیم داد و ظرفیت جلوگیری از آن را داریم و از تمامی ابزار دیپلماتیک که در اختیار داریم برای جلوگیری از وقوع آن استفاده خواهیم کرد».

وزیر خارجه آمریکا ضمن رد سیاست مماشات با آخوندهای حاکم بر ایران تصریح کرد: «همه رهبران جهان، تمامی همتایان من، به‌طور خصوصی به من می‌گویند که آمریکا دارد کار درست را انجام می‌دهد. هیچ‌کسی تاکنون پیش من نیامده تا برای دادن اجازه دسترسی ایران به این سیستم‌های تسلیحاتی، رایزنی کند. به همین خاطر، واکنش آنها برای من غیرقابل درک است. همراهی با روسیه و چین در چنین موضوع مهمی در این مقطع تاریخ در سازمان ملل، برای جهان بسیار خطرناک است».

مایک پمپئو با اشاره به تهدیدات تروریستی و حملات سایبری رژیم گفت: «رژیم ایران کشوری است که حملات سایبری جدی انجام می‌دهد و اگر اجازه خرید و فروش ابزارهای تقویت‌کننده آن توانایی را پیدا کند، این امر نه تنها خطری برای منطقه، که خطری برای تمام جهان است».