فاکس نیوز: در تظاهرات لبنان همه جا شعارها علیه رژیم ایران است + عکس

  • 1399/05/20

دومین روز تظاهرات در لبنان

دومین روز تظاهرات در لبنان

تلویزیون فاکس نیوز ۱۹مرداد در گزارشی از تظاهرات لبنان گفت: «خواست اعتراض کنندگان این است که همه مقام‌های دولتی استعفا بدهند. تظاهر کنندگان از این‌که حزب‌الله کنترل دولت را در دست گرفته بسیار ناراضی هستند . تظاهر کنندگان در خیابان فریاد می‌زنند «انقلاب، انقلاب.

بدون شک این حزب‌الله است که مسائل را در حکومت اینجا تعیین می‌کند. همه جا شعارها علیه رژیم ایران است. مردم رابطه حزب‌الله با رژیم ایران را به‌خوبی می‌فهمند، می‌دانند که رژیم ایران نفوذ خود را در کشورهای منطقه گسترش داده است. بنابراین مردم لبنان خیلی حساس هستند تا ببینند کسی که سر کار می‌آید با رژیم ایران رابطه‌ای نداشته باشد».

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از دومین شب تظاهرات مردم لبنان گفت: «معترضان لبنان، خشمگین از انفجار مرگباری که سهل‌انگاری دولت را عامل آن می‌دانند، برای دومین شب متوالی با نیروهای امنیتی بیروت درگیر شدند. تظاهر کنندگان با شعار «الشعب یرید اسقاط‌النظام» در تلاش برای اشغال پارلمان با مأموران امنیتی درگیر شدند.

جوانان شورشی با سنگباران، خشم خود از حاکمان را ابراز کردند و ساختمان وزارت مهاجرین، حمل و نقل و خدمات را به‌اشغال خود درآوردند.

در اعتراض به حاکمیت فاسد لبنان و انفجار فاجعه‌بار بیروت تاکنون وزیران محیط‌زیست و اطلاع‌رسانی استعفا داده‌اند. شمار نمایندگان پارلمان لبنان که استعفای خود را اعلام کردند به ۷تن رسید».

امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه از دونالد ترامپ خواست برای کاهش دخالت رژیم ایران، به لبنان کمک کند. وی افزود: ادامه سیاست اعمال فشار حداکثری از سوی ترامپ در خصوص لبنان، به سود حزب‌الله و رژیم ایران تمام می‌شود.

ماکرون گفته است که این کشور تلاش خواهد کرد کمکهای گردآوری شده مستقیماً به مردم و نهادهای غیردولتی تحویل داده شود.

دومین روز تظاهرات مردم لبنان - 0

دومین روز تظاهرات مردم لبنان - 1

دومین روز تظاهرات مردم لبنان - 2

دومین روز تظاهرات مردم لبنان - 3

دومین روز تظاهرات مردم لبنان - 4